» »

C# database

C# database

FXMagic ::

Mene pa zanima, če je kje kak tutorial napisan, kako v VisualStudio 2005 (C#) ustvarit novo bazo, potem dostopat do nje itd. Katero povezavo treba izbrat (ODBC, SQL...). V glavnem, en tak postopek, kako pa kaj.
Ne razumem še najboljše, kako to vse deluje, se pa počasi učim.

ps: imam inštaliran tudi MS SQL Server, ki je bil zraven VisualStudia.

Hvala

carota ::

Veliko uporabnega zase sem našel na straneh 4GuysFromRolla.

Lp,
Martin

Microsoft ::

Video material na msdn.microsoft.com


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

FXMagic ::

Hvala obema. ;)

FXMagic ::

Še par vprašanj:
- kako prevest program, da bom ga lahko uporabljal na drugem računalniku?
- zakaj more na drugem računalniku bit nameščen MS SQL server express? a ni to že v .net framework-u?

Microsoft ::

- ponavad je preveden program v bin\Release
- ja ne. Baza je eno, .NET je drugo. Sta locena. Bazo lahko imas eno, samo mora potem on drug racunalnik dostopat do tiste baze, saj jo pri seb nima. Prav tako ni tolko smiselno, da bi mel kar vsak svojo bazo, saj s tem zgubis zentralni nadzor nad podatki, prav tako bi podatke podvajal na vsaki masini. Razen, ce ma potem vsaka masina cist neke specificne podatke, ki pa jih nihce drug ne rab.
Torej ena baza, pa vsi ostali programi "kazejo" na tisto bazo (ki je recimo na nekem resverju), ali pa vec baz in jo instaliras na vsak PC posebej. Itak je pa Express zastonj za komercialno rabo, tko da se nimas kaj prevec za sekirat.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

FXMagic ::

Ja, če dam un .exe fajl iz /bin/Debug/ na drug računalnik, ne dela. Sem gledal nekaj pod Project Properties, pa je tam neka funkcija 'Publish Now'. To sicer naredi nek setup fajl, vendar z neko dodatno mapo, v kateri so neki *.dll , *.application in *.deploy fajli...
A je kje kak tutorial, kako naredit, da bo vsak projekt, ki ga nrediš, delal na vsakem računalniku.

Microsoft ::

Vsaj en pogoj je, da mora imet racunalnik instaliran .NET.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

FXMagic ::

Ja, ok, sem se narobe izrazil. Recimo, da ima računalnik inštaliran .net framework.
Sam sem recimo ta program z bazami sprobal na VMWare (WinXP). Prekopiral sem samo *.exe fajl. Najprej je downloadal .net, sql express, pa še en paket, ne vem več točno kateri.
Vendar sem opazil, da samo *.exe fajl ni dovolj za delovanje programa. To bi jaz rad vedel, kako buildat program, da bodo vključene vse komponente, ki jih program rabi za delovanje?
Ker če sem kopiral na drug rač.samo *.exe fajl, povezava z bazo ni delovala.

MaCoFaCo ::

Za majhne bazice pridejo prav DataSet-i, ki omogočajo branje/pisanje v XML datoteke. Tiste enostavne querije pač zganjaš nad DataTable objekti v datasetu. Men je to velikokrat prav prišlo, ker je vse v frameworku.

CWIZO ::

FXMagic: ce uporabljas samo .NET classe potem je namescen .NET na ciljnem racunalniku in skopiran fajl dovolj.
Ce uporabljas kake externe DLLje, moras vkljuciti tudi te.

Kako ej pa z bazo pa nebi vedel, ker nikol nisme kej tazga se delu, da bi prenasal bazo na ciljni racunalnik.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Ziga Dolhar ::

Za preprost 'setup' lahko komot uporabiš ClickOnce deployment ... super zadevca, predvsem zelo hitra in preprosta.

(Seveda ni nadomestilo za kak "InstallShield", če potrebuješ njegove zmožnosti.)
https://dolhar.si/

CWIZO ::

Aja pa to da ni deloval nam pove 0
Kak error ti da?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

FXMagic ::

Ok, meni tukaj nekaj ne štima. Naredil sem program, ki podatke shranjuje v bazo. To sem dodal mojemu projektu (Add->Database). Potem sem ta program skopiral na drug računalnik, program zagnal in ker sem nekaj podatkov vstavil v bazo že prej (s kodo), bi se ti podatki mogli prikazat zdaj v programu. Vendar tega ni bilo.
Zdaj pa mene zanima. Kako v VS2005 najpreprosteje naredit program, ki bo podatke shranjeval v bazo (vsak uporabnik bo imel druge podatke)?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

c# publish .exe

Oddelek: Programiranje
10868 (700) Ericssony
»

Kako narediti .exe z VS2005?

Oddelek: Programiranje
101433 (1237) goranv
»

problem SQL in C#

Oddelek: Programiranje
111549 (1296) nody
»

[Delphi] Izbira podatkovne baze

Oddelek: Programiranje
222437 (1897) zhigatsey
»

Izvorna koda mojega par dnevnega dela; ce jo malo pokomentirate :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
606173 (4518) Microsoft

Več podobnih tem