» »

Učenje SQL-a

Učenje SQL-a

Robocop1 ::

Pozdravljeni!

Naučiti se moram SQL. Nekaj teoretičnih stvari že znam, zdaj pa bi se rad preizkusil še v praksi. Torej, po netu iščem "teacherje", kjer bi bila naprimer podana neka naloga (vključno z tabelami), jaz pa bi moral napisati ustrezno SQL poizvedbo. Na koncu pa bi svoj rezultat lahko preveril.

Zanima me, če kdo zna, kje bi se dalo dobit kaj podobnega?

detroit ::

hmm sj ni kej povedat o sqlu, rabiš par ur googlanja pa ga moraš že obvladat. google query sql statements al pa kej podobnga
Skero

Ericssony ::

Poldi112 ::

>hmm sj ni kej povedat o sqlu, rabiš par ur googlanja pa ga moraš že obvladat. google query sql statements al pa kej podobnga

No ja no, sql je kar umetnost. Se splača par osnov o relacijah in normalizaciji prebrati, predno narediš prvo bazo.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

BaRtMaN ::

Z poizvedbe so solidne vaje s FRI-ja (glej tabelo Laboratorijske vaje - naloge).

Tabele niso glih višek prepoznavnosti, zato je na trenutke mučno, ker rešitev ni.

gregormay ::

živjo.
glede baz, etc ti lahko pomagam.. iz srednje šole sem našel datoteke z sql, kjer so tudi rešitve. primeri so začetniški tist proti koncu pa tudi malo bolj zahtevni. če te zanima mi javi in ti pošljem naloge. :)

Robocop1 ::

Pogooglal sem, pogledal sem par primerov, zdaj pa bi rad nekje preveri svoje znanje. Se bi dalo kje kaj dobit na netu?

detroit ::

hehe sql management studio experss (pa sql server ofcourse) pa baze deli:)
Skero

no99 ::

mysql in pa postgresql sta free.

tyara ::

dolenc ::

Tale sql zoo je odličen, moraš pa vedet da je sqlov več vrst in se med sebom malenkostno razlikujejo po sintaksi, tako da ista stvar ne bo delovala povsod enako :)

Se ti splača prej izbrat s katerim sqlom boš delal, pa postavit eno testno bazo in tam probavat.

dolenc ::

Se pardoniram, videm da je za zbrat s katerim bi delal

sulica ::

Za učenje SQL poizvedb sem naredil spletno stran http://sqltest.net. Na tej strani se lahko učite SQL poizvedbe na MySQL in Oracle bazi.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova različica podatkovne baze PostgreSQL 9.5 prinaša obilico novosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5716430 (13296) McAjvar
»

HTML in SQL pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517076 (5954) def0r
»

mysql if stavek

Oddelek: Programiranje
91199 (813) MrStein
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606183 (4528) Microsoft
»

branje xml datoteke s SQL stavkom

Oddelek: Programiranje
51354 (1279) kopernik

Več podobnih tem