» »

protipožarni sistem

protipožarni sistem

andrej20 ::

Lep pozdrav
Zanim me ali je pametno v hiši vgraditi požarni sistem z nekaj požarnimi senzorji in manjšo centralo. Zanima me ali obstaja kakšen hobi program teh javljalnikov in centrale ali je boljše uporabiti kvalitetno centralo in javljalnike in kje so te stvari najcenejše za kupiti, in koliko približno stane takšen sistem. Lp

LordTado ::

Će boš kupil najcenejšo varianto boš hišo mel mokro ob pržganem cigaretu...
Pol si raje zavruj.

Okapi ::

Saj ne misli napeljat pršilcev, ampak samo protipožarne alarme.

O.

cucolino ::

Moje mnenje, (kakor bi jaz naredil), senzorje seveda kupit, centralo pa naredis navadno analogno, (kot: movie style z 3x preveč lučkami,), za vsak senzor pač svojo lučko, ter piskačem... ne potrebuješ niti mikrokontrolerja za tako zadevo.... če je to seveda vse, kar bi rad od sistema imel.. (opisal si malo bolj skopo, kaj zelis...)

Druga opcija, če si mislil imeti na racunalnik vezano, naredis z mansim interface-om na com vrata, (tudi usb dobis, le malo drazji so), potem je pa seveda potrebno najti se kaksen program, sigurno so to ze delali...

Ze narejeni sistemi so, kolikor sem gledal, precej dragi, najpogosteje pri nas se uporablja Siemensove javljalnike za vecje stevilo senzorjev (sole (tu uporabljajo namesto senzorjev rocna stikala s stekelci ipd., poslovni prostori, restavracije...), so malce naprednejši, z ekrančkom, ima pa tudi izhode za alarmne zvonce... Za manjše pa nisem nikjer videl kaj podobnega.
Bom povprašal prijatelja, ki vgrajuje varnostne kamere, če ve, kje bi se dobilo kaj manjšega in cenejšega, pa sporočim...

l.p.

LordTado ::

Hm kaj pa ti bo alarm če te ni doma recimo in pride do česa...?

cucolino ::

Jah nevem, saj lahko zadevo speljes na centralo za nujne klice, če hočeš... ampak nevem kdo bi to delal za hišo, razen če je res velika in vredna precej, ampak res precej, denarja...
Mislim.... ponavadi se take zadeve potem recimo preko modula spelje na mobilni telefon, tako da ti po telefonu javi kdaj se je alarm sprožil... Odvisno, kaj od zadeve pričakuješ... =)

andrej20 ::

Sej zadeva je mogoče res malo delikatna gre pa za nekega kolega ki bi to rad imel,hiša pa je čisto navdan tko da sem mu tudi jaz odsvetoval ampak če hoče mu lahklo naredim sam bi bilo potem res najbolše preko GSm modula speljati na določeno telefonsko štzevilko takšna investicija pa se verjetno približa 1k evrov.

LordTado ::

Če maš not neke omare in stvari ki so vredne par 1000EUR ena komad pol ja, ker ti zavarovalnica ne bo dala nazaj istega...
Tako lahko zmanšaš riziko ob požaru,če pa je hiša navadna in standard pohištvo pa zavaruj...

Karen ::

Zavarovanje, pa opremo extra na ene 80kEUR, pa je. Vredni predmeti, slike pa posebej. Prvo dvoje praktično kasko tam okrog 600EUR na leto.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2481432878 (6561) boocko
»

Kateri alarmni sistem in video nadzor

Oddelek: Pomoč in nasveti
104609 (4206) LeQuack
»

Alarm

Oddelek: Kaj kupiti
91653 (1181) matobeli
»

Alarm v oddaljenem prostoru

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
92285 (1996) Yacked2
»

Alalrm preko gsm-a

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
263219 (2767) balocom

Več podobnih tem