» »

Sevanje

Sevanje

SloSlayer ::

A je res da računalnik seva, tudi ko je ugašnjen?

krneki ::

Mogoče če ti ga rata spravt na absolutno nulo ne bo seval.

Matev ::

seveda da seva
tudi ko je ugasnjen

gumby ::

Alu folijo na glavo... ziher je ziher
my brain hurts

svetetko ::

:D

bluefish ::

Seva, samo konec koncev seva tudi tvoja ročna ura, budilka ob glavi, radio,... Če se torej želiš ob spanju zaščititi, potem boš moral izdelati eno über dobro Faradayevo kletko okoli postelje, ki bo blokirala vse možne valovne dolžine.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

R O N I N ::

Ma nč ne seva... lepoteprosm. :|

gumby ::

Ma nč ne seva... lepoteprosm. :|


Ah kje pa... Infrared @ Wikipedia
my brain hurts

R O N I N ::

Kaj praviš, da seva infrardeče? :))

rfmw ::

pa ne sam infrardeče, vse kar je toplo, seva po celotnem spektru...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

gumby ::

Kaj praviš, da seva infrardeče? :))


A ti praviš, da ne seva? :))
my brain hurts

Volk| ::

Vam sevajo možgani:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

gumby ::

Itak, da sevajo.
my brain hurts

energetik ::

Alu folijo na glavo... ziher je ziher

Tako nekako:



:D

Spajky ::

... ali pa tako kot jest :D :D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Volk| ::

8-)
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Volk| ()

R O N I N ::

Infrardeče seva edino ko je prižgan in se greje... Pa še to zelo zelo malo. Mogoče 1/100 kot seva klasična žarnica! EM sevanja je pa pri ugasnjenem računalniku tako malo, da lahko spiš z 10 računalniki v postelji, pa zaradi tega ne boš nič slabše spal. Zdravju pa tudi ni škodljivo!
Pa vse kar je toplo sigurno ne seva v celotnem frekvenčnem spektru! :)) Niti vidnem ne.

energetik ::

Volk| ::

Moja doma seva erotično energijo, ko leži poleg mene naga. Posledica tega sevanja se pozna med mojimi nogami.

Nauk: ni vsako sevanje škodljivo:D
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

jest10 ::

Infrardeče seva edino ko je prižgan in se greje... Pa še to zelo zelo malo

Vgasnjen tudi veš

R O N I N ::

:D Me zaj******? Očitno. Čeprav pri energetiku in jest10u ni čutiti sarkazma. :))

Spajky ::

@ Volk| : ja res, si odkril alternativo AEtheric energiji, le da jo lahko krstiš ko AErotic, saj povroča samodejno miganje z boki in terapevtsko deluje na psiho :D >:D :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

energetik ::

:D Me zaj******? Očitno. Čeprav pri energetiku in jest10u ni čutiti sarkazma. :))

Ker ga ni. >:D

R O N I N ::

Ja potem pa dost žalostno... Vsaj uporabniško ime si spremeni... ;)

JanK ::

Alu folijo na glavo... ziher je ziher

Tako nekako:



:D


Pozor, alu folija lahko ojaca signale dolocenih frekvenc.

A da ne?

Slika, ki je za linkom, pravzaprav lepo pokaze, da pri neki spodnji meji valovne dolzine (ali, ekvivalentno, zgornji meji frekvence ali energije) sevanja ni vec. Verjemi, da iz infra pecke ne dobis ven rentgenskih ali gama zarkov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

energetik ::

No, vem da ne seva gama žarkov infra, vidno svetlobo pa kar kmalu. Samo RONIN ni glih definiral temperature telesa, ko je napisal, da še v vidnem podrožju ne.

JanK ::

Za bozjo voljo, pogovarjamo se o racunalniku, kjer je max temperatura okoli 100C (na samem cipu, zunanjost verjetno ni visja od 40C). Da sevanje crnega telesa vidis, mora biti temperatura le-tega precej visja - 525C. Poglej si Draper point @ Wikipedia

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

R O N I N ::

@energetik: Smešno res... Potem po tvojem v čisti temi topla telesa sevajo vidno svetlobo? Res živiš v zelo barvitem svetu, ni kaj. Morda vroča, zelo vroča. Kar kmalu ja... :))

Pa gama žarkov infra nič ne seva. Del EM spektra je vidna svetloba, UV svetloba, infrardeče sevanje, gama žarki, rentgenski žarki,...

Zgodovina sprememb…

gumby ::

Verjemi, da iz infra pecke ne dobis ven rentgenskih ali gama zarkov.


Nihče ni omenjal x/gama žarkov... govora je bilo o "sevanju". In vsako telo seva, če ni na absolutni nuli (je blo že omenjeno v enem začetnih postov). Tule sicer ne gre za visokoenergijsko sevanje, kam spadajo recimo UV/gama/x, ampak bolj za IR in mikrovalovno/radijsko področje. Recimo šum na radiu in TV, kjer ni postaj, ni nič grugega, kot prasevanje.
Sicer se malo delamo norce, ampak vsaj moj namen je bil, da "nevernike" spravim k temu, da začnejo malo raziskovat in razmišljat z lastno glavo. Sevanja ni treba takoj enačit z atomsko bombo...;)
my brain hurts

JanK ::

Ampak bilo je govora o vidnem sevanju iz racunalnika, kar je ravno tako bedasto, kot gama in zarki iz infra pecke (upam, da mi ni treba razlagati, da so vsa ta "sevanja" elektromagnetni valovi). In za rentgenske zarke ne rabis atomske bombe, jih lahko kar doma naredis.

Ceprav je mene prvic, ko sem za to slisal, fascinirala ideja, da lahko vidis ostanke Big Banga na TV, je v statiki na TV samo 1/4 do 1/3 tega signala.

Vsekakor pa bi se moral tisti, ki se boji sevanja racunalnika, izogibati prav vsem ljudem. Pri temperaturi 37C sevajo precej vec, kot racunalnik. Uuuuuuuuuuuuuu......

gumby ::

Ampak bilo je govora o vidnem sevanju iz racunalnika,...


Tole piše zgoraj: "A je res da računalnik seva, tudi ko je ugašnjen?"
my brain hurts


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sevanje naprav

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
245465 (4134) [D]emon
»

očala za monitor

Oddelek: Loža
324627 (2934) Volk|
»

Kam gre tema ob prižigu luči? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
518212 (6755) Matev
»

Namesto MONITORJA kar TV

Oddelek: Strojna oprema
262796 (2235) schurda
»

Sevanje GSMov

Oddelek: Loža
242233 (2001) Dax

Več podobnih tem