» »

router doseg

router doseg

yyyeb ::

mene zanima kakšen doseg imajo routerji,ki so recimo srednji cenovni razred?

na dvorišču imamo 2 hiše,ki sta med sabo oddaljene 80m in ni ovir med njimi.
a bi internet delal?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

lali12 ::

Kupi dva LINKSYS WRT54GL routerja jih brezžično poveži in bo delalo. Sem postavil nekaj podobnih zadev pa dela brez problema. Strošek 120€.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

yyyeb ::

zakaj bi rabil dva?
a ni 1 dovolj?
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

blackbfm ::

80m je mal huda. Pa napiši še kako hiter internet imaš v mislih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

yyyeb ::

internet mora bit dovolj hiter za maile,chat,facebook...
in brez downloadanja.
Najmanj si želimo zvedeti resnico, ki bi nam najbolj koristile.

blackbfm ::

Pomoje boš rabu 2 routerja pa kakšne mal bol konkretne antene. Meni lih po hiši komaj da nese:P Mogoče bi blo bolj pametno kupit buffalo whr hp 54 ker ima vgrajen ojačevalec. Nevem težko rečem nimam tok izkušenj z velikimi razdaljami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blackbfm ()

lali12 ::

Po mojih izkušnjah ne rabiš anten, če ni vmes kakšnih dreves. Je pa res, da se morata routerja fizično videti. Če najdeš takšno mesto v vsaki hiši ( police oken, ki sta obrnjeni ena proti drugi ), namestiš na router dd-wrt v.23 generic firmware in nastaviš WDS bo delalo brez anten 100%.
Tako pa imam narejenih kar nekaj mrež v moji bližini KLIK
Če imaš pa še računalnike v isti domeni lahko uporabljaš en tiskalnik za vse PC-je. Edino boš moral iz ene hiše v drugo po sprintane strani.
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

blackbfm ::

Jz priporočam Tomato firmware, je stabilnejši in bolj prijazen do uporabnika že takoj out-of-the-box:D

Spajky ::

Ma zadosti bi blo res samo en ruter Buffalo WHR-G125 na enem oknu, na drugi strani pa NetgearWG111T usb ključek na drugem oknu, pa naštimat opremo vse na 802.11b-Only ... 8-)

Ps.: @ lali12 : se mi zdi, da si v onem tvojem linku za nastavit omrežje narobe napisal IP-je zadev v mreži drugega ruterja, če se ne motim ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Spajky ()

blackbfm ::

USB mrežne so za en drek.

lali12 ::

Spayki: V mreži je na drugem routerju onemogočen DHCP tako da IP-je določa prvi router.
In USB mrežne so res zanič, če pa že pa morajo biti istega proizvajalca ( Belkin-Belkin).
INTEL C2DUO 6750 - ASUS P5K - 8600GTS
500GB - 4GB RAM - MAG 22"

Scorpia ::

Dovolj je že en ruter kot so eni povedali, pa ta tudi ne rabi biti nujno na oknu. Men na asusu lovi kar precej daleč, pa znajo biti tudi dve hiše umes da signal lovi. Pa tudi za en hrib grem, kjer mi pravtako ujame signal.
Je pa še nekaj kar morem opozoriti, doma imam še stacionarni računalnik kjer je isto brezžično, in se pojavlja problem z signalom. Oba prenosnika lovita v dvonastropni hiši, skoraj povsod na max., medtem ko se namizni matra dobiti vsaj 4 črtice od 5ih. Pa je že druga mrežna kartica notri, prej sem slišal da canyon al neki takega odlično lovijo.
////

Spajky ::

@ lali12 : tista wifi mrežna, ki sem jo omenil, je prekleto dobra !!!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

T0RN4D0 ::

samo pazi da se antene med seboj vidijo pa je 80m tamal problem. Tud če je kej vmes bi še mogl it, samo čim manj reči obviously :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

blackbfm ::

Brat ima belkin mimo g plus usb, zadnje čase kar nekaj jebe. "Malo dražja malo boljša" yeah right. Tak skret od skreta da niti pomislim ne več na usb mrežne! Vleče komaj da do zgornjega nadstropja. Ok, da ne odpiram teme pa k se že lih o tem pogovarjamo. Me zanima kaj je bol pametno kupit da bo povezava normalno delovala (sem zahteven:)): PCI mrežno za cca 20 eur ali en poceni asus router? Glavni router mam wrt54gl. Ali bo treba kar še enga linksysa da bo mir?

Pyr0Beast ::

Hmm, z Buffalotom HP vzpostavi aktiven link na cca 20m, vmes pa 2 metra zidu :)
80 m je za tega mala malica
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

T0RN4D0 ::

Hm, jst mam doma sistem z tremi wl500g routerji in eno mrežno pa lovi prvemu sosedu čez eno hišo + ma on na drugi strani hiše anteno lepo, pol od njega naslednji sosed je pa še en 200m naprej, samo ni nič vmes. Tretji sosed ma pa usb mrežno, in tud lovi, kakšnih 50m stran, pa ni niti router na pravi strani podstrešja, niti mrežna ni na oknu... Je pa res da je blo treba mal prestavlat router in čekirat ping da zadeva laufa, pa včasih so problemi v zelo slabem vremenu.

Da je pa malo dražja mrežna malo boljša pa niti ni nujno. Tud drag šrot se dobi :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako izboljšati domet routerja

Oddelek: Omrežja in internet
4011795 (9649) Pyr0Beast
»

Kateri router za domačo uporabo

Oddelek: Kaj kupiti
252475 (1878) Karen
»

Kateri usmerjevalnik(router)?

Oddelek: Kaj kupiti
435446 (4243) KandazaR
»

Brezžični internet(kaj vse potrebujem)

Oddelek: Omrežja in internet
213360 (3100) Oblivion
»

Wireless router canyon cn-wf514

Oddelek: Omrežja in internet
257214 (5219) jancus

Več podobnih tem