» »

Visual Basic Express 2008 - podatki se brišejo iz baze

Visual Basic Express 2008 - podatki se brišejo iz baze

Aeroplane ::

OK, zanima me sledeče. V VB se naredil en program, ki uporablja bazo podatkov SQL Server Compact 3.5. V programu lahko dodajam podatke v bazo ali jih brišem... Ampak ko hočem še kaj dodatno sprogramirati, mi zbriše vse podatke iz baze, ki sem jih dodal, ko sem že uporabljal sam program. Kako bi naredil, da mi ti podatki ostanejo.

Looooooka ::

A ne bi blo boljs, da pejstas kodo.Podatki se nikoli samo ne zbrisejo(db failure excluded).Vedno jih zbrise clovek ali napaka v kodi.

Aeroplane ::

Verjetno sem nejasno napisal. Ni problem v kodi. Ko uporabljam program vpisujem podatke v bazo. Ko hočem dodati neko funkcionalnost v program, pa se, ko kliknem na bazo v VB (tam kjer je database explorer), obnovi baza na začetno stanje. Ohranijo se samo podatki, ki jih ročno vnesem v tabelo v VB.

Verjetno se da kje v VB v nastavitvah nastaviti, da se baza ne refresh-a.

Zgodovina sprememb…

BlueRunner ::

Pri lastnostih za podatkovno datoteko ji označi, da naj se ne kopira v izhodni imenik oziroma, da naj se kopira samo, če je novejša od tiste v izhodnem imeniku.

Privzeta nastavitev je ta, da jo vedno kopira, s čemer ti bo vedno prepisalo podatke, ki se tam nahajajo.

BlueRunner ::

Slika pove več kot tisoč besed. Glede na to, da me je Aeroplane v ZS prosil za dodatno pomoč, sliko prilagam kar tukaj vsem na vpogled.

 Kje se spremeni navedeno lastnost datoteke

Kje se spremeni navedeno lastnost datoteke

dronyx ::

Bom izkoristil kar tole temo za vprašanje.

Ali se da SQL express 2008 strežnik uporabljati kot klasičen SQL strežnik v načinu C/S? Namreč če jaz pravilno razumem specifikacije, se razlikuje od polne (plačljive) verzije samo po številu procesorjev, ki jih lahko uporablja, omejitvi glede rama (4 GB) in še nekaterih funkcionalnostih.

Namreč če to drži, potem za večino manjših projektov zadostuje brezplačna express različica. Ali je še kje kakšen skriti trik?

BlueRunner ::

Da. Da se. Nobenega trika ali pa skrivanja, tako kot je to bilo pri MSDE, kjer si se moral z njim prav tepsti. Preprosto greš v nastavitve, omogočiš TCP/IP protokol in ga ponovno zaženeš.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[VB] datagridview

Oddelek: Programiranje
351833 (1216) korenje3
»

Pri Facebooku napisali svoj PHP prevajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5315546 (13049) nodrim
»

C# database

Oddelek: Programiranje
131289 (1132) FXMagic
»

[ASP.NET] problem

Oddelek: Izdelava spletišč
382033 (1683) Microsoft
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606174 (4519) Microsoft

Več podobnih tem