» »

Ohišje

Ohišje

«
1
2

MK99 ::

Pozdrav,

trenutno v ozjem izboru:

- Corsair Carbide 400R/500R ... http://www.mlacom.si/ohisja/corsair-car...
- Fractal Design Define R3 Black Pearl ... http://www.mlacom.si/fractal-design-def...
- Cooler Master 690 II Advance ... http://www.mlacom.si/cooler-master-690-...

Pri Corsair mi je všec frontalni usb priklop, ne na vrhu ohišja..
Pri Define mi je všec 2+8 enot, ker uporabljam samo en DVD in 4/5hdd..
Pri CoolerMaster mi je pa všec xSata, ki bi mocno olajšal moje mesecno kloniranje OS diska..

Ohišja, ki bi imel vse tri prej naštete lastnosti pa nisem našel :/

Notri bi spravil i5 3570K, 1x DVDRW, 4/5x HDD, 600W power, klasicna grafa..

Ima kdo kakšen predlog, nasvet, kateri je boljši, slabši?
Uporabljal bom ventilatorje, ne vode.

TIA,
Matic

JanezH ::

Tudi jaz nabavljam :)
Tale tvoj Corsair Carbide 400R/500R je dober za videt.
Gledam pa tudi tega zaenkrat Cooler Master Silencio 550 Chassis

JanezH ::

In pa Fractal Design ARC, ki ma vključene 3 140mm ventilatorje: 1x 140mm spredaj, 1x 140mm zadaj, 1x 140mm zgoraj

MK99 ::

Saj imajo prakticno vsi 2/3 vente ze v paketu, tako mi to ni pomembno. Pa vprašljiva je tudi kvaliteta/hrup tehle vgrajenih..
Pri 550 (in podobnih) me malo moti zaprta sprednja stranica. Seveda izgleda lepo in minimalisticno, samo tudi vpliva na pretok zraka.. :/

Res pa ne vem, zakaj vecina še vedno izdeluje 4x 5.25" prostore, kdo pa ima danes 4 dvdje/br/whatever??
Edino Define ima samo 2 in potem 8 prostorov za 3.5"..

JanezH ::

To imaš pa prav. Včeraj sem prebral kar nekaj testov za Cooler Master 690 II Advance in trenutno je to kandidat za nakup :)
Si se ti ze kaj odločil?

medenko ::

cen1 ::

Poglej si tele in se pol odloči :)

Corsair: in
Fractal design: in pa od ttl (sicer komparativni video ampak vseen predstavi)
Cooler master:


Tukaj boš dobil v nulo vse prednosti in slabosti vsakega ohišja in potem se sam odloči. Problem je ker so vsa tri zelo dobra tako da štejejo res tisti detajli in kaj tebi paše. :)

Sam sem že pogledal čist vse ker iščem ohišje za server in se nekako nagibam k Fractal Design ker ima zaščitno peno proti zvoku in na splošno zgleda zelo v redu zadeva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cen1 ()

JanezH ::

Jaz mislim, da bom vzel kar Cooler master 690 II Advanced. Ful mi pomeni, da je zadeva čim tišja in tu se venti vrtijo na 1200 obratih, kar more biti verjetno zelo tiho. Ventilatorji piše v testih, da so kvalitetni. Ohišje je prostorno in fleksibilno, adapterji za SSD, za fiksiranje grafične. Zračno. Vse je videti kvalitetno narejeno.

Edino to mi ni jasno, ker ventilatorji imajo 3 pinske priklope in molex, na matični plošči pa sta dva 4 pinska priklopa. Se pravi, da bi moral en ventilator priklopit na molex, dva pa na 4 pinske priklope.
Kako se bo potem vrtel ta, ki bo priklopljen na molex in kako ta dva, ki sta s 3-pinskimi konektorji priklopljena na 4-pinski konektor. Se jih bo dalo regulirati prek biosa ali se bojo ves čas vrteli s fiksno hitrostjo? To mi nijasno kako gre?

AngelOfDeath ::

Zakaj pa ne pogledaš k Antecu recimo p280 ?
edit: Slovnica

mihco ::

Ali Silverstone rv02, ki se po glasnosti primerja z ostalimi omenjenimi tukaj, po hladilnih sposobnostih pa poigra z vsemi zgoraj nastetimi?

JanezH ::

Fajn je videt Silverstone rv02, samo je pa 40€ dražji od Cooler master 690 II Advanced, kar mi je preveč.

mihco ::

vredno je vsakega centa..mimogrede v tem ohisju NI praha...dobesedno.

JanezH ::

Pa si lasti kdo Cooler Master 690 II Advance, da bi dejansko lahko povedal kako glasno je to ohišje z ventilatorji?

Janac ::

si pomislil kaj glede hlajenja ce je ohisje obdano v peno? bolj slabo a ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihco ()

mihco ::

Janac je izjavil:

si pomislil kaj glede hlajenja ce je ohisje obdano v peno? bolj slabo a ne.

Ti sploh ves kaj govoris?

Tac20 ::

Opozarjam za Cooler master 690 II Advanced:

Ta model ohišja ima problem da tiste gumijaste nogice zadnje tako smrdijo, da zadevo prakticno ne mors imet v sobi, oz. jih moras odmontirat dol in narest neko alternativo. oz kupiti drugo gumo.

Smrdi pa po nekem zatohlem neopisno, če mi ne verjamete:

http://www.ebuyer.com/284029-coolermast...

"I had read a review on this type of case about a strange smell... yes a smell! Well it is true - the 'rubber' feet of the case do have a pungent aroma which I should think will wear off within a short time of being in the air (I hope so anyway)."


Najde se še par tem o tem na googlu.

Skratka nia za zdržat, drugače je ohišje res kvalitetno in kul, glede vonja pa govorim iz lastnih izkušenj, sem tudi sam bil primoran odršaufat nogice dol, zdaj je ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

dronyx ::

mihco je izjavil:

Janac je izjavil:

si pomislil kaj glede hlajenja ce je ohisje obdano v peno? bolj slabo a ne.

Ti sploh ves kaj govoris?

On je verjetno mislil da je to tako, kot če hišo obdaš z 30 cm tervola, znotraj pa zakuriš kamin (toplota nima kam zbežat). :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

JanezH ::

@Tac20 bom pregledal tole :)
Kako je pa z glasnostjo ventilatorjev? Bral sem, da sta 140mm ventilatorja tiha, da je pa zadnji 120mm ventilator nekoliko glasnejši...
Jih imaš ti priklopljene na plato s 3 pini ali na molex?

medenko ::

ANTEC P280 ali COOLERMASTER STORM TROOPER?

Janac ::

mihco je izjavil:

Janac je izjavil:

si pomislil kaj glede hlajenja ce je ohisje obdano v peno? bolj slabo a ne.

Ti sploh ves kaj govoris?

ja?

AngelOfDeath ::

@adapipika

Odvisno kaj želiš...
Antec je verjetno tišji. Coolermaster pa ima ropčaj da ga lahko prenašaš :)
edit: Slovnica

dronyx ::

Tole ohišje je po moje absolutno prva izbira.

s51as ::

Jaz imam Fractal design ARC in sem zelo zadovolen z njim. Mislim da je edini ki ima vse ventilatorje velike 140 mm in je zaradi tega res tih. Jaz imam nastavljeno tako da se trije ventilatorji v ohišju ne vrtijo dokler ni temperatura nad 35°C potem pa se obrati počasi povečujejo. Če samo brovsam potem je vse skupaj res neslišno, če pa se na polno vrti je res helihopter (ampak takrat se na polno vrti 8 ventilatorjev).
Pa še širok je tako da je placa za kable in velike hladilnike res veliko več kot v ostalih ohišjih.
It's just me myself and I

dronyx ::

Zgornje ohišje Vengeance C70 je bolj mišljeno kot šala, ker je videti res kot kakšen vojaški računalnik za na teren ali v šotor. Sicer sem tudi jaz vzel Fractal design ARC, samo mini verzijo, ker ne vem zakaj bi imel veliko in prazno škatlo. Kar se tiče hlajenja pa baje manjša škatla sploh ni nujno slabost.

s51as ::

Mini je SUPEr, samo moreš imet mATX ploščo. Kar pa danes tudi ni nek problem, ker se dobijo zelo dobre mATX plošče. Glede zračenja je mini samo plus, pač manj zraka za menjat, so pa v mini ohišji ponavadi manjši ventilatorji in s tem večji hrup.
It's just me myself and I

JanezH ::

s51as kako pa je kaj z nabiranjem prahu v Fractal design ARC?
Ta mi izgleda odlično poleg Cooler Master 690 II Advance.
A priloženega fan controlerja pa na uporabljaš?

kmetek ::

s51as pa ja nimaš še dodatnih 5 ventilatorjev, kateri si vzel in kako jih kontroliraš?

s51as ::

Smukec, ne bom rekel da notri ni nič prahu nekaj ga je, ampak ogromno ga ostane na priloženih filtrih. Vsi ventilaorji so namretč narejeni tako da imajo na zunanji strani protiprašni filter. Te filtre je zelo enostavno čistit.

Priloženega kontrolerja ne uporabljam ker sem vse priklopil na P8Z77-V PRO plato ki ima zraven program za kontrolo ventilatorjev.

kmetek ja 2 na proc 2 na graf 1 na nap 3 na ohišju :D
It's just me myself and I

kmetek ::

katere? kje si ga kupil, kurba 100e je.

s51as ::

na hoh.de je bil nekaj pod 90 EUR se mi zdi...
It's just me myself and I

kmetek ::

+ ptt ;)

s51as ::

takrat sem cel računalnik kupil tako da se je tudi ptt porazdelil na nekih 10 komponent tako da niti ni ne vem kaj vplival cca 3.5 eur na komponento.

V glavnem je super ohišje sem zelo zadovoln z njim, zelo lahko sem vse zmontiral, je zelo prostoren in kot pravim, ko nastaviš profil ventilatorjev je vse skupaj neslišno.
It's just me myself and I

JanezH ::

Od koliko pa do koliko obratov pa se ti vrtijo ventilatorji in koliko so dejansko glasni pri višjih obratih?

Tole so napisali na testu na anandtech (LINK do strani)
Unfortunately, the Arc Midi has to run pretty loudly to get the job done. At the "low" fan setting it's among the quietest, but once a load is applied to the system the lack of sound dampening takes its toll along with the middling airflow. This is one of the few cases I've tested where I'd recommend just running the fans on "high" (although replacing them entirely with better fans would probably be extremely effective).


Pa na TechPowerUp (LINK do strani) so napisali
Fans not the quietest
.

Pa me zanima kako je v resnici s tem? Če se začne vse skupaj pri 1000 obratih more biti to verjetno res praktično neslišno. Kaj pa potem naprej?

s51as ::

Ja tkole zdele sem dal vse 3 na 1000 RPM kar je 100% oz 1050rpm in se sliši kako piha... je tolk glasno, da bi me motilo, če bi bilo ves čas takole. Ampak tako nikoli ni tudi ko v največji vročini igram igrce al pa prime95 poženem ventilatorji ne grejo čez 600rpm in temperatura procesorja ne gre čez 80°C.

No če pa recimo dam ventilatorje od ASUS HD7850 na 100% se tehle od ohišja ne sliši popolnoma nič ker so tisti 3x glasnejši (pač 9cm zverince ki se verjetno vrtijo s kakimi 2200 obrati)...
It's just me myself and I

JanezH ::

Mater :) Štos je, da bom jaz tudi nabavil PC na hoh.de in da sem bil že odločen za Fractal design ARC Midi. Potem pa jih nekaj časa ni bilo več na zalogi in sem začel gledat alternativo. In tako sem naletel tudi na Cooler Master 690 II Advanced o katerem vsi testi pišejo samo dobre stvari in sem bil popolnoma odločen zanj. Toda zdaj imajo na zalogi zopet tudi Fractal design ARC Midi. Jaz pa imam velko težavo pri odločitvi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

mihco ::

glasnost je izredno subjektiven pojem. Sem preprican, da je tvoj sistem(kljub fan managementu) dalec od neslisnega.

s51as ::

Ne... niti ni daleč... je neslišen... ventilator na napajalnuku je pri meru ko je napajalnik neobremenjen, trije ventilatorji na ohišju so pri meru ko jih ne rabim ventilator na procesourju se vrzi z 650 rpm je neslišen ventilatorja na grafi pa sta na 20% tudi neslišna...
trenutno bolj šlišim piskanje namizne svetilke kot pa kerikoli šum računalnika 8-)
It's just me myself and I

Janac ::

kok dB?

s51as ::

pojma nimam... zmerjeno na uho po moje okoli 35-38
It's just me myself and I

Janac ::

in to se tebi zdi malo?

jaz imam en navaden cheap vent 120mm, vent na napajlniku, windforce grafo in na cpuja in imam 39,5 dB:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

s51as ::

ja tk ti to nese :D

Sem zmeril s telefonom je nekako 32-33db
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

kmetek ::

kaj pa COOLERMASTER 650 ta novi model?

Cooler Master Silencio 650

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

s51as ::

Meni se zdi super, ima protiprašne filtre, 3×120mm ventilatorje.
Mogoče mu manjka luknja za ventilator zgoraj ampak je pa tako sigurno tišje. Nima pa pene za tišanje pod zgornjim plehom.

Treba bi bilo kak test pogledat kako se kaj komponente počutijo notri.
It's just me myself and I

JanezH ::

s51as je izjavil:

ja tk ti to nese :D

Sem zmeril s telefonom je nekako 32-33db


Keri program pa uporabljas? Sem si z android marketa potegnil dol 3 programe in je velka razlika med njimi :)
- Decibel meter: 46 db
- Sound meter: 41 db
- Noise meter: 33 db

Telefon dam pa poleg leve stranice ohišja. Verjetno bo Sound meter pravi, ker je nekje vmes :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanezH ()

Janac ::

llol z telefon bos meril glasnost. Nabavi nek multimeter... Pa izklopi glasbo pa zvoke iz okolja ves.

s51as ::

Zdaj sem pomeril še s kalibriranim merilnikom in je pokazal 32dB. To je težko ocenit na uho ker je logaritemska skala... Kaj pa vem no občutek je da je tiho...

Jah ti programi na telefonu sicer lahko delajo dosti vredu... samo niso kalibrirani... ne vidim pa nobenega razloga da nebi kazali približno prav...
It's just me myself and I

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: s51as ()

s51as ::

meril sem pa tak oda sem dal na zgornjo stranico računalnika (arc ima tam mrežico)
It's just me myself and I

Janac ::

si poskrbel da niso vplivali zvoki iz okolja?

JanezH ::

Seveda sem. Sem rekel, da naj vsi utihnejo :) Bom sprobal še ponoči, ko je vse tišje.

Cooler Master Silencio 650 je odličen videt. Je tih ampak zaradi tega nekoliko trpi hlajenje. Po testih je definitivno boljši kot Cooler Master Silencio 550.
Toda na testih ima Cooler Master CM 690 II Advanced boljše ocene kot Silencio 650.

Kmetek ali si si CM 690 II Advanced že kaj ogledal?

kmetek ::

tudi zanima da. sem se zajebal, ko sem vzel bitfenix shinobi za 62€ pri mlacomu....ga bom prodajal za 50€ kmalu, po dopustu....nerabljen.

fuck me pomoje bom vzel tega CM 690 II Advanced, kje dobiti window verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero ohišje? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
22530675 (4439) kakopak
»

ohišje (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15325509 (19719) kmetek
»

Nakup PC-ja (spet)

Oddelek: Kaj kupiti
5761 (656) kamuee
»

top ohišje

Oddelek: Kaj kupiti
423355 (2233) frudi

Več podobnih tem