» »

Pentium II - 266 Mhz hlajenje

Pentium II - 266 Mhz hlajenje

[SkA] ::

Ok..prvo kot prvo. Ne to ni zajebancija :D.

Zanima me, če se še kdo spomni kakšno hlajenje so potrebovali procesorji Pentiumi 2 266 Mhz.
Zadeva je namreč v tem, da si skupaj mečem en Linux box iz starih delov. Ker je imel prejšnji napajalnik vgrajen ventilator tako, da je pihal na procesor in ker je bil ta napajalnik glasen, sem ga zamenjal s tišjim napajalnikom. Vendar je ta napajalnik novejše izdelave in ima ventilator zadaj pri ohišju. Se pravi da na procesor ne piha več vent.

Druga težava je pa v tem, da je stock fan na tem P2-266 crknil. In ker trenutno nimam pri roki nobenega drugega ventilatorja kot enega 8 cm za v ohišje, sem namontiral tega gor. Vendar, ta ventilator je sedaj tako glasen kot tisti iz prejšnjega napajalnika. ;(
Drugih ventilatorjev pa doma trenutno nimam.

Torej, a se vam zdi potrebno sploh? Če se kdo spomni oziroma je probal to popolnoma pasivno hladiti (res da so tamala rebra gor, osebno sem imel takrat dvakrat večja na svoji verziji CPUja).

JustVi ::

Čisto samo pasivno ne bo šlo.
Z malo večjimi rebri in 8 cm ventilatorjem na 5V bi pa že delal.

kuglvinkl ::

Moja PLka (ki se je bom menda naslednji teden znebil z 1.8 Cel >:D :D ) je hlajena pasivno. Gor so samo aluminijasta rebra, precej velika (like vulc 6). In dela, že kakšnih šest let.
Your focus determines your reallity

JustVi ::

Compaq je delal vse compe z celeroni v pasivni izvedbi. Sam v tisti namizni škatli je potem delal min. prepih kar nvent od napajalnika. Brez vsakega prepiha ni varno še s tako velikimi rebri.

ni potrebno veliko zraka za te procesorje. En vent 8cm na 5 V je čist dost in še sliši se ne.

[SkA] ::

ja sej jest sem mel tud pasivno z velkimi rebri na svojem P2 in the old days.
Samo je pa tudi res da sm meu one prve ATX napajalnike z ventilatorjem usmerjenim proti procu.

No ja..zdejle sm dau gor 8 cm, en zelman Fanmate bom še kupil da malce utišam, ampak morem reči da še ni tako tragično ko enkrat zapreš ohišje. Se bo pomojem kar dal spat zraven. :)

JustVi ::

Če ti je do tišine potem daj gor malo večji cooler in na njega 8 vent, ali nekam zraven. Kot sem rekel, namesto da ga priklučiš na 12V, ga spojiš na druge dve žičke.

[SkA] ::

Hm ja, če bi blo tok štromarja v meni da bi vedel na kateri dve žički to misliš :D.

TribesMan ::

Compaq je na P2 350 monntiral en pasiven kos aluminija, pa da ne bo kdo mislil da je šlo za kako hudo reč, zadeva je bil samo 5mm debel kos aluminija z osnovo veliko 5*12cm iz katere je po robu štrlelo okoli 20 5 cm dolgih "pinov" in nič drugega. Zadeva je laufala ko pesem. U firmi jih mamo ene par ki laufajo 24/7 že 5 let.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

[SkA] ::

Pa čist nobenga ventilatorja znotraj ohišja nikjer? Mja, Compaq itak preračuna to do maximuma. :)

jest10 ::

Tudi na moji p2 400MHz so ena minimalna rebra, kakih 7-9cm stran pa ventilator od napajalnika piha zrak iz kište

bond007 ::

Trenutno imam na P3 500 mhz (slot 1) samo pasivno hlajenje (velik aluminjast hladilnik). Ker z mojo osnovno ploščo ne morem navijati, sem se odločil, da procesorju zmanjšam voltažo - trenutno namesto standardnih 2V laufa stvar samo na 1.6V.
Nobenih problemov z nestabilnostjo ali pregrevanjem. Stvar bi bila popolnoma tiha, če ne bi bilo v kišti dveh WD 80GB 7200rpm 8 MB (JB)
Ta dva diska sta neverjetno glasna - mislim idle, ko nič ne bereta ali pišeta - ne priporočam teh diskov!
ko pa dam shutdown in ko napiše "zdaj lahko varno izklopite računalnik", postane stvar neslišna - tako večkrat pozabim izklopiti računalnik.

[SkA] ::

Hm..najbolj da dam dol ventilator pa zalaufam prime. Hvala za vse odgovore :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028861 (26906) kuglvinkl
»

Sestavljam 0dB server/download box - rabim pomoc

Oddelek: Kaj kupiti
383203 (1988) Macketina
»

Kako izvesti pasivno hlajenje?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
62576 (2576) Keyser Soze
»

Lahko odstranim ventilator na 133MHz Pentiumu?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
181212 (955) Vlady

Več podobnih tem