» »

rabim ventilator in hladilnik za Pentium 2

rabim ventilator in hladilnik za Pentium 2

KontraCepec ::

Oboje že imam v bistvu, ampak je originalno od intela in tako glasno, da se sliši še v sosednjo sobo.
Kje naj dobim čim tišje hlajenje za mojega pentiuma 2?
Na novem athlonu imam zalmana in sem zelo zadovoljen, ampak mislim, da tak ne bo pasal na pentiuma.

msmiha ::

Za Pentiuma 2 se mogče da dobiti še kje stari dobri Golden Orb. Če pa ga ne moreš nikjer dobiti potem ti preustane samo še to da iz starega narediš novo ali z drugimi besedami, očistiš in namažeš ventilator z strojnim oljem (tisti ko je za mazanje šivalnih strojev bo čist vredu)
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

KontraCepec ::

Zdaj sem ventilator dal ven, očistil in namazal in obrnil tako da zrak piha od ventilatorja stran. In še fanmate sem dal gor. Fan mate je na minimumu.
In še vedno prav ta ventilator močno hrešči. Tudi če močno pihnem vanj se sliši. Kot bi nekaj bilo narobe z ležaji ali pa je mogoče že original. Ne vem.
Kje naj dobim nov tak ventilator?
Še raje bi dal večjega gor. Samo kako? Če bom uporabljal adapter (pretvornik iz manjšega na večjega) potem ventilator ne bo več čisto nad hladilnikom in ne vem, če je to dobro.

AngelOfDeath ::

ja men je enkrat ta vent crknil pol pa sem ugotovil da je vent nekam mali in standardni niso gor pasali zaradi tistih reber še sreča da sem dobil žagico za železo in tako naredil plac za večji vent :D

samo če boš kaj takega delal pazi na opilke ker če se znajdejo na napačnem mestu bo joj

SoNgOkO ::

Kakšen vent pa imaš na CPU-ju ( dimenzije ). Če je ventilator 5x5cm ali 4x4cm pojdi va lokalno PC trgovino in povprašaj za ventilatorje kakšne stare 486 ali 386, P100-200.

njok ::

Moj recept:

En odrabljen CoolerMaster HS za socketA prerezan na pol, spoliran in raztegnjen v pahljačo, z štirimi luknjami za M3 vijake ter 12x12 vent na 7V, ki piha od strani na CPU, NB, GPU in rame.

Pri idlanju (in ircanju) temperatura reber pade na sobno temperaturo. Drugace pa pII350@490 (140fsb) pri full-loadu okrog 35°C.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Athlon XP 2600+ nad 70° nato...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
271530 (1048) Pyr0Beast
»

Popolnoma tih računalnik! Možno?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412574 (1364) PrimozR
»

Pentium II - 266 Mhz hlajenje

Oddelek: Strojna oprema
11764 (642) [SkA]
»

glasen računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
352298 (1702) tigrr
»

tisje/bolje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241917 (1525) Bungee-

Več podobnih tem