» »

računalnik ne prepozna Garmina

računalnik ne prepozna Garmina

skrat_mitja ::

Oila,

računalnik mi ne prepozna garmina. Skratka, gre za ta da je vmesni adapter USB 2.0 - RS232 in najbrž oz. skoraj zagotovo tega ne prepozna.Imam windows 7 64bit in če poskusim s priloženim CDjem ter nekaj sem že probaval driverje na spletu, mi napiše: Windows was unable to install your USB2.0-Serial.

kakšen nasvet?

lp, mitja

KoMar- ::

Povedal si veliko, ampak bistvenega pa ne: za kateri model Garmina gre?

skrat_mitja ::

Gre za Geko 201

KoMar- ::

Če je vseeno, kateri RS232 adapter je, lahko kupiš novega in se prej prepričaš, da podpira 64-bit Win7.

Alternativa pa je, da ugotovimo USB "vid" in "pid" od naprave in ti poiščemo driverje.

skrat_mitja ::

adapter zagotovo podpira 64-bit Win7, ker je ubistvu že preizkušen, samo ne na tem računalniku.
Tole kaj pomaga:
USB\VID_1A86&PID_7523

KoMar- ::

Da. Na Google napiši "1A86:7523" in malo poglej. Jaz pa tudi ta trenutek gledam in bom dopisal k temu postu, če kaj najdem.

Edit1: Zadeva se imenuje HL-340 USB-Serial adapter. Naslednji Google query bi bil tako: HL-340 64-bit

Edit2: Probaj tole: http://www.digital-kaos.co.uk/forums/f1...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KoMar- ()

skrat_mitja ::

mogoče kaj drugega? na tem moram ne vem kolk postov napisat preden dobim dovoljenje za download...

KoMar- ::

Lahko nadaljuješ z Googlanjem

HL-340 64-bit

- jaz sem prišel do konca 3. strani :)

skrat_mitja ::

morda kakšna ideja zakaj mi napiše: driver instalation failed! če hočem inštalirat tole: http://www.onsightdata.com/support/down...

nekaj podonega sem dobil tudi na priloženem cdju, in ravno tako, driver instalation failed.
??

KoMar- ::

Ker verjetno ni za 64-bit sistem.

skrat_mitja ::

sedaj sem pa ubistvu že čisto obupal.......

pokmon ::

Ali še rabiš tiste gonilnike za USB to Serial za Win7 64bit?

skrat_mitja ::

seveda!!
začasno sem rešil težavo z inštalacijo virtualnih windowsov (xp), ampak če se da bi raje imel gonilnike za Win7 64bit!

pokmon, si morda kaj našel?

Zgodovina sprememb…

pokmon ::

Sem mislil da je kaj ratalo, pa sem se zmotil. Padla je odločitev da kupim drug vmesnik z podoporo Windows 7 64 bit. LP

skrat_mitja ::

heh, če ga najdeš mi le sporoči kje ga dobim.
neke ugodne rešitve pa nisem našel. Sem spraševal tudi po večih tujih forumih in enostavno gonilnikov za 64 bit še ni. Če pa inštaliraš virtualne windowse, pa gre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaznavanje Arduina priklopljenega preko USB v Linuxu

Oddelek: Programiranje
211498 (992) mojster_joni
»

Nadgradnja Biosa

Oddelek: Pomoč in nasveti
343765 (2072) BivšiUser2
»

HP 15 d050sm - gonilniki nujno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6316726 (13168) dmagnif
»

Lenovo ThinkPad E530C - kako vzpostaviti brezžično povezavo?

Oddelek: Pomoč in nasveti
303598 (1048) ekran
»

Intel Core i5 3210M kateri OS priporočate 32 ali 64

Oddelek: Operacijski sistemi
281384 (1029) #000000

Več podobnih tem