» »

Slot-load DVD drive - Eject - blokirana reža

Slot-load DVD drive - Eject - blokirana reža

TRIROG ::

Pozdravljeni!

naslednje je sicer malo težko opisati ampak poskusimo vseeno.

Za HTPC se odločam med slot-load in tray-load dvd enoto.

moja težava je naslednja - dvd enota bo ob neuporabi pokrita s sprednjim panelom.

Če se ponesreči v windowsih zahteva eject medija iz enote me zaima me kaj se zgodi z dvdjem, ki ga enota poskuša ejectat če je panel zaprt:
A) poskuša dokler ne uspe in pri tem uniče vse mogoče pogonske dele enote
B) ko naleti na odpor prekina operacijo in potegne dvd nazaj noter.

Iz izkušenj z laptopom vem, da pri tray load enotah pač klika zadeva dokler ni dovolj prostora da se odpre. Kako je pri sloat load enotah pa ...

Pyr0Beast ::

Poizkuša dokler;
1. ne crkne motor
2. ti vrže panel stran in eject uspe
3. ne spozna, da je ovira prevelika in ne bo nič iz tega - zapre nazaj
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TRIROG ::

aha se pravi je bolje da kupim eno tray zadevo


Škoda ...

borchi ::

Pyr0Beast ti je samo napisal katere možnosti obstajajo. se mu pa sanja ne kaj se v resnici zgodi...

jaz sem probal (macbook):

varianta 3. enkrat je probal izpljunit, potem pa je mountal cd nazaj...
l'jga

Pyr0Beast ::

Pyr0Beast ti je samo napisal katere možnosti obstajajo. se mu pa sanja ne kaj se v resnici zgodi...
Ne trapaj.

Pogon bo zaznal preveliko obremenitev-blokado motorčka in popustil ter se vrnil v prejšnjo pozicijo, če je to le mogoče. Isto pri zapiranju, isto pri odpiranju.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borchi ::

po tvoje bi moral IN 1. crknit motor IN 2. jaz imet luknjo v dlani?!

uh, še sreča...

(...da sem včeraj kupil flajštre)
l'jga

Pyr0Beast ::

Naštel sem možnosti. V kolikor ne znaš razumevati prebranega, to ni moj problem.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

TRIROG ::

Saj možnosti so bile že meni znane ... zakaj bi pa mogu motor crknit ...

slot-in se mi zdi dost bolj WAF. ;) zato bi to varijanto raje izpeljal seveda če to ne bo imelo posledic za ohišje ( pobiranje front panela ko ga bo odbilo 1m stran in podobnega)

borchi ::

Naštel sem možnosti. V kolikor ne znaš razumevati prebranega, to ni moj problem.

če bi znal brat, bi vedel, da sem ravno to tudi jaz povedal. naštel si mu možnosti. jaz pa sem mu povedal kaj se v resnici zgodi.
l'jga

Pyr0Beast ::

Motorček načeloma ne bo crknil ker ga ščiti elektronika. Če je zablokiran pa skozi njega teče tok, ki je mnogo večji od navadnega obratovalnega, kar lahko posledično vodi v uničenje.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borchi ::

bla bla...

dejstvo je, da je otročje lahko narediti, da motorček ne zablokiran, crkne, razstreli ovire ipd.
l'jga

Pyr0Beast ::

Hja, pa daj. Razloži.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

borchi ::

sele potem, ko ti priznas, da je kaj takega nemogoce...
l'jga

Pyr0Beast ::

Kaj je nemogoče ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

particle ::

A si vidva e-penise merita na račun nekoga, ki ga odkrito zanima kaj se zgodi? :))

borchi ::

A si vidva e-penise merita na račun nekoga, ki ga odkrito zanima kaj se zgodi?

je že dobil odkrit "tested-and-tried" odgovor, kaj se zgodi. (če si slučajno spregledal)
l'jga

5er--> ::

Ta "tested-and-tried" odgovor pa 99% ne velja za vse slot-in DVD pogone.

borchi ::

Ta "tested-and-tried" odgovor pa 99% ne velja za vse slot-in DVD pogone.

ne mi rečt, da sam apple zna neskurit drive-a, če obstaja prepreka na slotu... prosim, ne mi rečt...

edit: mojemu frocu je bilo 6 mesecev glavna fora pritiskat eject button na avtoradiu. seveda je večinoma z roko blokiral režo. še dela dela kot prvi dan. (avtoradio, namreč)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

5er--> ::

Jaz sem tudi mislil, da vsi DVD/CD-rom pogoni normalno izvržejo CD/DVD, če jih obrneš za 90 stopinj... (še posebaj, ker imajo take zatiče, da lahko CD/DVD lepo no3 postaviš v navpičnem položaju.) No, ravno tisti, ki sem ga nato kupil in montiral v tako lepo majhno ohišje tega ni maral. Murphy?

Edit reply: Na sony avtoradiju, ki pa ima slot in režo prekrito s sprednjo ploščo (ta se mora spustit, če hočeš dat cd ven-not), pa se CD lahko tako zatakne, ga ti ne dobiš ven, radio pa tudi misli, da ga več nima. Nekje vmes pač... pol se pa zezaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 5er--> ()

borchi ::

ne vidim povezave med tvojimi mislimi in dejstvom, da še nisem skuril nobenega slot load-in drive-a...

(a mam sam srečo, da so vsi bili iz onega 1%, ki imajo čudežni mehanizem?)
l'jga

5er--> ::

Nikoli nisem rekel, da se bi moglo kaj skurit. Pravim le, da ni edini možen scenarij ta, ki ga ti zagovarjaš.

boogie_xlr ::

Edit reply: Na sony avtoradiju, ki pa ima slot in režo prekrito s sprednjo ploščo (ta se mora spustit, če hočeš dat cd ven-not), pa se CD lahko tako zatakne, ga ti ne dobiš ven, radio pa tudi misli, da ga več nima. Nekje vmes pač... pol se pa zezaj.

Za take situacije obstaja reset button.

borchi ::

Pravim le, da ni edini možen scenarij ta, ki ga ti zagovarjaš.

ja, kaj pa je pol scenarij v 99%? tk močno porine ven CD, da se odstrani ovira? polomi CD?!

(meni kmečka pamet pravi, da če CD ne gre ven, potem pač ostane not. zaenkrat pa še nisem naletel na napravo, ki bi jo tak scenarij uničil. horror stories, anyone?!)
l'jga

TRIROG ::

Če povzamem ... načeloma bi moral v izjemnem primeru, ko bi se eject medija ja zgodil pri zaprtem front panelu, motorček ugotoviti, da ga ne more poriniti ven in ga požreti nazaj. Da?

T-h-o-r ::

sem prebral slut load
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

borchi ::

načeloma bi moral v izjemnem primeru, ko bi se eject medija ja zgodil pri zaprtem front panelu, motorček ugotoviti, da ga ne more poriniti ven in ga požreti nazaj. Da?

da.
l'jga

TRIROG ::

Hvala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

XORO ne izvrže CDja

Oddelek: Zvok in slika
111345 (1021) jvolk
»

DVD ///// CDRW

Oddelek: Pomoč in nasveti
141491 (1308) Kriko
»

razlika med DVD enoti: A05 in 106s

Oddelek: Strojna oprema
8883 (769) Enzo77
»

Regijska zascita

Oddelek: Pomoč in nasveti
151056 (904) Opkow
»

Katerega?

Oddelek: Kaj kupiti
71306 (1174) Justy

Več podobnih tem