» »

čelada za smučanje

čelada za smučanje

ferdo ::

Mene zanima, kakšne izkušnje imate z smučarsko čelado.

Razmišljam, da si bi jo kupil, pa bi prosil nasvete.

hvala in LP.

Vikking ::

kupi si obvezno še podkapo!

Dobius ::

Sicer bordam ampak filing je podoben, ne? :D
Imam jo že drugo leto in ti moram povedat da brez nje več ne gre...
1. vedno je toplo....
2. padcev mi verjetno ni potrebno posebej omenjati.
Pazi le na to da bo čelada dosti tesna. Ko jo imaš gor in malo stresaš z glavo ti čelada ne sma plesat sem in tja.... in pa glej tudi na višino čela ki jo čelada pokriva. Imej s seboj gogle in tako boš takoj videl če ni "previsoka" Ko imaš gor očala ne sme biti prostora med očali in čelado (na čelu).
Podkape nimam in je tudi ne rabim..
Res je super in ne bo ti žal.. če bi blo po moje bi z zakonom predpisal čelade vsem.. samo enkrat fino padeš na ledu pa ti ja takoj žal da je nisi kupil... sploh danes ko te že sama oprema sili da malo pretiravaš >:D
lp
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

Tody ::

mnja jest smučam že skos brez čelade, (no ene 2 leti sem ko sem bil čist mejhn)pa razen za nadomestka kape ne pogrešam. Res pa je da če bi se kej zgodilo bi bila jeba ampak, ne kaže kej dosti da si jo bom kupil

egomez ::

Meni se zdi čelada dobra stvar. Le zakaj ne bi poskrbel za svojo varnost. No, pa ne samo za svojo. Treba predvsem pazit, da ne poškoduješ koga drugega, pri čemer pa čelada samo na sebi ne pomaga.

64202 ::

Meni je brez "podkape" tudi cisto fajn in dost toplo. Sicer jo mam cist na tesno. Slisal sem ze za N poskodovanih (mati je med. sestra), ko se je star velik ded smuk spustu pa jih zbil in so se cist razbil. Sej te ne strasim, samo celado si pa kar zrihtaj, pa ne prevec sparat. Saj hitrosti so skoraj ko na motorju.

ferdo ::

hvala za informacije, ja, sem enakega mnenja, da je to nepogrešljiv del, vendar, jaz sem začel o tem razmišljat, ker mi je mrzel veter glavo prepihal čez kapo:), še nikoli nisem resno padel (3x tok po lesu).
prednosti:
-varuje pred udarci
-varuje pred mrzlim vetrom v glavo
-"veter"ne uniči frizure
-zgledaš lepši?:\
-imaš občutek večje varnosti
-imaš bolj športen občutek
-lahko, komu rečeš: vidiš, če bi mel čelado....ne-bi mel razbito glavo.

Jzt si jo bom kr kupil, ker zgubit nimam kej, sam pravo velikost treba najdet, tist denar bom že dal, če ne, ga bi pa z akako neumnost izprašil.

Neke čelade sm videl i intersportu-u smučarskih špeglov pa nikjer nimajo, če pa majo majo pa sam še en artikel...
še smučarske špegle morm prej kupit, pol pa čelada.
hervis nima nč, sam palce majo pa smuči.. tle u Nm. je tko slabo založeno...

Kakšna barva šipce na špeglih je najbolš?, men je prodajalc v elanovi trgovini ponujal rdeč kontrast, pa mi je tko fuj..pa samo ene špegle so mel...

Vikking ::

ja različne barve šipc pomenijo za različne vremenske pogoje. Mislim pa da ti je glede rdeče najboljše svetoval!!!

Varuje pred mrzlim vetrom? Če imaš podkapo ja, če je nimaš zna biti zelo mrzlo, pa tudi švic pobere podkapa, da bi ti pa frizura ostala cela pri uporabi čelade je pa prav možno če si obritoglavec.

gorjanc ::

Smučarska očala imajo v elanu, imajo pa tudi nekaj čelad. No za moj okus imajo očala kar zasoljeno ceno mislim, da od 15000 pa navzgor.

sloxl8 ::

V Interšportu, Hervisu in ostalih žaloščinah imajo samo nekaj modelov čelad, z drugimi besedami izbira je zelo skromna.

Ve kdo za kakšno trgovino, kjer imajo širok izbor smučarskih/borderskih čelad? Ali še drugače, katero znamko čelade priporočate? Je kakšna posebno "uredu" ali je čist dobra taka za 10k.

Vikking ::

Če se smučaš kupi smučarsko čelado (recimo Alpina), če pa bordaš pa bordersko čelado (Red), čelade so različnih izvedb, takšne ki ti pokrijejo ušesa in takšne ki ne prekrijejo ušes to velja predvsem za borderske čelade.

nodrim ::

mah .. lih je važn al maš smučarsko al bordersko čelado :P

čelada je super stvar ... že dvakrat mi je prišla zelo prav ... plus, da je topla in ko se je enkrat navadiš brez nje ne greš več nikamor ...

Dobius ::

Izbira se je v npr. Interšportu zmanjšala zaradi tega ker je že dva tedna popust na čelade...
Pa će nekaj.. zaradi odsotnosti podkape te ne bo nikdar zeblo.. verjem mi. Če te bo s čelado zeblo, potem bi z noramlno kapo zmrznil..
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

nodrim ::

kupi si takšno z nastavljivimi zračniki pa si jih zapri, če ti predobro vlečejo in zračijo glavo ...

jst svojih ne morem nastavljat in mi nč ne piha po glavi not ... pa tut na konc dneva ni neke zatohlosti na glavi ...

Dobi, a baš dos zašdopan? :D :D

gorjanc ::

Podkapa je super zato, da ti čelade ni potrebno pucat ampak lepo vržeš tisto cuno v pralni stroj pa je zadeva rešena.

moj_nick ::

A obstaja tudi takšna čelada, da imaš lahko navadna sončna očala? Jaz sem se namreč zelo navezal na moja, ker imam dioptrijo in poseben clip-in za njih.
110111001001010001010000

Dobius ::

-dodrib-
....de.. :D
DFI NF4 Ultra-D, A 64 939 Win 3200+@2500 MHz, Thermalright XP-90
2x512 MB OCZ PC3200 Platinum rev.2 250 FSB, OCZ ModStream 450W
________________________Gigabyte HD 3850________________________

overlord_tm ::

A obstaja tudi takšna čelada, da imaš lahko navadna sončna očala? Jaz sem se namreč zelo navezal na moja, ker imam dioptrijo in poseben clip-in za njih.


jest mam čist navadno briko čelado in smučam z očali čez pa še smučarska očala. sem pa smuču tud s sončnimi, tak da pomoje ni panike :D

ferdo ::

Bil sem v Intersportu, Hervisu in Elan trgovinah pri nas v Novem mestu in majo porazno ponudbo, zgleda, da samo otroci smučajo, čelade in očala imajo samo otroška:), imajo pa eno čelado za odrasle v Intersportu, je pa Alpina za 26.000,ooSIT! Prodajalc pa meni: sej za odrasle so vse take cene, in sm samo šel.. najraj si bi kr kolesarsko nabavu!:D

overlord_tm ::

tako z velik zračniki, ane? >:D

mogoče nebiblo napak, če maš seveda možnost, da kje po avstriji pogledaš

pa na danskem majo to zlo razvit :D . njihov najvišji smučiše kakih 100m visok, pa vsi s čeladam smučaho :P

ferdo ::

Sej, bom se že znajdu. Bom mal po nemčiji povprašal...in na poti čez avstrijo v slovenijo. neki se bo že našlo.

Nejc Pintar ::

Priporočam ti čelado podjetja Leedom, dobiš pa jo v trgovinah Elan za okrog 16000 sit, uporabljam že drugo sezono brez kakršnihkoli razočaranj, začetek te sezone pa sem kupil še podkapo, pa še plusi in minusi:
+ Vedno idealna temperatura
+ varnost!
+ ne prepiha!
- telefoniranje na žičnici praktično odpade
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup smučarske opreme

Oddelek: Šport
283757 (619) JanezH
»

Smučarska očala!

Oddelek: Šport
101750 (1249) Invictus
»

Katero celado za multi sporting?

Oddelek: Loža
213136 (2442) Invictus
»

Smučarska čelada obvezna?

Oddelek: Loža
156048 (5026) mirage
»

Nakup določene smučarske opreme

Oddelek: Loža
143583 (3375) knesz

Več podobnih tem