» »

Siol & Volja, in pošiljanje pošte iz outlook express-a

Siol & Volja, in pošiljanje pošte iz outlook express-a

Kriko ::

Imam dve povezave, Voljo in Siol, pa me nekaj zelo moti.
Če sem povezan z Voljo lahko normalno pošiljam pošto z računov v Otlook Express-u od Volje ter Pinkponka, če pa se povežem preko Siola pa ne gre, ker javlja napake.
Če recimo SMTP spremenim v SMTP od Siola( mail.siol.net) pa obratno, lahko pošiljam ko se konektan preko Siola, preko Volje pa ne.
Kaj se to da kako rešit da bi pošto lahko pošiljal z obeh računov?

|GrEgOr| ::

ja za smtp probaj dat katerega free ponudnikov mailov. (Email.si, Slo.net)

Kriko ::

Ja bom probal, samo je mali problem, ker nekje dobiš te podatke (pop, smtp) komaj ko se pri njih prijaviš.
Zato bi prosil če mi lahko tisti ki imate maile kje drugje lahko date SMTP da probam!

Kriko ::

Zakaj noben ne pove SMTP-ja od kakih e-mail ponudniko. Kaj imate vsio na volji ali siolu?

bastadu ::

Email.si ma:
POP3:
pop.email.si
SMTP:
mail.email.si

To je to...

kanabis ::

Tudi sam se ubadam z enako težavo!
Z SMTP-jem od emaila ne moreš pošiljat če si priklopljen na siol, sem probal!

SasoS ::

To je logično da če si povezan preko Siola ne moreš pošiljati preko Voljinga SMTPja. *Vsak* SMTP server od internet ponudnikov je konfiguriran tako, da sprejema samo mail iz lastnih IP-jev (ok...ne bi zdej tukej o raznih nesposobnih adminih...včasih se pač zgodi tudi najboljšim da imajo open relay :D). To naj bi služilo kot ena osnovna zaščita proti spamu. Tako da ni druge...ko si preko Volje moraš tudi pošiljati preko Volje in obratno. Svetujem, da si naredite recimo 2 accounta v Outlook, ker pol pri pošiljanju izbereš preko katerega strežnika naj pošlje, pač glede na to kam si priklopljen.

Kriko ::

Ja to sem opazu in spoznal samo, sem skoraj siguren da bom našel kak smtp preko kerega bom lahko pošiljal z obeh accountov!

ToniT ::

Na email.si imaš podrobna navodila, kako lahko pošiljaš pošto z njihovega smtp strežnika - link.
(Seveda moraš imeti tam odprt account):D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

vprašanja v zvezi z novico "Siol does it again" (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14012818 (10295) Bakunin
»

Siol does it again (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
16316352 (16352) Bakunin
»

Server email.si

Oddelek: Omrežja in internet
133080 (2908) Gh0st
»

Email.si problemi

Oddelek: Omrežja in internet
62448 (2339) W|ndKiller
»

Email.si

Oddelek: Programska oprema
96264 (6052) hanuman

Več podobnih tem