» »

Alalrm preko gsm-a

Alalrm preko gsm-a

Cuoresportivo ::

Pozdravljeni!

Mene zanima naslednja stvar.
Ker so mi pred nekaj časa nazaj ukradli dokaj (zame) drago kolo. In preden imam kupit novega si nameravam naret ene vrste alarm. Vendar , tukaj imam par želj oz zahtev, ki pa ne vem če so izvedljive. torej, v prodaji so taki in drugačni alarmi, ki se sprožijo glede na tresljaje. Jaz bi rad, da ko se alarm sproži, da mi recimo na gsm -u javi to. Namreč pred nekaj časa sem bral v eni reviji , da naj bi za avte obstajalo nekaj takega, da ti javi na gsm, če se sproži alarm.

Prosil bi, če ima kdo kakšno idejo, če mi jo lahko zaupa, še bolje bio bilo kakšno vezje za tako zadevico. Hvala že vnaprej za odgovor.
lep pozdrav(best regards)

laibachnsk ::

hm zanimivo samo ne vem koliko bi ti to pomagalo,zato ker ko tebi telefon zazvoni je on že na kolesu in je že 100 metrov daleč.Jest sem gledal iz lokala kako mi je eden dal ketno stran ki je bila ovita za drog od ulične razsvetljave in se odpelal z "mojim" kolesom...vse skupaj je trajalo mogoče 20 sekund...

Dr_M ::

hehe...tale z GSMom je dobra zadeva ja, ampak stvar je precej velika. jest sm vidu en prototip hisnega alarma, pa je na plati cca 50x50cm, sicer bi se z optimizacijo dal to verjetno razpolovit, ampak se vedno bi bla kr velka in usaj 1kg tezka skatla. pa seveda more bit en telefon zravn. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sash ::

50x50cm - ti se hecaš al si mislo mm :\

telefona ne rabiš, ker lahko kupiš GSM modem ki je kompleten z mikrokontrolerjem vred (ki se ga da do velke mere sprogramirat) na ploščici 30x50mm
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Dr_M ::

sash: ne mm, kot sm napisu cm, ampak to je se prototip. komplet z mikrokontrolerji in telefonom, ki ga imas tudi za tipkovnico.

zdele sm se mal poguglu....teli gsm moduli so extremno dragi...200€ dalje, pa se precej vecji so kot sam telefon. in se napajanje rabis...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Kleto ::

Na štrom ga prklop(kolo) :D
Kleto

ATI ::

am to seveda obstaja.sem prek kakikm mesecem delal seminarsko nalogo o alarmnih napravah in centralah in ti lahko pošlem na mail če te zanima.ampak prej kot v četrtek na žalost ne bo šlo.

TylerDurden ::

Pa še kmečka varianta:

Rabiš en star GSM, ki ima možnost, da kliče številko ob dolgem pritisku na gumb
Rabiš napravo, ki da signal ob dogodku (če varuješ klet npr. senzor iz bauhausa, če varuješ avto pa npr. alarm)

Napravo nato preko releja priklopiš na telefon in sicer tako da sklene stik čez tipko, tako se ob danem signalu odvrti številka na bližnjici.
Let\'s make some soap ...

Cuoresportivo ::

@ati: ja bi te res prosil, če bi lahko, ko boš mel čas.

MOJ EMAIL

ostale pa bi tud še prosil, če majo kak načrt al pa idejo. ona "kmečka" ideja tud ni slaba. Pač gsm je potrebno tu pa tam napolnit.
lep pozdrav(best regards)

TylerDurden ::

Jah moraš napisat kam bi zmonitral zadevo. jaz ga v avtu napajam pač iz akumulatorja. Napajanje v kleti se da izvest iz 220V, če hočeš met alarm neposredno na biciklu bo pa bolj težko, razen če bi ga polnil preko dinama 8-O
Let\'s make some soap ...

Cuoresportivo ::

ja recimo da bi bila zadeva narejena tako da bi bila do neke mere mobilna, torej recimo montirana v tistih kovčkih na zadku kolesu, torej pride v poštev tud tista velika 12 v baterija za polnit. Mobilna zato, saj je tist kufer za dol snet na ključ.
lep pozdrav(best regards)

Kaboom ::

kolega je delal dosti v tej smeri. kot alarmno napravo za vikend hiše, avtomobile, seveda tam ni neke potrebe po majhnosti.

moja ideja:
8.4V, 2400mAh baterija - ~8.000 SIT (bi držala min mesec dni)
nek stari telefon za jurja + sim kartica
mikroprocesor + programčič
senzor za tresljaje
nadležni piskač za alarm

ob kraji te mikroprocesor pokliče na tvoj GSM, sproži alarm. alarm se prekine ko ti pokličeš s svoje številke nazaj, ali pa po vnosu neke tonske kode s katerekoli številke.

velikost kakor to jaz gledam material okrog sebe, bi bila nekje v velikost škatle za 10 disket. vso srečo
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Cuoresportivo ::

A obstaja za to kak načrt, shema. Zdi se zelo dobra varianta. Hvala za odgovor.
lep pozdrav(best regards)

Kaboom ::

to mojo idejo sem povedal tak na pamet, je pa zagotovo izvedljiva. senzor, alarm, mikroprocesor so enostavno izvedljive stvari - ni kaj dosti dela. kar se pa komunikacije GSM < - > mikroprocesor tiče pa bom jaz povprašal kolega če ima kaj linkov pa jih dobiš pozneje. če se dobro spomnim je s starimi erricssoni (regljami) preko konektorja spodaj komuniciral.
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

pitagora ::

Kolega ki hoce narediti alarmno napravo naj najprej postudira kaj je ucinkoviteje:
recimo imam eno idejo prej nisem vedel da se lahko kondenzatorji napolnijo do visokih napetosti recimo ene 40 kv al pa manj, pa das en kondenzator pa tuljavo za indukcijo in to namontiras na bike ker je stik z zemljo guma poomeni da tok ne more stec nikamor, celo kolo je pod 30 kV,( sedaj je problem kako to razelektrit), da se bos lahko ti vsedu gor:D,
in potem spet nabit tako da veliko uspeha mislim, da ti je to edina resitev???
LP
OKO

Tatovi ne se dotikati koles!!!!!>:D
lp pitagora

IGIS Electronics ::

:P LP! Taksno zadevo sem zudi sam izdelal kot je povedal TylerDurden, samo da sem jaz uporabil en LED utripalnik in namesto LED diode vezal rele, ki pa je vklapljal in izklapljal tipko YES. Samo je pa en proble. Za tak namen je najbolje imeti novo SIM kartico kajti, ce te nekdo poklice na ta telefon in se ti potem sprozi alarm je pol velika zmeda, kajti telefon bo poklical tisto stevilko katera vas je klicala. šajba pa je tudi, ce vam kdo poslje SMS. Ker ob tem se ti telefon avtomatsko zasteka. Potem pa ti odpeljejo kolo pa se telefon zraven :D :D

IGIS Electronics ::

Spet imam eno pripombo :D Oko to je vse fino in prav, pol pa bo prisel kaksen otrok do kolesa in se ga bo slucajno dotaknil... Starsi pa te pol tozijo za veliko odskodnino! Meni se zdi da to ni hec ker 40kV al kolk te ze kr faj opari. Jaz vidim vecjo resitev v tem da si naj nabavi rajsi kaksno vredi kljucavnic, ce pa ma kolo disk za zavoro pa pride nekaj K sit taka kljucavnica za disk. Pol ti ziher noben nebo bajka pelo. :\

Kaboom ::

OKO verzije definitivno ne izvajat ker je to po zakonu prepovedano (nastavljat pasti) tudi če ti en preščipne ključavnico potem pa ga štrom položi si "kriv".

tudi disk ključavnice se da odstranit v lepšem primeru pa pride kombi varianta - mislim da je moj Scott odšel s kombijem.

IGIS zato pa raje vidim mikrokontroler za jurja ki ve kaj se dogaja s telefonom, kot pa zmeden telefon s pritisnjeno tipko.

ps - še čakam odgovor od kolega
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Alec999 ::

Ce je po zakonu prepovedan "nastavljat pasti" ... bi mogoce bol v uporabo prslo sledenje

1. sledilna naprava .. tako k dajo zivalim pa jih pol z anteno lovijo
2. da ti gsm v kolesu sporoca neko priblizno lokacijo kje se nahaja
3. GPS sledilna naprava :D

stvar bi mogla bit tok mjhna , da bi jo vgradil v ogrodje kolesa (npr. pod stango zica)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Alec999 ()

zlabo ::

Najprej je treba premislt, če se sploh splača vlagat v en gsm alarm za kolo, pa GPS pa to. Te stvari niso pocen.
Druga stvar:te stvari niso tok mejhne (če hočeš zlo mejhno, lohk nanase še pa še dnarja) in zamisl si kolo z GPS-om al pa alarmom pritrjenim na kolo, +ene par Ah akumulator. Že sam telefon je sorazmerno velk da bi ga moneru na kolo:P

Najbolj praktična varijanta se mi zdi fizično varovanje, kup si tisto masivno kljulčavnco za motor in priklen kolo na masivno ograjo. Če ga še vseen ukradejo, pol ti tud noben GPS pa alarm ne bi pomagala, ker pol to niso sam mulci k kradejo kolesa. Ker če se ne motm tiste klučavnce ne morš preščipnt, lohk jo pomojem sam prežagaš z fleksarco;)


LP, zlabo

pitagora ::

Nisem rekel, da naj se uporablja, jaz sem samo dal predlog sicer pa ce ni velikega toka te samo dobro zdrma,
tako kot na frčotu ce primes za kabel:D ,
kriv pa nisi ti, ker ce je kolo varovano in je tvoja last se ga ne sme nihce dotikati, kriv si je sam, ker se je pac dotaknil, to je isto kot bi rekel, da imas zaklenjene vhodne vrate za temi vrati so pa se ene katere so pod napetostjo potem nekako pride tat v hiso skozi prva vrata in zgrabi za druga in ga zdrma no po tvoje je tat nedolzen clovek,.... ni logike.......
lp OKO
lp pitagora

Kaboom ::

kolo stane tudi po 400k tako da alarm za 20k še pihneš če si že za kolo tolko...

torej če kdo rabi še zadnji člen za mojo idejo tu so linki:
Link 1 - vse kar rabiš
Link 2 - kombinacija z GPS
Link 3 - neke osnove

torej za povezavo mikrokontroleraja in GSM išči AT commands za telefone ki se povežejo preko rs232 z računalnikom/mikrojem
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Kaboom ::

OKO - vidim tvoj podpis in tvojemu razmišljanju pristavim dejstva.
obstaja zakon ki nas VSE ščiti, začne se nekako tako: "Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti..." - kar velja v vseh primerih - ko te policaj na cesti ustavi, ko greš nekomu čez travnik, ko vdiraš nekomu v hišo...

spoštuj zakon z ene in druge strani - no mislim da dovolj o zakonih RS v temi elektrotehnike ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Cuoresportivo ::

kaboom: to pa zgleda kar ql zadeva. morm samo poštudirat kak vse lepo skupo spravit.
lep pozdrav(best regards)

Spajky ::

narediš, da ti miniAlarm na biciklu sproži rele, ko ti kradejo kolo in z malo zakasnitvijo (ko tat glih malo po par metrih dobi na brzini) tist rele sproži eno šipko med špice kolesa... tat se zvrne k svina po betonu z biciklom vred (špice je treba pol popravljat ... :D 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

pitagora ::

Zanimivo samo ce se to zgodi takrat ko tebe ni v blizini potem je tako vseeno sigurno bo klel, in ti dodatno poskodoval kolo tako da bo poleg spic se kaj drugega zlomljeno.
Zanimivo, samo jaz prisegam na strom tole je bolj strojniska ideja:)
lp
OKO
lp pitagora

balocom ::

Poleg vseh teh idej šew ena bolj kemična- ko ti tat sedi na kolesu se iz zica spusti sekudno lepilo pol ap še neki ke tul pa še na koncu stanga v sprikle, ni kej, dobra ideja.>:D >:D
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

So vam kdaj ukradli kolo? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14927215 (5607) GupeM
»

Iskanje ukradenega kolesa po malih oglasih

Oddelek: Na cesti
3610526 (6630) Kaj
»

Ukradeno kolo Nakamura Catch 70 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7524955 (22210) mihec87
»

Izdelava vezja za alarm za motorno kolo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
234145 (1040) DimmniBurek
»

Alarmna naprava+ključavnica

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51860 (1812) Lio

Več podobnih tem