» »

Zvok na zvočnikih in slušalkah hkrati

Zvok na zvočnikih in slušalkah hkrati

neptun319 ::

Pozdravljeni!

Rad bi vedel, če obstaja aplikacija, ki bi določeno glasbo, ki jo dodam v playlisto predvajala samo na zvočnikih, istočasno pa bi ta aplikacija predvajala musko NE v playlisti in ta muzika bi se slišala samo na slušalkah. Torej rad bi da bi lahko v istem programu, isti čas poslušal skladbo A in skladbo B in skladbo A slišal na zvočnikih, skladbo B pa na slušalkah.?? A obstaja kak tak program??


Aja, nekaj me še zanima ,če je možno da bi se določena muzika predvajala, in se slišala in na zvočnikih in na slušalkah isti čas, kako se to naredi???
Zadnjič pa še, ali bi se dalo v dveh različnih predvajalnikih glasbe (npr: Windows Media Player in Winamp), da bi se glasba iz WMP čula samo po zvočnikih, glasba iz Winampa pa bi se istočasno slišala samo na slušalkah.??


Upam da nisem preveč zahteven?! HVALA za vsak odgovor!;)

kranjskijože ::

Ja to tut mene zanima. Bi velikokrat pršlo prav:D

Scorpia ::

Šlo bi če imaš v računalniku dve zvočne kartice, v predvajalniku pa nastaviš na katero zvočno kartico naj igra. Se pa najdejo zvočne kartice ki znajo med programi ločiti kanal, sam te zadeve so drage. Te ceneje pride če imaš dve zvočni kartici v računalniku.

Lahko poskusiš za winamp poiskat kakšen DTS plugin kjer bi ti winamp zvok na zvočno pošiljal v vsak svoj kanal, dejansko bi se dal izvest to. Sam boš moral tudi poiskat ostale pripomočke za winamp-a da mixaš. Pa še zvočna ti more podpirat dts.
////

neptun319 ::

Hvala ti za nasvet bom še malo probval pa da vidim. Ja drgač mam pa prenosnik.

neptun319 ::

Evo našu sm taprav plugin;)8-):D.
Res hvala ti Scorpia za nasvet.
Imam prenosnika in lahko spreminjam kam želim da mi igra winamp. Ta plugin se imenuje nullsoft directsound output v2.49 - mislim da se naloži že z winampom. Aja predvajam playlisto in imam odprto še eno okno Winampa, kjer poslušam muske, ki jih bom dodajal na playlisto. V enem oknu morate seveda nastaviti da vam igra na zvočnik, v drugem oknu pa na slušalke. To naredite tako da pritisnete Ctrl+k in izberete configure - output in nullsoft directsound output v2.49 - ter pod device izberete kam bi radi da vam predvajalnik predvaja zvok - potrdite z Ok.

Če ste to spremenili med predvajanjem glasbe, je za rezultat potrebno prestaviti na naslednjo glasbo.

Tako poslušalci poslušajo muziko preko zvočnikov, jaz pa preko slušalk istočasno v istem programu poslušam kaj bom dodal na playlisto. Aja da se mi odpreta dva okna Winampa morate pritisniti Ctrl+ Alt+n.
Tako imate eno okno kjer se predvaja playlista na zvočnik, drugo pa, kjer vi poslušate muziko preko slušalk.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Koristen nasvet, bom sprobal.

Scorpia ::

Še dober da si opisal kako se naredi, ker men se ni dalo iskat. Mi je padlo na misel to, ker smo mi podobno z drugimi programi pošiljali zvok, ampak tam smo imeli reciverje.
////

markk1 ::

sem poskušal pa mi nekako ne gre še vedno v slušalki pa v zvočniku slišim obe melodiji hkrati.
v enem sem nastavil 1. primary sound driver v drugem pa 2. realtek HD audio output

neptun319 ::

ja nevem kaj maš realtek??? Jst mam handphonespa neki v (oklepaju), speakers (neki v oklepaju) , digital audio(neki v oklepaju) pa primary sound driver.
Primary sound driver je to da če maš slušalke notr ti igra na slušalke, če jih pa nimaš ti igra pa na zvočnike od prenosnika ali druge zvočnike.


Probi nastavit pod prvo speakers pod drugo pa headphones, če maš to možnost?! Kire možnosti pa sploh maš?

Fupi ::

Pozrdavljeni..
Drugače se pa to da narest tudi z poregramom Virtual Dj.... (program uporabljaja veliko klubskih dj-ev)
Če koga zanima mu lahko opišem postopek.


Drugače pa hvala za nasvet glede winampa mi bo mogoče porv prišlo :D
LP
Je kar je bo kar bo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil Slušalke - Razočaran ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
302902 (2156) shadeX
»

Računalnik in domači disko

Oddelek: Zvok in slika
111927 (1632) Korenchek
»

Zvočna kartica - ''dvojni'' zvok?

Oddelek: Zvok in slika
222836 (2332) ArchNem
»

Winamp problem

Oddelek: Zvok in slika
91284 (1235) ~Panter~
»

dve zvočni kartici obenem?

Oddelek: Pomoč in nasveti
192149 (1840) kokoon

Več podobnih tem