» »

Ubuntu 10.04: Sesuje se GUI ob loginu

Ubuntu 10.04: Sesuje se GUI ob loginu

l0g1t3ch ::

Ima kdo kako idejo zakaj se mi ubuntu 1 dan po sveži namestitvi v Vbox sesuje ob loginu.
Sistem se normalno boota in prikaže meni za izbiro userja in vnos gesla. Ko vnesem geslo in pritisnem login pa začne zaslon žmigati, nakar se po pol minute znajdem ponovno na loginu. Prvi dan je vse delovalo normalno, namestil sem vse update in Vbox additions in ni bilo nobenih težav.

System ::

Zato, ker ga uporabljaš v Vbox-u.

dux ::

Prever kakšne nastavitve imaš za navidzeno grafično kartico ...
Upanje je v nasih odlocitvah

l0g1t3ch ::

Default nastavitve. In kaj ma Vbox tu veže, če je stavr delala 1 dan potem pa nehala. Razumu bi da sploh ne bi delal ne pa da crkne kar tako.

Icematxyz ::

Naredi svežo inštalacijo Ubuntu v VirtualBox. In nato naredi "snapshot". Potem pa karkoli boš počel in se morda kje "zakonfiguriral". Lahko z enim klikom povrneš nazaj zadevo na delujoče stanje. Vsi podatki ki si jih ustvaril po tem ko si izdelal "snapshot" se seveda izgubijo. Če ni varnostne kopije. Toliko v vednost pač.

Ker podal si premalo podatkov, kaj vse se je dogajalo preden se je pojavila ta težava. Verjetno si tudi kaj v Ubuntu nameščal in spreminjal? Se pravi lahko da leži problem tudi v tem početju!

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Se soočam s podobnim problemom, vendar na realni mašini.

Ko se zlogiraš že skoraj pokaže desktop, nato te vrže ven. Rešitev je bila v tem, da sem pobrisal .gconf in .gconfd, tako da so vse default nastavitve. Štos je sedaj v tem, da če zamenjam temo s kako drugo (ki ima recimo min, maximize in close na desni) crkne. Če pustim vse default in na roke popravi to dela lepo. Ker se mi ne da s tem ukvarjat sem naredi samo to, uporabnikom pa skenslal možnost spreminjanja teme (vsaj upam).

l0g1t3ch ::

Lepo po točkah kaj sem počel.

1. Inštalacija Ubuntuja, vse potekalo gladko.
2. Inštalacijo Vbox Additions, vse poteka gladko, tukaj sledi reboot mašine
3. Po rebootu, vse dela normalno, poženem posodobitev sistema, ki gre gladko čez
4. Naredim shutdown linuxa (normalno skozi OS meni)
5. Naredim Snapshot mašine

6. Naslednji dan prižgem mašino in stvar obvisi ob poskusu logina.

Ko vnesem geslo se za trenutek pojavi desktop potem pa me vrže nazaj na login in tako v nedogled. Kaka ideja kaj naj preverim ?

misek ::

Morda se nekaj zažene v tvojem profilu. Kako to ugotoviti pa ne vem. Se ne spoznam na GUI-je. Malce naštudiraj kaj vse se zaganja od logina naprej. Če se prav spomnim imaš eno shell datoteko, kjer imaš po vrsti napisano kaj se zažene.

Drugače pa drugič večkrat naredi snapshot. Očitno ti je posodobitev sistema nekaj povzročila.

Icematxyz ::

@jukoz

Sveža namestitev je to že povzročala. Ali šele kasneje se je to pojavilo ob kakšnem nameščanju gonilnikov za grafično kartico ali spreminjanju nastavitev za Compiz? Preveri če je stanje kaj boljše, če izklopiš vizualne učinke.

Odpri terminal ali pritisni ALT + F2 in vpiši:

gnome-appearance-properties --show-page=effects

Vizualne efekte izključi. Najlažje če ponovno zaženeš računalnik. Potem lahko spreminjaš preobleke normalno?

@l0g1t3ch

Odpri VirtualBox potem in označi VM z Ubuntu. Klikni na Settings in pod opcijo Display odkljukaj možnosti pri "Extended Features" za 3D in 2D pospeševanje. Morda tudi guest additions povzroča težave.

l0g1t3ch ::

Sm preveril in je 2D ter 3D pospeševanje izklopljeno.

Kaj bi lahko še preveril znotraj samega linuxa ? Sej vem, da bi blo hitrejš reinstall mašine, samo se bojim, da bo isto pa rad bi vedel zakaj se mu je sf***.

murmur ::

Mogoče zna biti uporabno

kaj pravi "cat /home/tvojuser/.xsession-errors"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: murmur ()

Icematxyz ::

l0g1t3ch je izjavil:

Sm preveril in je 2D ter 3D pospeševanje izklopljeno.

Kaj bi lahko še preveril znotraj samega linuxa ? Sej vem, da bi blo hitrejš reinstall mašine, samo se bojim, da bo isto pa rad bi vedel zakaj se mu je sf***.


"Znotraj samega linuxa" ne rabiš nič spreminjati. Če nisi ti pred tem sam kaj spreminjal.

Če ni bila vključeno 2D in 3D pospeševanje. Potem ne vem kaj bi bilo. Ker predvidevam da imaš Windows + zadnjo verzijo VirtualBox in v VirtualBox nameščen Ubuntu 10.04. In takšna kombinacija z guest additions (na XP SP3) deluje brezhibno. Pred in po nadgraditvi Ubuntu.

OK ampak ker imaš težavo in ne gre. Jo bo treba rešiti.

Izvedi "svežo" namestitev Ubuntu v VirtualBox na sledeč način. Po tem ko boš namestil Ubuntu v VirtualBox. Odpri terminal v Ubuntu in vpiši sledeče ukaze:

sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
sudo apt-get install dkms


Nato izvedi reboot VM!

Na to pa sledili navodilom v tem video vodiču:



Pri dolgih imenih datotek lahko pritisneš tipko TAB za samodejno dokončanje... Če ne bo delalo potem pa je Ubuntu res najverjetneje slaba kopija kakšnega drugega OS!

Zgodovina sprememb…

jukoz ::

Icematxyz je izjavil:

@jukoz

Sveža namestitev je to že povzročala. Ali šele kasneje se je to pojavilo ob kakšnem nameščanju gonilnikov za grafično kartico ali spreminjanju nastavitev za Compiz? Preveri če je stanje kaj boljše, če izklopiš vizualne učinke.

Odpri terminal ali pritisni ALT + F2 in vpiši:

gnome-appearance-properties --show-page=effects

Vizualne efekte izključi. Najlažje če ponovno zaženeš računalnik. Potem lahko spreminjaš preobleke normalno?

@l0g1t3ch

Odpri VirtualBox potem in označi VM z Ubuntu. Klikni na Settings in pod opcijo Display odkljukaj možnosti pri "Extended Features" za 3D in 2D pospeševanje. Morda tudi guest additions povzroča težave.



Hvala za trud.
Vizualni učinki so izklopljeni. In to se je začelo dogajati kar enkrat, po 2 mesečnem delovanju. Neki ne štima v nastavitvah, nimam pa pojma kaj je. Nastavil sem mail v evolution-u...
Sicer je pa sedaj takoalitako prepozno, ker mora stroj sedaj delat. Pač nima bolj prijetne teme inštalirane.

Icematxyz ::

Si slučajno nameščal kakšno "eksotično" preobleko ročno? Kakšen "Windows LooK" ali kaj podobnega?

jukoz ::

Icematxyz je izjavil:

Si slučajno nameščal kakšno "eksotično" preobleko ročno? Kakšen "Windows LooK" ali kaj podobnega?


Ne, ne. Ena od default tem, ki ma min,max, close gumbe na desni.
Je pa zanimivo, ker če na roke popravim pozicijo gumbom je pa OK.

Še bolj bizarno je da se je to sploh zgodilo. Mam že kar nekaj inštalacij 10.04 pa se je to prvič zgodilo. No ja, sedaj se ne bom sekiral.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izšel je Oraclov VirtualBox 6.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5717559 (3772) MrStein
»

Izšel VirtualBox 4.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5010974 (7781) Buggy
»

VirtualBox in Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
262581 (1730) Icematxyz
»

Izšel VirtualBox 3.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8911761 (8164) Jst
»

Kako omogočit USB vodila na VirtualBox-u?

Oddelek: Programska oprema
111743 (1438) opeter

Več podobnih tem