» »

amd xp 2100+, gf 4600, 1 Gb ram, win xp, pa frizne po parih minutah

amd xp 2100+, gf 4600, 1 Gb ram, win xp, pa frizne po parih minutah

daKine ::

ma keri kaki predlog kaj bi naj blo narobe oprema ni navita pa nova je, aja pa maticna je ga7vrx. Ce nastavim fsb na 100 te dela normalno ce dam na 133 pa stekne po parih minutah ???

kuglvinkl ::

Ker ne vem, katere RAMe imaš, je morda keč v tem, če imaš 2100 (133) RAMe in imaš v BIOSu naštimo za hitrost RAMov FSB+PCI, to bi torej pomenilo, da hočeš svoje RAMe spravt na 166 in ti tega ne zmorejo.

Ako imaš 2700, bo že kaj kapnilo...
Your focus determines your reallity

daKine ::

ne rami so pc2700 pa sn v biosu nastavo 266MHz sem probal tudi na avto pa je isto ... se kaksen nasvet hvala aja rami so 2x 512 isti rami

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: daKine ()

kuglvinkl ::

Step by step. Zmečni vse ven, razen CPU, GPU in RAMov in diska. Nakar pusti samo eno ploščico RAMov notri, ven z njo in drugo notri. Če bo še zdaj štekalo, mora it mašina nazaj.
Your focus determines your reallity

burekar ::

Probaj dat RAMe v druge slote in pa poglej, če se ti RAMi slučajno ne pregrevajo. Poglej tudi CPU temperature in povej kakšne so pri 100fsb in kakšne pri 133 fsb. Pa podatki o voltaži RAMa in procesorja nam tudi ne bi škodili.
Potem ti lahko pa bolj pomagamo:)) .

daKine ::

se opravicujem rami so pc2100, VCore voltage je 1,74,rami so nastavljeni na 2,5 V, Agp je 1,5 V, ventilator je tt vulcano 7+ (medium) 4687 ~ 5273 RPM, Temperatura je @1300 fsb100 cpu=44C maticna=36C, @1733 fsb 133 cpu=49C maticna=36C, pa na ohisju mam 4x 80x80 ventilatore ... sem probal somo z enim ramom pa je se vedno isto:(. ... zaj sn se malo poigraval z rami pa sn do tega priso da sploh niso isti rami .. kaj je kaka razlika med ddr266 in pc2100 133MHz

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: daKine ()

kuglvinkl ::

To so glupe oznake za DDR (no ja, pri SDR smo imeli šale pa z 7.5 in 7 ns). Takole gre: 133 MHz pomeni 266 DDR (133×2), pomeni 2100 MB/s.

Čaki mal, pol imaš XPja na 2100+ navitga ali stock? Ker če ti se obnaša čudno navita, potem je odgovor hkrati enostaven in kompliciran. Prvo: odvij hudilča, drugo: heh, tu bo logika druga.

In pri temperaturah smo mislili na temperature, ki jih da ven trafa. To pogledaš v MBMju ali v BIOSu (ponavadi pri PC health or something). Če je jeba na 5+V, je odgovor v nakupu boljše trafe.
Your focus determines your reallity

daKine ::

Kaj mi lahko razlozis kaj pomeni trafa, pa temparaturo sem v biosu pogledo ja, pa procesor ni naviti .. kaj mi zaradi ramov ne dela vredi racunalnik? pa se to ko se rac sam restarta po zastekanju mi v windowsih napise da je graficna to povzrocla ???

Vulcano_7+ ::

Jst sm meu take probleme iz Radeonom 8500, pol so mi jih pa "odpravl" v trgovini kjer sm kupu comp, sam zdej še zmeri mal jebe, tko da mam Radeona ODNAVITEGA na 254/254 in dela stabilno! Zaenkrat me ne moti, ker v igrah se ne pozna, sam bom probau še ta tedn zrihtat da bo delal kokor je treba! Jst mam isto plato rev. 1.1 (na škatl piše: compaktibilna iz GF4 MX (NV17) ) Poglej na plati če maš en knof na OF, ker tisto je 133 če je ON je 100!Tako stikalo pride na plati levo spodaj, mal poglej!Sej tut v navodilih piše tisto iz OF in ON! To je dost šans de je problem!
<<>>

kuglvinkl ::

Trafa je napajalnik. Torej povej kolk ti kaže Voltov v BIOSu in kakšne so temperature.

In ta problem, ki ga je opisal Volc 7+ povsem kaže na pravilno prvo domnevo, ki sem jo postavil (sonče špegle kasneje).

Sicer je pa takole. Če si kupil celo kišto že sestavljeno, pol če ne bomo mogl mi porihtat, jo kar odnesi nazaj. Ampak o tem kasneje, če do tega res pride.

BTW: v Winsih ti to napiše? Kaj maš gor Debugger in si pogledal pod memory dump (lahko pa da je to funkcija XPjev, /me on Win2k)? Katera grafa je gor in kolk Waten je napajalnik?
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Porka ma*****. Katero revizijo plate imaš?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Yohan del Sud ::

Če kaj pomaga. Tako se je meni obnašal 1600+, ko sem nadgradil d600 na isti plati...

Delal na 100 normalno, na 133 pa friznil še preden se je zadeva naložila...

Rešitev je bila povsem banalna. Crom orba sem zamenjal z volcanotom 7. V mojem primeru proc preprosti ne prenese temperature nad 45c...

kuky ::

kot serviser ti povem da 512 mb moduli so za en kurac ,jaz sem imel same probleme z njimi! probaj dat najprej enega vn pol pa druzga ,mozno da je eden fuc!

lp

daKine ::

Volcano 7+ ja vem za toto stikalo glih tu je problem kr samo na fsb100 dela na fsb 133 pa samo par minut ..

Kugl trafa je chieftec 420W

Tu pa mas prepisano iz biosa:
CPU temp. 50°C
System temp. 37°C
CPU Fan speed 4687~5273 RPM (Se spreminja)
System Fan speed 1687 RPM
VCore +1,744V ~ +1,728V (to je za CPU in se tudi spreminja .. je to normalno?)
Vtt +1,248V (sploh nevam kaj to je)
+3.300V +3,360V
+5.000V +5,026V
+12.000V +12,288V
5VSB +5,107V (tud ne vem kaj to je)

Pa po komponentah sem ga kupo ni biu sestavljen

v Winsih pa mi napise da je Winfast A250povzročil napako ko javi da je "Sys. has recovered from serius problem" al nekaj takega

Yohan S čem ga naj ohladim z Volcano 7+ ga spravim pod 45 pa se vedno ne dela

Kuky reme sem sprobo tak da sem prvo samo enga dal not pol pa se samo drugega pa oba delata

Klemenn ::

če imaš: 4200,4400,4600 in 7vrx rev. 1.1...potem se takoj nehaj zajebavati in nesi stvar nazaj v trgovino kjer reči naj ti zamenjajo z 7vrx rev. 2.0 ....ker imajo 1.1 probleme z 4200,4400,4600,8500 ....:\


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD - eno bolj, khm..., zacetnisko vprasanje

Oddelek: Kaj kupiti
131359 (1171) Dr_M
»

Frekvenca AMD Tbread b iz 133 na 166

Oddelek: Navijanje
372730 (1977) schurda
»

po 5-ih sekundah se ugasne!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211919 (1437) kn3z007
»

ddr overclock

Oddelek: Navijanje
271530 (1058) perci
»

zamrzovanje rac.

Oddelek: Strojna oprema
101428 (1144) Trupl0

Več podobnih tem