» »

Intel Core i5 3210M kateri OS priporočate 32 ali 64

Intel Core i5 3210M kateri OS priporočate 32 ali 64

#000000 ::

Zanima me kolko bo hitrejši z 64 bit win 7 ?

Za 7 32 imam licenco, dočim za 64 nimam, zato sprašujem, da nebi zdej kupoval licenco za 64 če ni neke velike razlike, bo se pa uporabljal večinoma za splet in office. LP

amigo_no1 ::

Koliko rama ?

#000000 ::

8 gb

amigo_no1 ::

Potem nimaš kaj razmišljati, 64 bit.

Predator ^^ ::

64 bit (:
Gnmstle

#000000 ::

Se prav rabim pol vse programje za 64 ?

amigo_no1 ::

Ne, na x64 dela x32 programje (PE format), edino x16 emulatorja ni več (za stare dos programe, NE format).

Predator ^^ ::

Da. Skoda je vrzt 4,5gb rama v smeti
Gnmstle

hojnikb ::

kako čudno licenco pa maš to, da je sam 32bit ?
Nista ponavad oba winsa skup ?
#brezpodpisa

#000000 ::

Kako mislš skup ? Na istem DVD-ju al kaj ? Imam račun kje je original škatla pa nima pojma.

Predator ^^ ::

Lahko povleces piratske win7 64bit pa uporabis kodo... Je legalno
Gnmstle

#000000 ::

Ja sej to mislim narest, ampak ne spomnim se da bi bla dva diska v škatli ?

hojnikb ::

#000000 je izjavil:

Ja sej to mislim narest, ampak ne spomnim se da bi bla dva diska v škatli ?

Če je bla box edicija winsa, potem more bit zraven 32 in 64 bit..
#brezpodpisa

#000000 ::

Box je bla ja, v bistvu jo je brat dobil poleg ko je kupil nov laptop in je rabil posebej ne OEM ker je hotu met za S.P. licenco ločeno od računala.

BTW. se da na kak lahek način tole instalirat preko mreže ?

amigo_no1 ::

Googlaj pxeboot.

#000000 ::

Lahko poveš kaj bolj določenega al pa kakšen link, ker to je cel google nabit s tem a nobena stvar ne deluje, recimo WAIK oz. Windows Automated Installation Kit for Windows 7 sploh ne morem instalirat, ne zažene instalacije da si bog. LP

amigo_no1 ::





http://superuser.com/questions/42263/ho...
http://www.sevenforums.com/installation...

http://blog.ryantadams.com/2008/02/01/h...

http://www.computerworld.com/s/article/...
Yet another setup method involves the network. To initiate a network installation, you must create a network share of the distribution DVD or a copy of the DVD on a hard drive. The destination system must have network access, and the user account must have at least read access to the installation files. Initiate Setup by executing setup.exe from the network share. For example, from the Start, Run command, or the Vista Start menu Search box, type this path: \\\ \sources\Setup. Setup recognizes an over-the-network installation and automatically copies all files from the network share to the local system before the first reboot.


http://www.sevenforums.com/installation...
Two little tips I found that wasted about ten minutes of my time;
-If you are doing this over a network (as opposed to crossover cables as the guide suggests), you must disable DHCP on your router.
-You must run TFTPD32 as Administrator

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

#000000 ::

Probal sem s tem vodičem ampak ne deluje oz. server zazna laptop ampak ko vpišem ukaz

net use y: \\192.168.1.5\cd se ne zgodi nič, oz napiše da je napačen ukaz.

Predator ^^ ::

Potegni z TPB pa je..Itak imaš serial tako da ni piratsko.
Gnmstle

#000000 ::

Ni problem v serijski, problem je ker k zanalaš nimam nobenga usb ključa večjega od 2gb rabim pa vsaj 4gb velikega, potem me jebe ker mi je ko za kurac zgleda crknil dvd pogon, tko da bi najbol blo narest preko lana, ampak kot zgleda bom počil gor zunanji disk in nanj prvo instaliral win7 32 nato pa na tem sistemu mountal win 7 64 image ter ga instaral na prenosnikov disk bo to šlo ?

V bistvu me jebe ker nimam tega winpe 7 64 diska, ima kdo slučajno ta cd al pa image nekam uploada, sej ni velik nekje 130 mb baje, jest mam pa miljon kolobocij da ga naredim

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Fak pa to ni res, sem prvo naredu winPe na čisto novi win 7 instalaciji, seveda šele zdaj vem da ta image ne bo deloval na intel platformi vkolikor je narejen na mašini z AMD procesorjem (oba imata 64 bitne), no danes sem šel in nabavil DVD-je in zapekel image s travnika in pri instalaciji mi pokaže tole, da manjka nek driver, nimam pojma kaj naj naredim.



pviran3 ::

driver za mrežno kartico moraš inštalirat, daj ga na usb ključ pa tukaj izberi

edit:
Vidim da rabi gonilnike za kontroler - kak ahci pa sata pa to. Probej chipset gonilnike z spletne strani matične skopirat dol, razparkitar in prek ključa dodat.
Alternativno lahko nastaviš IDE mode v biosu, pa bi mogl najdt diske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

#000000 ::

Ja samo win 7 32 bitni pa mi lepo instalira in deluje, brez problemov. Kaj potem je ta image s travnika zanič verjetno, al pa ga zeza to da ima 1tb disk ?

Aja laptop je pa Lenovo ideapad G780, sem pa nekaj našel tukaj, samo me zanima moram ta .exe razpakirat na usb al pustim v .exe obliki ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

Nič sem samo dal na UFD in blo OK. Tako da sedaj deluje. Hvala in LP

pviran3 ::

Kot povedano že zgoraj, če imaš 32bit windows, boš od 8gb rama nucal samo 3.4gb cca

#000000 ::

Ne sej zdej imam 64 verzijo, ampak je bla cela kolobocija, ker se mi včeraj ni dalo v štacuno po dvd-je ali en UFB ključ.

#000000 ::

Ojoj, zdej sem gledal da nikjer ni 900gb particije, sem naredil eno 100gb in pustil 900 proste, ki pa mi je ne pokaže v windowsih, kako bi naredu da bo vidna in da jo lahko formatiram ter uporabljam ?

amacar ::

Desni klik na moj računalnik in zbereš manage (upravljaj), potem greš v podatkovno shrambo in formatiraš preostalo particijo.

#000000 ::

Dela. Hvala ti. LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Instalacija win 7 na asus x751ma-ty174h

Oddelek: Pomoč in nasveti
12988 (932) Alexius Heristalski
»

Ne morem ištalirati nobenih WIN preko nobenega medija (USB, DVD, CD...)

Oddelek: Pomoč in nasveti
101887 (1675) BorutK-73
»

Can t come out of hibernation

Oddelek: Pomoč in nasveti
101344 (1096) zvocnik
»

Kloniranje diska

Oddelek: Programska oprema
254118 (3272) Duhec
»

Računalnik ne boota Windows 7 DVDja

Oddelek: Pomoč in nasveti
9912 (756) vesoljec1

Več podobnih tem