» »

Chrome prehitel Safari

Chrome prehitel Safari

ComputerWorld - Rezultati raziskav o tržnem deležu brskalnikov za december kažejo, da je Googlov Chrome prehitel Safari in si priboril tretje mesto na listi najbolj uporabljanih brskalnikov. Za ta podvig je potreboval skromnih 16 mesecev, k čemur gotovo botruje tudi slaven starš, povod, da se je to primerilo prav zdaj, pa je bila izdaja verzij za Mace in Linux. Prvo mesto je ohranil Internet Explorer, ki je sicer izgubil odstotno točko in zdaj obvladuje 62,69 odstotkov trga, sledi pa mu Firefox s četrtinskim deležem. Chrome in Safari imata vsak po slabih pet odstotkov, peta pa ostaja Opera s poltretjim odstotkom uporabnikov.

Razčlenitev po inačicah pokaže, da je decembra Internet Explorer 8 s 37,8 odstotki prehitel ostale verzije IE-ja (čas je že bil), žalostno pa je, da mu še vedno sledi Internet Explorer 6 s 33,5 odstotki. Očitno je, da na osmico prehajajo predvsem uporabniki sedmice, medtem ko IE6 trmasto vztraja. Projekcije za prihodnost kažejo, da bo ob sedanjem tempu Internet Explorer do maja obvladoval manj kot polovico trga.

19 komentarjev

korenje3 ::

sem pričakoval, da bo chrome že zdavnaj na prvem mestu, namreč brskalnik je daleč najhitrejši. že sam zagon brskalnika je hiter.

P4ajo ::

samo delo z opero je lahko precej hitrejše kot v chormu, če že gledaš s tega vidika...
je pa res, da chromu (navišje) hitrosti nalaganja strani negre uporekati.

Mislim, pa, da sta trenutno tako chrome, kot opera, mogoče celo IE8 precej boljša od firefoxa, ki se mi zdi, da je precej zaspal.

roCkY ::

Ni vse v hitrosti.
Je pa tudi pregovorno počasna "lisčka" z verzijo 3 in nadgradnjami dobila veliko pri tosmerni upoabniški izkušnji.
Ampak čez FF in njegove dodatke ga ni pa čeprav včasih kateri kak teden malček ponagaja. Stvar navade... a pri ostalih brskalnikih mi hitro kaj zmanjka.

roba87 ::

Ma ja, ti testi so nesmiselni. Itak bo IE vedno prvi ker je tudi windows prvi. Za tisti % gor al dol, ko ga enkrat dobi FF drugic chrome pol je en mesec Safari na 3. mestu je pa samo za analizo...

darkolord ::

namreč brskalnik je daleč najhitrejši
No tanova (pre-alpha zaenkrat) Opera ga že lepo gladko poseka

fiore ::

a nismo že kar nekajkrat slišali da je ff na prvem mestu? :-) kako je zdej spet drugi? :-)

drola ::

Prvi je, če gledaš posamezne verzije...
https://drola.si

boolie ::

Internet Explorer 8 je v hitrosti odpiranja spletnih strani primerljiv s Firefoxom in Chromeom, veliko so pa naredili tudi na varnosti in razširljivosti dodatkov (acceleratorjev), podprtosti standardov in podobno. Upam, da bodo tudi podjetja, ki imajo Windows Update v Windows XP izklopljen, kmalu odločila za posodobitev brskalnika iz IE6 na IE8.
Kar se pa ostalih brskalnikov tiče, pa mislim, da je Firefox trenutno še najbolj v zaostanku, kar nekaj novitet (čeprav mogoče s kar nekaj varnostnimi vprašanji) pa ima pokazati Opera z Unite.

LordPero ::

namreč brskalnik je daleč najhitrejši
No tanova (pre-alpha zaenkrat) Opera ga že lepo gladko poseka


Aha :D. Tako v samem zagonu kot nalaganju strani (nova napisana mašina v meni najlepši/najboljši/poznani obliki -baje, da bo Opera 12 že podpirala prek USBja vezan cvek zabit v čelo).

P.S.
Malce škoda, ker prealfe ni za me penguina.
LordPero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LordPero ()

RejZoR ::

Te številke so mal čudne, sploh pri Operi, ki se ne premakne nikamor neglede na to kaj naredijo, kako jo pospešijo oz kakšne novosti vpeljejo. Kar je izjemno čudno.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

GizmoX ::

Te številke so mal čudne, sploh pri Operi, ki se ne premakne nikamor neglede na to kaj naredijo, kako jo pospešijo oz kakšne novosti vpeljejo. Kar je izjemno čudno.

Tudi meni je to čudno. Vendar pa, koliko pa delamo na oglaševanju Opere drugim?:)
Jaz sem navadil na Opero punco, ona pa naprej družino in sošolke. Ko pa drugim popravljam računalnik, večina reče za Firefox. Vsaj iz IE so prešli:)
udirač => uni. dipl. inž. rač.

RoSeR ::

Chrome forever :)

Icematxyz ::

Važna je izbira. In kot kaže se nam je obeta mnogo.

Zgodovina sprememb…

roCkY ::

Da bodo le standardi špilali in ne bo treba za vsako stran določenega browserja uporabljat. Recimo glede na to s katerim dodatkom je del vsebine narejen...

Icematxyz ::

V bistvu ni to nek problem. Praksa kaže da je najbolj razširjena družin spletnih brskalnikov ki še vedno obvladuje večinski tržni delež vse kaj drugega kot narejena po standardih.

Pa uporabnik tega kaj dosti ne opazi. Tako da sam se tega ne bojim. Da bo izbira prinesla takšne težave. Prej obratno.

Glede brskalnika Opera pa bom rekel tako. Niti nima tako majhnega deleža. Pa še verjetno gre za dokaj stabilno bazo uporabnikov. Se pravi uporabnikov ki vejo zakaj jo uporabljajo. In je ne bodo kar tako zamenjali? Tako da za moje pojme kar dobro ji uspeva. Pa še inovativni so. To je za moje pojme tisti "edge" ki ga ima. In kdo ve. Morda se celo zgodi da kmalu prehiti Safari? Kar bi nedvomno bil uspeh?

Zgodovina sprememb…

r0ker ::

Internet Explorer 8 je v hitrosti odpiranja spletnih strani primerljiv s Firefoxom in Chromeom, veliko so pa naredili tudi na varnosti in razširljivosti dodatkov (acceleratorjev), podprtosti standardov in podobno. Upam, da bodo tudi podjetja, ki imajo Windows Update v Windows XP izklopljen, kmalu odločila za posodobitev brskalnika iz IE6 na IE8.
Kar se pa ostalih brskalnikov tiče, pa mislim, da je Firefox trenutno še najbolj v zaostanku, kar nekaj novitet (čeprav mogoče s kar nekaj varnostnimi vprašanji) pa ima pokazati Opera z Unite.

+1.
daleč najhitrejšega brskalnika ni. mogoče odpre google wave hitreje al pa facebook hitreje, pri ostalih manj pogostih straneh pa popuši -leti na vse browserje

ozbolt ::

Jaz trenutno uporabljam Chrome samo zaradi izgleda (chromium), je namreč učinkovit. Ampak ker gesta tako Opera in FF v to smer bomo mogoče kaj menjali, ampak ne zgleda da kmalu. Razlike v hitrosti pa pri 4/1Mbps ne opazim. Mogoče malo ampak i don't give a rat's ass za tisto. Mi je pa všeč da lepo in vztrajno pada IE. Ampak pod 50% ne pričakujem da bo padel ker bo prišla sedaj 7ica med ljudi in ti ne bodo več menjali FF za IE ker je le ta dovolj dober.

darkolord ::

Glede brskalnika Opera pa bom rekel tako. Niti nima tako majhnega deleža. Pa še verjetno gre za dokaj stabilno bazo uporabnikov. Se pravi uporabnikov ki vejo zakaj jo uporabljajo. In je ne bodo kar tako zamenjali? Tako da za moje pojme kar dobro ji uspeva.
Mah, to že, problem tako majhnega deleža je v tem, da se razvijalcem po njihovo ne splača truditi, da bi svojo (nestandardno) stvaritev naredili kompatibilno z Opero (čeprav navadno ni potreben poseben napor za to).

Zakaj pa kljub številnim inovacijam v dolgih letih obstoja ta delež ostaja praktično enak, ne vem, če je komu čisto jasno... Ko je Opera npr. po hitrosti daleč pometla z vsemi, se nihče ni pretirano sekiral za to. Ko je Google izdal precej bolj okrnjen brskalnik s hitrostjo kot edinim argumentom, je med ljudmi završalo in čez noč je že prehitel Opero...

Mogoče si ljudje enostavno mislijo "Opera? A ne obstaja to že celo večnost? Hmmm, zakaj že nism tega nikol uporabljal? *skomig z rameni* Gremo neki druzga uporabit"

Zgodovina sprememb…

LordPero ::

Ja, lepo napisano.

Tako je s produkti, ki se večinoma uporabljajo neprofesionalno (torej za brskanje po netu) in cca vsi cca opravljajo svoje delo -taki trgi ne glasujejo, kdo je dejansko boljši, ampak kdo bolje prodaja. Sej mi niti ni treba tukaj omeniti npr. iPhone, ne? :D

@ozbolt: Poglej omenjeno predalfino verzijo Opere, mogoče je to, kar ti je tako všeč na Kromu. Pa tudi si verjetno mislil na IE 8 (ki mi osebno ni veliko za trenutnim FF), ne 7.
LordPero


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Chrome praznuje 10 let

Oddelek: Novice / Brskalniki
397517 (5142) gendale2018
»

Internet Explorer ni več prvi brskalnik

Oddelek: Novice / Brskalniki
339149 (6442) njyngs
»

Google ukinja podporo za Internet Explorer 8 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7424427 (21565) Icematxyz
»

Chrome na zgodovinskem vrhu, IE dnu

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4714985 (12343) MrStein
»

IE še vedno izgublja, Chrome pridobiva

Oddelek: Novice / Brskalniki
3612147 (9865) dux

Več podobnih tem