» »

Študentski osebni račun

Študentski osebni račun

jcb ::

Jutri namrevam na eni banki odprt račun in prenest iz NLB na izbrano banko gotovino (seveda nova banka mi bo to vse zrihtala).

Pa me zanima, katero banko naj izberem. Še najbolj se nagibam na sparkasse, saj lahko dvigaš gotovino kjerkoli BP pa še preko neta lahko plačuješ položnice.

MrBrdo ::

Zakaj si pa z NLB nezadovoljen? Zaradi obresti al kej takega?
MrBrdo

jcb ::

Kolk pa ma sparkasse limita oz.katera banka ima največ limita za študente, saj drugače sem sem enkrat šel v munus,a mpak vseeno nikoli ne veš.

Good Guy ::

Pa me zanima, katero banko naj izberem. Še najbolj se nagibam na sparkasse, saj lahko dvigaš gotovino kjerkoli BP pa še preko neta lahko plačuješ položnice.


s ktere jame si pa ti pršu?

nlb in vse ostale banke majo to možnost(plačevanje prek neta, dvigovanje kjerkoli-s provizijo če je bankomat od druge banke...)
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

jcb ::

BP- (brez provizije) na katerem koli bankomatu ( sparkasse kartica)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

Good Guy ::

BP- (brez provizije) na katerem koli bankomatu od sparkasse


ja no kaj je pa to drugače od tega stavka

dvigovanje kjerkoli-s provizijo če je bankomat od druge banke...


ostan kjer si, brez veze se jeb*t
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

MrBrdo ::

Ja jaz se tudi strinjam s tem, zato pa sem vprašal kakšne probleme imaš z NLB. Jaz imam namreč že kar nekaj časa NLB in sem zelo zadovoljen, sploh z KLIKom, čeprav z varnostjo že malo pretiravajo, ampak drugače je pa super. Pa tudi kar se podpore tiče sem parkrat klical in so mi vse rešili. Edini protiargument ki ga jaz vidim bi bilo kaj glede obresti ali kakšnih prispevkov, sam če računaš na obresti na študentskem računu pol nekaj ni vredu s tabo, tisti prispevki pa tudi verjetno niso kaj dosti dražji kot drugje.
MrBrdo

jcb ::

BP- (brez provizije) na katerem koli bankomatu od sparkasse


ja no kaj je pa to drugače od tega stavka

dvigovanje kjerkoli-s provizijo če je bankomat od druge banke...


ostan kjer si, brez veze se jeb*t


še vedno ne zastopiš.
Če imaš sparkasse banko lahko na katerem koli bankomatu dviguješ brez provozije medtem ko z NLB kartico lahko brez provizije dviguješ gnar samo na NLB bankomatih.

MrBrdo ::

In kaj zdej boš zarad provizije menjal banko? Sej je verjetno okol 50% bankomatov od NLB. Pa dvigni dnar prej, pa ga mej v denarnici, če ti je tok škoda tiste provizije. Mej 10x10EUR skos doma v kuverti pa je.
Drugače si pa že sam sebi odgovoril s tem Sparkasse. Če ti je ta provizija glavna pa pojdi tja, ker druge banke koker jaz vem imajo vse provizijo tako kot NLB.
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

jcb ::

POzabljaš netstik

racunalnicar ::

Na delavski hranilnici dviguješ na kateremu koli bankomatu brez provizije, obresti so visoke... Jst sem zadovolen. ;)

T-Majo ::

Js sem pri banki Celje, še vedno imam dijaški račun (čeprav so me že večkrat opozorili naj pridesem potrdilo, in da mi bodo spremenili v študentskega).

Na kratko; kaj pridobim z NLB? Klik me niti ne zanima preveč? Če se prestavim, to uredi banka? Kakšni so stroški? Koliko se čaka na novo kartico?

jcb ::

Ja ena zadeva me mot, razmagnetla sta se mi dve kartici, zdravstveno sem nesel na zavarovalnico in so mi jo po parih dnevih brezplačno poslal nazaj, grem par dni nazaj na NLB in povem, da se mi je razmagnetla kartica in mi rečejo, da bo treba plačat 7 evrov in sedaj me to full mot in me cenej pride, če menjam banko itak ne bom nič plačal, če odprem račun, prenos gnarja pa naredi nova banka...prekinitev NLB računa pa je brezplačno...vse bom urejal v LJ.
Za 7 evrov moram jest 2 uri trdo delat.
7 evrov tam, 10 evrov tam, 10 evrov za frizerja, 40 evrov za bencin pa gre hitr gnar.
Me čudi, da kartico mam, njihova last je in moram plaačt za novo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

bluefish ::

Jah, to baš ni krivda banke, če se ti je razmagnetila kartica in se mi samo zaradi tega zdi menjati banko brez smisla, sploh upoštevajoč število poslovnih enot posamezne banke. No, vsakomur svoje.

jcb ::

Saj jest vem, da majo druge banke cenejše storitve, ampak s tem hočejo samo zvabt več strank in potem bo isto, kot NLB

Vsi pa počasi dvigujejo cene tako da kamorkoli greš....te bodo olupali.

Jah, to baš ni krivda banke, če se ti je razmagnetila kartica in se mi samo zaradi tega zdi menjati banko brez smisla, sploh upoštevajoč število poslovnih enot posamezne banke. No, vsakomur svoje.


Itak nimam banke bližje od 15 km

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()

nejcpirc ::

Sparkasse - Udobni študentski račun

Udobni študentski račun je namenjen študentom in dijakom ter je idealna rešitev za finančno poslovanje, prikrojeno mladostniškim potrebam. Poleg brezplačnega osebnega svetovanja ga odlikuje še vrsta drugih prednosti, kot so:
* brezplačna bančna kartica BA Maestro,
* brezplačna priključnina na elektronsko in telefonsko bančništvo (Net.Stik in Tel.Stik),
* vodenje računa v več valutah,
* brezplačno vodenje računa,
* brezplačni dvigi na vseh bankomatih po Sloveniji in Evroobmočju.

In še dodatno za študente
* konkurenčni študentski limiti (ob rednih mesečnih prilivih do 1,5-kratnika prilivov),
* možnost pridobitve plačilne kartice MasterCard po polovični ceni oziroma za samo 6,26 EUR na leto, z brezplačnim zavarovanjem v primeru zlorabe kartice.

fosil ::

brezplačna bančna kartica BA Maestro,
vodenje računa v več valutah,

LOL, kakšno nakladanje. To imajo vse banke pri vseh računih.

Za študente imajo vse banke večinoma zastonj večino storitev, kot so vodenje računa in spletno bančništvo.

Najprej si poglej katere storitve dejansko koristiš in si zračunaj. Če recimo na bankomatu dvigneš denar enkrat na mesec, potem se nima smisla preveč ozirat na to.

Ob tem pa seveda upoštevaj tudi morebitne dodatne storitve, ki ti jih banka nudi. Primer, pri abanki lahko recimo zastonj dobiš viso electron s katero lahko plačuješ na internetu. In podobno.
Tako je!

jcb ::

Sparkasse nima avtomatskega limita al kaj tako, kot NLB k ti odobrijo -200EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jcb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

nlb paketi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517519 (14423) ahac
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19452521 (29256) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228889 (23254) šernk
»

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Oddelek: Loža
4615764 (13618) ...:TOMI:...
»

Dvig denarja na bakomatih v tujini

Oddelek: Loža
4024755 (18245) fosil

Več podobnih tem