» »

Postavitev DNS strežnika

Postavitev DNS strežnika

Kiborg ::

Torej poizkušam postaviti svoj strežnik. Postavil sem en strežnik (glavni) ki teče na CentOS 5.4. sedaj pa moram postaviti še drugega, ki bo deloval kot DNS. Poizkusil sem ga postaviti po teh navodilih: http://www.howtoforge.com/perfect-serve...
Na tej strani pod točko petnajst se je zadeva ustavila. Yum ne deluje tako kot bi moral ukaz: yum install amavisd-new spamassassin clamav clamd unzip bzip2 unrar perl-DBD-mysql, ne namesti vseh paketov ampak napiše da paketi ne obstajajo. Res bi prosil za nasvet. Lahko samo za nasvet glede težav z yum-om v kolikor pa menite da bi bilo bolje da zamenjam distribucijo bi bil hvaležen, če mi poveste katero distribucijo naj vzamem.

knesz ::

Če misliš postavljati ISPC3, potem definitivno Debian Lenny.

lp

misek ::

Za namene DNS-ja bi ta korak lahko itak preskočil.

Kiborg ::

Misek: Ja v bistvu imaš prav... Samo še vedno mi ni jasno zakaj yum ne najde kupa paketov ki naj bi bili v zbirki.

KoMar- ::

Pa si ziher, da nucaš svoj DNS? Ker do 5 domen maš lahko zastojn na zoneedit.com ali pa neomejeno število na dns.siel.si...

misek ::

Kiborg, z yum-om zlistaj vse pakete, ki so na voljo. Morda se paketi skrivajo ;) pod drugim imenom.

mangaldar ::

Pakete inštaliraj enega po enega, pa boš videl, kje se ustavi.

Drugače pa zgolj za DNS nič od tega ne rabiš.

Kiborg ::

Kar se paketov tiče točno vem kje se ustavi. :) Kar se pa smiselnosti takšnega početja tiče pa gre bolj zato, da bi se sam rad naučil kako se to naredi. Zato sem se tudi lotil tega. Mi lahko kdo priporoči dober tutorial za postavitev DNS strežnika?

knesz ::

Kar se paketov tiče točno vem kje se ustavi. :) Kar se pa smiselnosti takšnega početja tiče pa gre bolj zato, da bi se sam rad naučil kako se to naredi. Zato sem se tudi lotil tega. Mi lahko kdo priporoči dober tutorial za postavitev DNS strežnika?


MyDNS, če se boš pa igral še z sekundarnim dns strežnikom in replikacijo baz, pa sporoči, da ti pošljem tutorial :)

Kiborg ::

Hm sedaj zgleda, da je yum povsem crknil. Ob zagonu se takoj zažene (razvidno iz upravitelja opravil) potem pa se noče ugasniti, tako sem ga pustil 3 ure in se ni nič spremenilo. Vsi ukazi v konzoli so javljali, da je yum zaposlen. Edini način, da sem dobil vsaj delni nadzor nad yum-om je bil da sem ga ubil (kill app), a tudi potem ni deloval tako kot bi moral. Update se začne a se ustavi pri točki ko bi moral izpisati pakete. Download (yum install) še vedno ne deluje. Sicer se ne spoznam preveč na vse skupaj a meni se zdi, da je yum preprosto crknil. Kakršnikoli nasveti in pomoč bi bili zelo dobrodošli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Yum počasen (disk IO)

Oddelek: Operacijski sistemi
5624 (558) MrStein
»

disk se noče formatirat

Oddelek: Pomoč in nasveti
353231 (2476) Ikspe
»

Fedora Core 6 in net

Oddelek: Operacijski sistemi
181281 (989) CoolMike
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1456365 (5294) CCfly
»

Fedora pomoč

Oddelek: Operacijski sistemi
91156 (1004) dr.J

Več podobnih tem