» »

[w7x64] Nvidia Control Panel, spet problemi

[w7x64] Nvidia Control Panel, spet problemi

Jst ::

Odinštaliral sem stare driverje: Prvo tiste system tools (Performance sekcijo, katero sem imel inštalirano), nato same driverje. Reset v Safe mode, pognal guru3d driver cleaner.

Reset in install driverjev, ki so WHQL 196.21, trenutni na nvidia.com. Nato Nvidia System Tools (samo Performance).

Ko sem prvič odprl Nvidia Control Panel, sem moral klikniti na "Agree," kot ponavadi.

Ampak, zadeva sedaj zgleda takole:

 ncp

ncp



Kot vidite, manjkajo sliderji, ter edini slider za Core Clock, ga ne zazna.


Prej mi je gpu-z kazal obremenjenost kartice. Sedaj mi pa kaže samo, koliko rama je zasedenega.

 gpu-z

gpu-z




--

Seveda sem probal ponovno inštalirati driverje (in ostalo), a ni pomagalo. To ni prvič, da sem imel probleme z driverji, a te so se mi večino pojavljale na Visti.

Imam pa originalne W7 x64, up-to-date, Nvidia 88gts512.

Any ideas?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Aja: V ozadju je laufal Folding at home na grafični, zato bi mi gpu-z moral kazati obremenjenost, tako kot mi je kazal prej, preden sem inštaliral te najnovejše driverje.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

gpuz tudi meni ne kaze obremenitve s novimi driverji.
Preformance pa prvic vidim v NCPL 8-O (jaz tega nimam in nikoli nisem imel)

BTW imam win7 64 pro.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Senitel ::

196.21 imajo bug v NVAPI, ki polomi par stvari glede teh informacij...

Dr_M ::

Tak bug, da tudi navijati ni mogoce?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

Ja če bi pa kakšen drug API mel bug, bi pa lahko recimo cel DirectX crknil. Tak bug bi sicer že inžinir takoj ujel. NVAPI je pa interna knjižnica, ki ima ogromno funkcij, ki se jih testira samo interno. Treba dodat še kakšen unit test kakor se temu reče.

Jst ::

Ko sem imel še Visto, nikoli nisem uspel usposobiti profile, ni delal auto fan mode, pa tudi navijanje je krešnilo sistem, tako, da je bila edina možnost navijanja prek modificiranja biosa.

Sedaj v w7, se mi profili včasih delali včasih ne, delal je pa auto fan mode.

Kako za vraga imam jaz takšno srečo, da mi stvari crkujejo kot po tekočem traku. Mogoče GPU driverji od nvidie niso namenjeni, da se izkoristi, kar ponujajo.

Recimo profil, da če laufa F@H na GPUju, da zniža hitrost kartice. Potem različne nastavitve AA za različne igre. Jaz pač izkoristim kar mi določena zadeva ponuja. In žal opažam, da bi moral biti bolj neumen za nvidio.

Mislim, da bo ATI kmalu dobil novega uporabnika...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

Senitel: Ne unit testing, kar lepo software testing so očitno izpustili.

Unit test je test, kjer se preverja, če unit dela up-to-spec. Da se zadevo avtomatizirati in ponavadi to dela programer.

Software testing, je pa v bistu kar testiranje končnega izdelka. To se pa programerja ne tiče več, ker imajo dev studii ljudi, ki so zadolženi za testiranje.

V tem primeru je več kot očitno, da če to ni problem samo pri meni, ampak je problem pri vseh, da končne zadeve niso testirali. Razumel bi, če bi bili BETA driverji. Ampak WHQL?!?

(Moral sem jezo nad nvidio stresti....)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Dr_M ::

Mislim, da bo ATI kmalu dobil novega uporabnika...


Ce mislis, da bo tam kaj bolje, se mocno motis. Pri ATIju delajo samo igre ok, vse ostalo ne.
Recimo meni Folding pride do cca 80% in mi javi, da so podatki pokvarjeni. Vedno. Pa kartica ni nic navita.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Senitel ::

WHQL NE testira raznih ekstra API-jev, ki jih driver ponuja (recimo NVAPI, PhysX). Tule je seznam vsega kar WHQL preveri za display driver. NVAPI je pa postal kar obsežen API, ki pokriva vse od diagnostike (temperatura/frekvence), SLI informacij, 3D stereo podpore do okrnjene DX10.1 podpore (ki jo uporablja npr. Far Cry 2). Pač če pričakuješ, da bo nekdo za vsak driver, ki gre na web ročno preizkusil 10000 stvari, ki gredo lahko narobe...

Jst ::

Vem kaj se testira za WHQL. Pričakujem pa tudi, da ima dev studio interne postopke, kako in kdaj izda beta driverje in potem katere driverje da za WHQL. Zato pravim, da bi takšno napako razumel za beta driverje.

Če pa internih postopkov nima, potem je pa nekaj hudo narobe, da so v tem biznisu. Ker če se niso nič naučili od časa Viste in g80, kjer je nv driver povzročil večino crashov...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Jst ::

DR_M: Saj to ni edini razlog, da se nagibam k nakupu ATIja. Čakam namreč na Fermi. Odvisno od performanc in cene, se bom potem odločil kaj kupiti. In Fermi bo sigurno znižal ceno ATIjevih kartic. Sedaj je 5870 okoli 350EUR, kar pa nisem pripravljen plačati. Če bi se pa držali plana (cenovne polotike) od 4800, potem bi 5870 že kupil.

Drug razlog je pa GPGPU. Kolikor sem se pogovarjal z kolegi programerji, ki so se malo igrali, je boljše razvijati na nvidijini platformi. To moram še malo preštudirati...
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD (ATI) Catalyst™ (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Zvok in slika
850129403 (39882) ferdo
»

Problem z NVIDIA GeForce 9800 GTX/9800 GTX+

Oddelek: Operacijski sistemi
284195 (3308) Enron x86
»

nVidiini gonilniki popravljeni

Oddelek: Novice / Grafične kartice
247136 (6146) Dragi
»

nVidiini gonilniki težavni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Grafične kartice
7518949 (16823) dukenukem
»

Vista x64 in Nvidiini driverji

Oddelek: Zvok in slika
352044 (1074) Senitel

Več podobnih tem