» »

Brezžična e-točka, kaj kupiti?

Brezžična e-točka, kaj kupiti?

ZaLoMaT ::

Danes sem v krajevni debati izvedel, da v našem kraju oddajajo brezplačen wireless(brezžično omrežje) in tako ugotovil, da lahko pridem do 10x boljše povezave. Vendar se tu poraja vprašanje kaj sploh kupiti, da bom dostopal do omrežja? Kajti kot popolnemu laiku, mi ni veliko jasno. :$

S poizkušanjem sem ugotovil, da na balkonu lovi prenosnik omrežje s samo 5% izgube, če ga postavim na mesto stacionarnega računalnika, tega signala več ni(prenosnik ne lovi tega signala). Torej potrebujem neko anteno?? Potem potrebujem verjetno tudi pci mrežno kartico(mora ta loviti brezžični signal)?

Ali zadošča, če kupim samo tole?
Brezžična PCI mrežna kartica

router potrebujem?

Torej bi Vas prosil, da mi napišete kaj potrebujem.
Kakšne vaše izkušnje? ...

Hvala vsem!

5er--> ::

Kupiš Linksys WRT54GL (točno ta model), nanj namestiš DD-WRT in ga nastaviš po teh navodilih.

Ko končaš, postaviš router na okensko polico. Priklopljen je samo na elektriko. Ti pa imaš signal s prenosnikom po celi hiši. :)

Dodano: Seveda lahko nato tudi stacionarni računalniki priklopiš z mrežnim kablom na router in stvar bi morala delovati.

Bo pa verjetno malo težje stvar spravit v red, če se ti, po tem, ko si pogledaš tista navodila, še vedno ne sanja kako bi stvar izpeljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Udar strele

Oddelek: Omrežja in internet
6863 (562) dev
»

Domače wireless omrežje pomoč

Oddelek: Omrežja in internet
164658 (4275) blackbfm
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011833 (9687) Pyr0Beast
»

router doseg

Oddelek: Pomoč in nasveti
161755 (1559) T0RN4D0
»

Wireless router

Oddelek: Kaj kupiti
342618 (2144) Venturer

Več podobnih tem