» »

Handsfree slušalke

Handsfree slušalke

Sergio ::

Ali je uporaba handsfree bluetooth slušalke dovoljena v Sloveniji?

Zakon pravi tole:


IV. POSEBNE OBVEZNOSTI VOZNIKOV



Prepoved uporabe dodatnih naprav ali opreme



68. člen



(1) Voznik med vožnjo ne sme uporabljati dodatnih naprav ali opreme, ki bi bistveno zmanjševale njegovo slušno in vidno zaznavanje ter zmožnost obvladovanja vozila (pustne maske, slušalke, mobitel itd.).
(2) Uporaba mobitela med vožnjo je dovoljena ob pogoju uporabe vgrajene funkcije za prostoročno uporabo telefona.
(3) Z denarno kaznijo 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.
(4) Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznuje za prekršek voznik, ki ne potrebuje vozniškega dovoljenja, ki ravna v nasprotju s prvim odstavkom tega člena.


Vaše mnenje?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Ziga Dolhar ::

"vgrajena oprema za prostoročno telefoniranje" >> to jaz razumem kot dejansko vgrajeno v avto, torej mikrofon nekje na strehi oz. blizu glave, zvok pa speljan na zvočnike...

Še nekaj, "bistveno zmanjšanje" >> če je slušalka samo na enem ušesu....

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

te je pa itak brezveze če je prepovedano to met... naj se grejo solit.

Ali je uporaba handsfree bluetooth slušalke dovoljena v Sloveniji?

seveda je dovoljena... vprasanje je verjetno bilo mišljeno, kot če je med vožnjo dovoljena njena uporaba?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Sergio ::

itak. v avtu. :D

sem poklical na ljubljansko prometno policijsko postajo. je rekel, da _je_ dovoljeno. radost, sreča. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

v čem je fora da tak kot v tem primeru napiše '_je_' z podčrtaji? če bi že hotel povdarit bi to napisal z velikimi črkami ali pa bold? ne razumem te logike

madmitch ::

CaqKa: in zdaj te to moti, al' kaj. Mater, blagor tebi.

Sicer pa, če si že tako natančen;

v čem je fora da tak kot v tem primeru napiše '_je_' z podčrtaji? če bi že hotel povdarit bi to napisal z velikimi črkami ali pa bold? ne razumem te logike


V čem je "fora", da tako, kot v tem primeru napiše '_je_' z podčrtaji? Če bi že hotel povdarit, bi to napisal z velikimi črkami ali pa poudarjeno? Ne razumem te logike.

Naj te bolj skrbi tvoje pisanje.

Fora je ravno v tem, da tudi tako logični ljudje opazijo, kaj je hotel povdariti. Ti je sedaj kaj bolj logično in jasno?

Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prostoročno telefoniranje

Oddelek: Na cesti
486149 (3882) MuadDib
»

Mladoletnega dobila policija prez vozniške in registracije!! POMOČ

Oddelek: Loža
246429 (5592) steev
»

Škandalozna luknja v zakonu

Oddelek: Loža
205548 (4751) MadMicka
»

Neonka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
122564 (2208) SleepLess
»

Test & Tekst: Jabra BT100

Oddelek: Novice / Nova vsebina
102580 (2580) CaqKa

Več podobnih tem