» »

Pretvornik analogno-digitalno za tv

Pretvornik analogno-digitalno za tv

Klemenn ::

a je pr teh pretvornikih useeno kakšen je?

al je ko pr drugi stvareh, da so eni boljši, drugi slabši?

ker pri teh razlikah v cenah, ponekdo so 80€, drugod so 200€...mi ni jasno?

kje pa se trenutno dobi najcenejšega oz. bestbuy?

klemen91 ::

Meni je v bigbangu rekel da je za stari tv oz. kišto dober tisti za 90EUR, za lcd pa mora biti baje boljši tam nekje za 150EUR.

rejven ::

z osebnih iskušenj tisti v bigbangu vedo o stvareh, ki jih prodajajo toliko kot jaz o peki potice...seveda je verjetno tudi kakšna izjema...

Technics ::

hahaha zdaj si me pa nasmejal.... Meni je v bigbangu rekel da je za stari tv oz. kišto dober tisti za 90EUR, za lcd pa mora biti baje boljši tam nekje za 150EUR. :))))))

Bigbang=BigNoobs :)))

Kaj še niste opazli da delajo po večini v Bigbangu Trgovci oz.študenti od vseh kolegi znanci itd...in ni važno al majo cuker-pekovsko ali kmetijsko šolo glavno da so tam in nakladajo nekaj u 3pm,ter da se ne spoznajo na tehnično robo nič kaj bolj kot kakšna nekvalificirana delavka-delavec na tekočem traku :)))

Jaz ti rečem čisto na kratko: Kupi onega za 150EUR ker boš lahko Gledal Naše Slovenske programe,Hrvate in Avstrijce! Z onim poceni pa ne!! Ende....

toplakd ::

Tudi z onim poceni za 90 boš lahko Gledal Naše Slovenske programe,Hrvate in Avstrijce!

LP, Dejan

neki4 ::

Če nočeš da podpira HD, snemanje itd..potem pač kupiš cenejšega, važno je samo, da bo primeren za DVB-T.

Klemenn ::

DVB-T sprejemnik MPEG-4 General Satellite TE-8310

tole sem si nekak izbral. za 70€ ni predrag. je pa opozorilo:

Sprejemnik NIMA podpore za kodiranje zvoka po standardu MPEG-4 (AAC).

hmm? kaj to pomeni? zakaj bi "sprejemnik" rabil karkoli "kodirati"?

ttommy ::

Zakaj pa rabiš-za zunanjo anteno,ali kabelsko?
Oznaka DVB-T je za zemeljski signal(sobna in zunanja antena),DVB-C pa za kabelsko anteno...
Signal ti pa v digitalnega pretvori itak tudi najcenejši.Za dražje je fora v tem,da imajo tudi HDMI izhod,pa če imajo funkcijo snemanja in vgrajen trdi disk,bo cena tudi večja.Obvezno pa mora imeti oznako MPEG-4.
Gamer

neki4 ::

Ta standard se bo v bodoče uveljavil pri nas. In če boš kupil takega ki ne podpira AAC, boš verjetno gledal samo sliko brez zvoka.

Scorpia ::

Sej ubistvu imajo prav v big bangu, cenejši dvb-t sprejemniki nimajo hdmi in so za crt. Ta dražji pa načeloma ja, sam glede na to v kaki kvaliteti oddajajo pri nas je vseno kater dvb-t imaš. Noben ne bo naredil čudeže. Upam da se bo v prihodnosti spremenilo, čeprav so multiplex a rezervirali sd in se bo tv slo in ostali odločili da se jim v hd prek multiplex ne splača oddajati. Pač jim bo škoda denarja za nov multiplex zgradit.
////

Klemenn ::

v bodoče? itaq kupuješ tako stvar za 5let (nasledni televizor bo pač tak da bo meu to noter)... ne pa za 20 let recimo.

ja, za navaden crt so čiiiist dobri, sm da je čim manj EUREUR, pa da dela

neki4 ::

nevem, vpraši na apek forumu, pa ti morda kdo pove kaj več.

klemen91 ::

ma meni se zdi najbolj butasto to da moraš imeti dva daljinca z enim vžgeš tv z drugim pa moraš menjati programe in zdaj bom moral imeti vse skupaj tri daljince ;((

Okapi ::

Zvok AAC mora podpirat (in seveda sliko MPEG4), ker drugače lahko hitro ostaneš z nemo sliko. Drugače pa je, kot rečeno, za klasičen tv dober tudi najcenejši, za LCD ali plazmo pa je koristno imeti HDMI, kar imajo tisti malo dražji. Pa seveda za vnaprej se tega ne splača kupovati, ker ima sedaj praktično vsak televizor DVB-T že vgrajen.

Pa malo je potrebno o ekonomiki nakupa razmislit, ker 32" televizor z DVB-T dobiš že za kakšnih 350-400 evrov.
in zdaj bom moral imeti vse skupaj tri daljince
Zakaj 3?

O.

Klemenn ::

hmm, kateri sprejemnik pa potem?

tega sem našel, med brskanjem po netu, in ga priporočajo eni trije monterji...torej "nategujejo" ljudi?

klemen91 ::


Zakaj 3?

Zaradi dvdja ki ga imam.

Scorpia ::

Univerzalca kupit, boš pa imel več gumbov. Al pa nov tv ki zna predvajat vse, pa boš imel en daljinec. Tak da se odloči.
////

klemen91 ::

Ja tudi za univerzalca sem vprašal v bigbangu pa ni vedel ali bi delovalo.

Scorpia ::

Harmony daljince se dajo tudi programirat, ubistvu vsak pametni daljinec se da programirat z drugega daljinca. Je tudi en philipsov. Stanejo pa okoli 50 evrov. V big bangu jih nimajo, zato tudi ne vejo.
////

dzinks63 ::

npr.: STRONG SRT 8100 HD DVB-T, drugje se da dobit tudi cenejše.

Okapi ::

torej "nategujejo" ljudi?
V bistvu ja, čeprav ni čisto jasno, kako bo v resnici s tem AAC (kateri kanali bodo oddajali samo ta zvok in ne tudi navaden MPEG). Nekatere sprejemnike lahko tudi naknadno nadgradiš (firmware), da podpirajo AAC. Lahko se tudi zgodi, da bo konec leta pri ljudeh toliko sprejemnikov, ki AAC ne bodo podpirali, da bodo morali vsi oddajati MPEG zvok.

Ampak če hočeš biti siguren, mora sprejemnik podpirat AAC. Z malce spretnosti se bo sicer morda dalo dobiti denar nazaj (na račun stvarne napake - ne predvaja zvoka), ampak to je že spet tveganje in dodatna komplikacija.

O.

AngelOfDeath ::

DVB-T sprejemnik MPEG-4 General Satellite TE-8310

tole sem si nekak izbral. za 70€ ni predrag. je pa opozorilo:

Sprejemnik NIMA podpore za kodiranje zvoka po standardu MPEG-4 (AAC).

hmm? kaj to pomeni? zakaj bi "sprejemnik" rabil karkoli "kodirati"?


To da ne podpira AAC pomeni da se od 1.1.2010 na našem trgu več ne sme prodajat...
edit: Slovnica

Zgodovina sprememb…

klemen91 ::

No jaz sem to težavo rešil s tem da sem danes prodal svoj lcd v ponedeljek grem pa po novega. Nobenih komplikacij s temi pretvorniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: klemen91 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T (Mpeg-4 in AAC) zmeden?

Oddelek: Zvok in slika
232839 (2575) ...:TOMI:...
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956476 (33188) Alexius Heristalski
»

Deluje ta DVB-T v Sloveniji?

Oddelek: Kaj kupiti
172111 (1428) akulp
»

DVB-T DVB-C (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10122422 (18351) Domn
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611339 (7799) AngelOfDeath

Več podobnih tem