» »

Kateri spomin je boljši?

Kateri spomin je boljši?

duky25 ::

A-Data PC3-12800 "XPG™" KIT 4096 MB
Lastnosti 1,65 V
1,85 V
2 x 2048 MB
9-9-24
Aluminijast hladilnik
CL=9
NON-ECC
Unbuffered


ali
Mushkin PC3-12800 "Essential" KIT 4096 MB
Lastnosti 1,65 V
2 x 2048 MB
9-9-27
Aluminijast hladilnik
CL=9
NON-ECC
Unbuffered


ali je sploh kakšna razlika?
cena je ista!

hvala za odgovore vsem!

PS.Kakšen ki se spozna na te zadeve!

moj računalnik:
Cooler Master Centurion 690
Antec TruePower NEW 750
Gigabyte GA-P55A-UD3 (Rev.1.0)
Intel® Core™ i5 750
Sapphire Radeon HD 5850 "Game Edition" 1024MB GDDR 5
Western Digital WD6401AALS "Caviar® Black™" 640GB 7200RPM
Samsung SH-S223C BEBE
rabim samo še spomin!
  • spremenil: duky25 ()

xxxgeekxxx ::

Muskin bi vzeu jas ker je firma neka bolj
Ke te češ

jan01 ::

Pri agtju? Nič posebnega , veliko predragi rami...
Vzemi kaj drugega, npr http://www.mlacom.si/artikel/46758/GEIL...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

hudychk ::

Tud js sm si ravno danes naročil pri Funtechu isto konfiguracijo kot imaš ti, pa sem hotel vzeti pri AGTju. Premislil sem si, ko sem videl kako precenjeni so RAMi pri njih. Tako omenjeni Mushkin kot tudi A-data spadata v skoraj najnižji rang RAMa, pri Funtechu pa imajo za nekaj evrov več npr. Patriota Viper II 1333MHz (low latency - CL7) ali pa Sector 5 1333MHz (CL 8 ali 9), tudi nekaj dobrega se dobi od Corsaira za podobno ceno. Vsi ti pa obstajajo tudi 1600MHz, če je že to pogoj, kar mislim da ni, saj i5 dela na 1333MHz, če boš pa navijal, bo pa vsak od teh zdržal tudi čez 1600MHz. Js bi pogledal še pri Funtechu, če pa moraš kupiti nekaj od tega pri AGT, pa bi se odločil za Mushkin, ki jih trenutno nimajo na zalogi, kolikor so mi povedali včeraj. Če pa ti ni pogoj kupiti pri AGT, pa vzemi pri Funtechu nekaj od tega, kar sem zgoraj napisal, še najbolje Sector 5, ki so narejeni posebej za i5 in testirani. Cena cca 126EUR, dobiš pa zraven tudi licenco za 3DMark oziroma 3D Vantage. Če si zagnan gamer in benchmarker, potem glej, da ima RAM čim nižje latence (CL6, 7), če ne pa tega sploh praktično ne boš opazil in si lahko kupiš tudi najcenejši DDR3 4gb kit RAM pri Mlacomu (cca 89EUR).
The Devil himself!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hudychk ()

TOP ::

Jaz ti priporočam G skill sam jih mam na podobni plati (UD4) in delajo super.Vzemi 1600mhz rame in niso važne latence,ker pri navijanju te ziher ne bodo ovirali.Pa še to tisti A-DATA niso primerni za I5 ker majo voltažo 1,85.Ti glej da nimajo većjo voltažo od 1,65V

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

Steinkauz ::

Od kje ti, da je mushkin kr ena leva firma?
V času ddr2 so meli ene boljših ramov. Ne vem kako je zdej z ddr3

hudychk ::

Jaz ti priporočam G skill sam jih mam na podobni plati (UD4) in delajo super.Vzemi 1600mhz rame in niso važne latence,ker pri navijanju te ziher ne bodo ovirali.Pa še to tisti A-DATA niso primerni za I5 ker majo voltažo 1,85.Ti glej da nimajo većjo voltažo od 1,65V


Potemtakem tudi Patriot Viper Extreme performance Low latency 1333MHz niso "kao" primerni za i5, ker imajo "nazivno" napetost 1,7V, pa jih pri Funtechu vseeno veselo vgrajujejo v i5 sisteme...?
The Devil himself!

hudychk ::

Najboljša rešitev je Patriot Viper II Sector 5, katerikoli, od 1333 naprej.
The Devil himself!

TOP ::

Lahko jih ugrajujejo sam plata zmanša napetost.Če je vse na avtomatsko nastavljeno.Si kdaj brskal po biosu od plat 1156.Očitno ne ker potle bi opazu,da tam kjer nastavljaš napetost ramov je številka 1,66V obarvana v rdeče.Kaj bi to pomenilo pa upam da veš.Na forumu Xtreme si mal preberi,kolkim uporabnikom je odletela plata na račun takih ramov.Še posebej ko navijaš,edino če sam zmanšaš napetost,sam če ne paziš,adijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TOP ()

hudychk ::

TOP, nisem še brskal po biosih chipseta P55, ker svoj sistem dobim v ponedeljek, pisal sem le kar sem uspel prebrati na mnogih forumih...Kej več bom vedel, ko bom te zadeve sam stestiral. Glavno je, da ne greš čez 1,65V. Gre seveda tud čez 1,65, ampak ne na dolgi rok, baje da za CPU ni dobr, plate zdržijo...
The Devil himself!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri ram naj vzamem??

Oddelek: Kaj kupiti
473759 (1918) svetetko
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514669 (3934) karjolca
»

Kater DDR3 RAM?

Oddelek: Kaj kupiti
271956 (1366) RuN
»

Nakup računalnika - pomoč

Oddelek: Kaj kupiti
281632 (1106) JeZo
»

Matična in rami za phenom II X4 955

Oddelek: Kaj kupiti
221521 (1269) Mitja358

Več podobnih tem