» »

Prodaja Linux distribucij!

Prodaja Linux distribucij!

«
1
2

winlins ::

Lep pozdrav!

Za preizkus sem na svoj strežnik postavil free spletno trgovino. Po nekem času igranja s tem sem dobil idejo da bi prodajal Linux distribucije. Primer: Downloadam OS ga zapečem na CD/DVD zapišem sliko na CD/DVD in ga dodam v prodajo. Zdaj me pa zanima kako je z pravicami s tem ali je to dovoljeno ali ni.
Ker je linux OS prost je pomojem to dovoljeno jaz pa samo zaračunam medij na katerem je OS.

http://shop.winlins.com

Lp: Gregor

JayKay ::

You may charge a fee for the physical act of transferring a copy, and you may at your option offer warranty protection in exchange for a fee.

vir:http://www.linux.org/info/gnu.html

kdo pa bi kupil namesto sam dl, je pa drugo vprašanje.

Isotropic ::

mjah, si ene 10 let prepozen za to, sorry

LuGi ::

Pa kdo bo to kupoval.. "vsi" imajo pekace ter povezavo vsaj xDSL / FTTH

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

winlins ::

Pač nekaj moram poskusit! Se pa najdejo tudi taki ki bi to kupili.

Gwanaroth ::

Kje je logika?

Če ti nekdo naroči CD/DVD, ga bo dobil (najhitreje) naslednji dan. Če se odliči za download, ima en distro na 1Mbit povezavi v cca. 2 urah dol.

Slab poslovni načrt si naredil ;)
Lights often keep secret hypnosis..

Icematxyz ::

S tem da to kar omenjaš je že možno. Lahko tudi kupiš (ponavadi vsaj) neko XY Linux distribucijo na optičnem nosilcu. In s tem podpreš razvijalce. Tak oda kdo ima zadevo namen kupiti. Bo verjetno podprl z svojim nakupom "proizvajalca".

Prodajaj raje storitev. Če že moraš nekaj prodajati. Kot praviš.

winlins ::

Poskusim pa lahko vseno. Lahko pa napisete tudi mnenje kaj bi lahko prodajal kaj takega kot je npr. linux

SodVina ::

Če prav razumem, bi ti postavil spletno trgovino in prodajal downloadable software. Torej kdor hoče naročit, mora imet net? Did I get this right?

Poskusi. In poročej z Bahamov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SodVina ()

Damiani ::

banfi93, ti prodam par distribucij linuxa, vsak po 5eur+poštnina. Začetno sredstvo pač moraš meti.
Kontaktiraš me lahko na ZS.

blackbfm ::

Se pa najdejo tudi taki ki bi to kupili.


Optimist:)

Damiani ::

pred 10 leti se je cimer v študentu odloćil služiti z XXX filmi. Iz neta je potegnu približno 400 XXX filmov in vrgel oglas v oglasnik na netu. Po 14 dneh se mu je oglasil sam en model in še ta mu je predlagov menjavo filmov. Počutu se je kot pravi spolni maniak.
to je blo pred 10 leti.

KoMar- ::

banfi93, boš odprl s.p.? Ne moreš kar prodajat stvari kot otroci limonado na ulici...

garman ::

KoMar- je izjavil:

banfi93, boš odprl s.p.? Ne moreš kar prodajat stvari kot otroci limonado na ulici...


saj prodaja brezplačne stvari, tak da lahko :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garman ()

Poldi112 ::

Po kateri logiki že?

Plus da vse distribucije niso brezplačne.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Lonsarg ::

Dokler ni preveč razširjeno je to sivi trg, tko kot bolha, tega se ne preganja:)

garman ::

Poldi112, moj post je bil mišljen bolj kot sarkastična pripomba.
Drugače se mi zdi problematična že cena 5€, kar je malo veliko za cd/dvd plošček, razen če je všteta tudi poštnina.

Lp.

Yaqwsx ::

jaz pa prodajam luft v cocacola flaskah cena 1EUR pol litra, liter pa pol pa 2EUR, aja pa to je najbolsi pohorski luft preciscen s tisoce drevesi, 1000x bol cist kot mestni :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Yaqwsx ()

Pesimist ::

Yaq: dobra poslovna ideja. Sem lahko tvoj partner?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

Yaqwsx ::

ce bos prispeval 10EUR zacetnega kapitala

bluefish ::

Ponujati bi moral veliko več kot pa le en namestitveni plošček.

Pesimist ::

Eh ne ga srat. Kaj vec kot to je pa ze resno delo. :))

mtosev ::

slaba ideja.shipit ti brezplacno poslje cd od ubuntuja
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

amigo_no1 ::

Prodam 5EUR za 10EUR. Za večjo količino brez provizije :D.

c0dehunter ::

Back on-topic: lahk kamot prodajaš, ampak morš zravn vključit tut source code.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Zero0ne ::

c0dehunter je izjavil:

Back on-topic: lahk kamot prodajaš, ampak morš zravn vključit tut source code.


Dokler sourca ne modificira, je dovolj, da priloži link.

Raw ::

Ker so zgleda vsi "pametni, izkušeni milionarji", bi jaz komentiral takole:

Podpiram. Se boš lahko velik nauču, čeprav mogoče res ne bo hudga dobička.
I am what I am and I do what I can

SodVina ::

Raw je izjavil:

Ker so zgleda vsi "pametni, izkušeni milionarji", bi jaz komentiral takole:

Podpiram. Se boš lahko velik nauču, čeprav mogoče res ne bo hudga dobička.


Nauču če drugega ne, da je treba včasih tudi poslušat druge.
Ljudi ki nimajo dostopa do širokopasovne povezave(pa magar od prijatelja), je dandanes zelo malo. In med tistimi je zelo malo tistih, ki uporabljajo linux in med tistimi linuxaši zelo malo takih, ki so to pripravljeni plačati. In od tistih ki so pripravljeni plačati jih je verjetno zelo malo takih, ki bojo to storili ravno v tvoji online trgovini. Get it?

redo ::

Sicer trg je zelo mali, posebej za Slovenijo. Kljub temu se najdejo ljudje, ki potrebujejo, recimo komplet vseh CD-jev za stable verzijo Debianov za npr. amd64 in i386 arhitekturo (skupaj okoli 70 CD-jev). Če bi ga npr. našli na Debianovi strani, da prodaja CD-je v Sloveniji, bi gotovo kdo pokukal tudi k njemu. Kar nekaj nas je pa takih, ki bi imeli kak CD ali DVD od kake distribucije s kakšno poslikavo. Če me pride s poštnino vred ceneje, kot naročiti iz tujine, ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: redo ()

Poldi112 ::

Kdo recimo bi rabil tak komplet 70 cd-jev?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

redo ::

Oh no. Ni tako dolgo nazaj, ko sem jih sam potreboval. Ne ravno 70, ampak samo ene 10 (zato ker jih še ni bilo toliko).

@nny ::

Ni bilo tu stokrat rečeno, da smo penguin(G33K!)users pametnejši od ostale populacije? Zakaj bi torej kupili kozarec vode, ko vse naokrog nas ščije kot iz gasilskih cevi?
Res me zanima.

blackbfm ::

No če še malo zakompliciramo zadevo..kaj če on pošilja rootkitano verzijo?:P

Ok recimo da je vse tako kot mora bit. Ampak na koncu bi še vedno cdje pekel za drobiž..razen če bi delal to iz veselja, kar pa dvomim.

Blinder ::

Pa sej ne moreš doma ustvarit tako kvalitetne in vzdržljive cd-je kot tisti kupljeni. Niti ne veš, če ti pekač prave peče.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

blaz87 ::

Daj pol imej vsaj na prvi strani celotno distribucijo, ne pa network cd za 5 evrof.

Kdo ti bo pa kupil network cd, da si bo pol inštaliral preko neta.

Drugače pa tak na oko, stran kar všečna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blaz87 ()

redo ::

@nny je izjavil:

Ni bilo tu stokrat rečeno, da smo penguin(G33K!)users pametnejši od ostale populacije? Zakaj bi torej kupili kozarec vode, ko vse naokrog nas ščije kot iz gasilskih cevi?
Res me zanima.

Če sprašuješ mene, sprašuješ napačnega. Jaz sem jih "nafehtal" od nekoga. Vsekakor takrat niti približno ni "scalo kot iz gasilskih cevi" oziroma kar sem jaz hotel ni bi "kozarec vode". V bistvu, če tisti kolega nebi že imel CD-jev (tako da mi jih je samo skopiral), ne vem, kako bi jih dobil. Verjetno bi jih moral kupiti. Ne vem.

@nny ::

redo je izjavil:

@nny je izjavil:

Ni bilo tu stokrat rečeno, da smo penguin(G33K!)users pametnejši od ostale populacije? Zakaj bi torej kupili kozarec vode, ko vse naokrog nas ščije kot iz gasilskih cevi?
Res me zanima.

Če sprašuješ mene, sprašuješ napačnega. Jaz sem jih "nafehtal" od nekoga. Vsekakor takrat niti približno ni "scalo kot iz gasilskih cevi" oziroma kar sem jaz hotel ni bi "kozarec vode". V bistvu, če tisti kolega nebi že imel CD-jev (tako da mi jih je samo skopiral), ne vem, kako bi jih dobil. Verjetno bi jih moral kupiti. Ne vem.


Trditev je bila ironična. Katero leto se je pisalo, ko nisi mogel dobiti CD-ja in za katero distribucijo?

redo ::

@nny je izjavil:

Trditev je bila ironična. Katero leto se je pisalo, ko nisi mogel dobiti CD-ja in za katero distribucijo?

Kdo pa govori o enem CD-ju??

KoMar- ::

Dobro ste se pustili strollat. Poglejte malo, kakšne stvari sprašuje mladenič, ki je odprl to temo in boste videli, da nima pojma, kaj dela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

@nny ::

redo je izjavil:

@nny je izjavil:

Trditev je bila ironična. Katero leto se je pisalo, ko nisi mogel dobiti CD-ja in za katero distribucijo?

Kdo pa govori o enem CD-ju??


Prav, pa o več CD-jih. Nisi odgovoril na vprašanje.

redo ::

@nny je izjavil:

redo je izjavil:

@nny je izjavil:

Trditev je bila ironična. Katero leto se je pisalo, ko nisi mogel dobiti CD-ja in za katero distribucijo?

Kdo pa govori o enem CD-ju??


Prav, pa o več CD-jih. Nisi odgovoril na vprašanje.

Ja verjetno takrat, ko distribucija ni obstajala. To ali pa CD ni obstajal. Sicer si ga pa lahko tudi kupil.

Moja anekdota pa se je odvijala v času Debian woody-a.

Poldi112 ::

Ja, to je res, da če distribucija ne obstaja je težko na netu dobiti cd-je. Tako da če imaš nekoga, ki ti proda cd neobstoječe distribucije, to zna biti plus.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Icematxyz ::

Zakaj pa ne bi raje prodajal Microsoftovih izdelkov. Če te že to veseli. Prodajanje programske opreme. Zakaj ravno prodajanje Linux distribucij. Za to ker le raznorazne Linux distribucije lahko dobiš na spletu brezplačno? Lahko pa tudi Gimp. In Drupal vključiš v ponudbo. Heh. Težko boš to speljal. Nič pa ti ne brani da ne poskusiš. Kdo ve!

Zgodovina sprememb…

redo ::

Poldi112 je izjavil:

Ja, to je res, da če distribucija ne obstaja je težko na netu dobiti cd-je. Tako da če imaš nekoga, ki ti proda cd neobstoječe distribucije, to zna biti plus.

Zato ker Debian woody ne obstaja, a ne?

poweroff ::

Heh, začni prodajat support, to pa bo biznis! 8-)
sudo poweroff

tj6000 ::

Q: kaj točno bi naj tole pomenilo (kopejstano z prve strani spletne trgovine):

Ubuntu je ena distribucijal linuxa izmed prostih operacijsih sistemov.
www.dBastards.si

SodVina ::

poweroff je izjavil:

Heh, začni prodajat support, to pa bo biznis! 8-)


Sam za prodajat support ni dovolj dvd pekač in adsl :8)

@nny ::

SodVina je izjavil:

poweroff je izjavil:

Heh, začni prodajat support, to pa bo biznis! 8-)


Sam za prodajat support ni dovolj dvd pekač in adsl :8)


Tudi tukaj ne vem, če bo kaj veliko kruha...
No, da ne vzamemo fantu poguma - večina današnjih milijonarjev je v začetnih poskusih parkrat bankrotirala. Potem jim je pa en poskus uspel.

poweroff ::

Kruh je že, samo odvisno komu prodajaš support. Če ga recimo bankam na področju serverjev, je denar gotovo... ;)
sudo poweroff

Poldi112 ::

>Zato ker Debian woody ne obstaja, a ne?

Pa, seveda obstaja, in s tem avtomatično izpade iz TVOJE kategorije:

>Ja verjetno takrat, ko distribucija ni obstajala.

Zdaj kako si pa ti predstavljaš, da boš dobil cd-je predno distribucija sploh obstaja, pa ne vem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva predogledna verzija Windows 10 s podsistemom Linux in Cortano (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9936635 (25700) Kenpachi
»

Izšel Ubuntu Linux 14.04 LTS (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5721476 (16796) driver_x
»

Mageia Linux 1.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13227658 (24841) MrStein
»

Linux-Začetnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
9928659 (25934) 5er-->

Več podobnih tem