» »

VirtualBox in Linux

VirtualBox in Linux

LukaSLO ::

Imam Windows 7 in preko VirtualBox sem namestil Ubuntu 9.10. Zdaj pa bi rad namestil tisti dodatek (da bom lahko imel večjo resulucijo) preko menija Devices -> Install guest additions ... Ko kliknem gor pa se ne zgodi nič. Kako bi to usposobil?
  • spremenil: LukaSLO ()

amigo_no1 ::

Poglej če je kaj novega "mountanega" (bi moralo biti).

overlord_tm ::

Klik. Pomoje to rabis.

Icematxyz ::

Devices -> Install guest additions


Po tem znova zaženi VirtualBox in na namizju boš imel ikono za na novo zaznan CD-ROM.

Odpri in napiši v terminal:

cd /media/cdrom

potem z ukazom:

ls

Lahko pogledaš vsebino mape. Potem pa izberi ustrezen paket. Naprimer za 32bit Linux vpišeš tole

sudo ./VboxLinuxAdditions-x86.run

Vpraša te še za root geslo. Ga vpišeš in nato se bo paket namestil.

Pazi na to da boš izbral pravo (32 ali 64) verzijo. Pazi tudi na velike in male črke. Oziroma za lažje delo uporabi TAB da ti sam dokonča imena datoteke.

Restart. In to je to.

Icematxyz ::

Snoči sem spregledal:

Namesto:

sudo ./VboxLinuxAdditions-x86.run

Vpiši:

sudo sh ./VboxLinuxAdditions-x86.run

Oziroma pač tisto verzijo za guest OS ki jo uporabljaš. Če ne morda ne bo vse delovalo tako kot bi lahko.

Če si že vpisal prvo vrstico ni to težava. Samo še enkrat ponovi postopek z to novo vrstico. Reboot. In to je to.

Zgodovina sprememb…

šemeno ::

Živjo,

Meni se je pa sedaj resulucija spremenila iz 800x600 na 1024x768, ampak še vedno ni po celem ekranu. Vzrok?

Sem že ugotovil.. fulscreen mode.

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: šemeno ()

Wolfenstein ::

Žiujo, jaz imam tudi problem z tem celozaslonskim načinom virtualBox-a Ko vpišem ukaz za zagon me vpraša po root geslu pa ne vem kaj naj vpisem oz. sploh ničesar ne morem vpisati.
Prosim za pomoč NUJNO! Hvala.

fosil ::

Vpiši svoje geslo. Torej od uporabnika, ki si ga ustvaril.
Tako je!

zee ::

Pa dodaj se v skupino (group) vboxusers in izvedi logout in ponovni login.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Wolfenstein ::

OK, to že ampak kaj ko on zahteva geslo, jaz pa ga hočem napisati, pa se ničesar ne pokaže, noben znak kot da sploh ne pišem?

zee ::

To imas pa brzcas nekaj narobe nastavljeno, saj mene Ubuntu ne sprasuje za geslo ob zagonu virtualnega stroja.

Katero distribucijo uporabljas?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Wolfenstein ::

ubuntu GNOME 9.10 (zadnja verzija ubuntuja

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Wolfenstein je izjavil:

OK, to že ampak kaj ko on zahteva geslo, jaz pa ga hočem napisati, pa se ničesar ne pokaže, noben znak kot da sploh ne pišem?

V tem je fora, da ne vidiš, kaj tipkaš(security feature), čeprav v odzadju sprejema znake. Ti samo natipkaj geslo in pritisni enter.

<b>klima</b> ::

Malo si bom sposodil temo.

Imam sicer problem pri full-screen načinu Ubuntu 10.10 (guest) na Windows 7 (host). Instaliral sem že Guest additions, vse je pisalo da je OK (done) in potem sem resetiral. Problem se pojavi ko pridem nazaj in sicer okno je še vedno majhno tudi če dam Full-screen mode (je še vedno 1/3 zaslona črnega)

A je treba kje posebej še dodatno vklopit al kako je s tem?

logout ::

A resolucijo v virtualnem Ubuntu si dal na max. kar podpira zaslon?

L.p., Kloko

<b>klima</b> ::

Da. Se mi pa čudno zdi, kako je možno da je samo 800x600 max? Čudno je tudi to, da mi pod Monitors napiše, da je zaslon Unknown. Kot da ne bi zaznalo zaslona, ne vem kaj je narobe... vsaka ideja je dobrodošla ;D

Icematxyz ::

Če ti ne preklaplja "samodejno", potem verjetno ni vse vredu z Guest Additions.

http://slo-tech.com/forum/t428179/p2834...

fosil ::

Jaz sem mel tudi s tem probleme, včas enostavno ne zazna.
Tukaj je rešitev.
Tako je!

<b>klima</b> ::

Hvala lepa vsem za odgovore, vendar žal nič od tega ne deluje.

Naredil sem svežo instalacijo, naredil update, upgrade, skratka tako kot je opisano na linku od Icematxyz-a.

Potem sem šel po navodilih, ki jih je linkal fosil, vendar je zgodba identična, še vedno mi ne zazna več kot 800x600.
Je možno, da je kaj z Ubuntu 10.10 narobe? Ker povsod kjer sem bral, zadeva deluje BP, samo pri meni ne :(

Icematxyz ::

Katero verzijo VirtualBox uporabljaš? 3.2.10?

http://www.sysprobs.com/oracle-virtualb...

Praktično edina logična razlaga je, da uporabljaš VirtualBox pred verzijo 3.2.10. Kjer še v Guest Additions ni bilo podpore za X server 1.9.

Tako da namesti verzijo VirtualBox 3.2.10. In mora zadeva delat!

Zgodovina sprememb…

fosil ::

Pa si v tistih navodilih, ki sem jih laz linkal pogledal tudi drug del, torej editiranje xorg.conf?
Tako je!

<b>klima</b> ::

Torej, Icematxyz, tvoja slutnja se je izkazala kot za utemeljeno. Prej namreč nisem uporabljal verzije 3.2.10, temveč 3.2.8. No, in ker sem mislil, da bo to rešilo probleme, sem vse naredil tako kot prej, vendar zadeva je ista (z Ubuntu 10.10).
Fosil, tudi po tistem sem šel, pa ne dela, res, ne morem verjet kako je to možno.

Rad bi se vam še enkrat vsem zahvalil za pomoč, ker pa je situacija taka, da preprosto nimam več časa se s tem ubadat (ker sem v teh 3 dneh že ene 6 krat naložil ubuntuje na novo in s tem izgubljal dragoceni čas), bom pač pustil tako kot je. Bom pač gledal manjši "ekran", sej se bom navadil sčasoma. Bo pa komu drugemu v pomoč.

LP

Icematxyz ::

VirtualBox 3.2.10 in v njem nameščen Ubuntu 10.10. Gostitelj sicer ni Windows7. Ampak zadeva deluje brez težav.

To je zdaj spet ugibanje. Po tem ko si namestil Guest Additions, si seveda VM znova zagnal? Pred namestitivijo si vpisal v terminal:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install dkms


Če si tako naredil, potem pa res zanimiva zadeva, če ne dela. Moralo bi preprosto delati.

5er--> ::

Guest additions rabi še:
sudo apt-get install make gcc linux-headers-`uname -r`

<b>klima</b> ::

Icematxyz: seveda, tudi tisto zaporedje ukazov sem izvršil.

Sem se odločil, da ne bom še vrgel puške v koruzo in se bom jutri lotil še enkrat vsega s čiste nule pa vam bom povedal kako bo šlo. Upošteval bom vse kar ste napisali, tudi tole zadnjo varianto od 5er-a. Hvala.

Pa da vidimo ;D

<b>klima</b> ::

Torej danes sem poizkusil ponovno z čistega začetka. In ne boste verjeli, tokrat JE USPELO! ;D
Očitno sem delal ravno take kombinacije vseh možnih predlogov, da me le te niso pripeljale do želene rešitve. Kakorkoli, sedaj dela in vesel sem da nisem že včeraj obupal.

Iskreno sem hvaležen vsem, ki ste mi pomagali, še posebej tebi Icematxyz. Hvala res.

Da pa bom še jaz nekaj koristnega naredil, bom spisal postopek, če se še komu zalomi:

Host: Windows 7 Proffesional 64-bit
Guest: Ubuntu 10.10
Virtual Box: verzija 3.2.10 NUJNO, ker pred tem še ni bilo podpore za X server 1.9.


1. Instaliraj Ubuntu 10.10
2. Ko prideš v sistem, pojdi do terminala in vtipkaj sledeče ukaze:
sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade

(ukaz: sudo apt-get install dkms ni potreben, ker se vsebina tega potem prepiše pri nalaganju Guest Additions)
3. Resetiraj VM
4. Ko prideš nazaj v sistem, klikni v meniju Virtual Boxa na Device in potem Install Guest Additions
5. Tukaj naj bi se ti avtomatsko na namizju pojavila ikona, kar pa se meni najprej ni. Greš na Computer in klikneš na ikono, kjer piše VBOX_ADDITIONS_xxx. Tako se ti stvar pojavi tudi na namizju. Če klikneš sedaj na to mapo, vidiš vsebino.
6. Potem zopet odpreš terminal in greš do korenskega imenika.
7. Nato greš v mapo media (cd media). Če pogledaš sedaj vsebino (ls), vidiš da je notri zgoraj omenjen VBOX_ADDITIONS_xxx. Napišeš cd V in pritisneš Tab, da se ti samodejno izpolni preostanek imena (lahko napišeš tudi celega :D).
8. Ko si v tej mapi, napišeš glede na želeno arhitekturo: sudo sh ./VBoxLinuxAdditions-x86.run. Tukaj gledaš vsebino mape, ki si jo odprl prej. (če imaš npr 64 bit potem tale x86 ne bo prava!).
9. Vpišeš geslo in počakaš da se ti vse lepo namesti (v verziji 3.2.8 pride tukaj do neke napake)
10. Resetiraj VM in ko prideš nazaj, imaš pod Monitors možnost izbire večje resolucije in tudi Full-screen mode in ostali načini kar naenkrat začnejo delovat! :D
11. Enjoy using Ubuntu 10.10 ;D

LP

Icematxyz ::

No lepo, da si zadevo usposobil. Predvsem pa pohvalno, da ko si zadevo usposobil, da si si vzel čas in spisal vodič tudi za druge!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu 10.10 - 10 Out Of 10 (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1093160147 (117740) Icematxyz
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010974 (7781) Buggy
»

Ubuntu pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211676 (1397) dux
»

Ubuntu 10.04: Sesuje se GUI ob loginu

Oddelek: Operacijski sistemi
142347 (2066) jukoz
»

Kako omogočit USB vodila na VirtualBox-u?

Oddelek: Programska oprema
111743 (1438) opeter

Več podobnih tem