» »

Fedora pomoč

Fedora pomoč

Aškerc ::

Ima težavo pri inštalaciji paketov. Ko želim namestiti apt, mi napiše tole:

[root@localhost bin]# rpm -i apt
/etc/security/selinux/src/policy/file_contexts/file_contexts: No such file or directory
napaka: odpiranje apt je bilo neuspešno: No such file or directory


Mi lahko kdo svetuje.
Hvala

root987 ::

Najprej si potegni apt dol iz tu, ga namesti z rpm -Uvh, pojdi v konzolo, vtipkaj apt-get update in apt-get install ime_programa. Za podrobna navodila pa poglej tu. Hope it helps
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

dr.J ::

Fedora uporablja yum namesto apt. Dobiš ga z distribucijo.

Aškerc ::

Dr. J, napisal sem ukaz:

yum update

pa mi že skoraj eno uro vleče dol update.
A je to OK?

LP

dr.J ::

Možno. Seveda ti ta ukaz nadgradi _vse_ razpoložljive pakete na eventuelno novejše različice, kar pa mogoče ni vedno tisto, kar želiš.

kaj več kot 50 kbps težko dosežeš z njihovega glavnega strežnika.

Aškerc ::

Še eno začetniško vprašanje

Ob vstopu v FC se ne morem logirat kot root. Problem je v uporabniškem imenu, geslo je pravo.
Pri inštalaciji me sploh ni vprašal za root up ime in geslo, ampak je ostalo enako kot prej v Pingu.

Če spreminjam nekatere nastavitve, me vpraša samo za geslo in deluje brez problema.

Še to: Kako lahko kot user kreiram mape. Rad bi naredil mapo /mnt/win/, kjer bi mountal windowse.


Dr.J - končno sem skonfiguriral soundcard. Če nebi bilo tebe, bi že zdavnaj brisal Linux-e. Še enkrat hvala.

LP

root987 ::

Predvidevam da uporabljaš gdm. Pojdi v njegove nastavitve (najbolje da se logiraš v gnome), nato pa v njegovih nastavitvah nastaviš, da ti bo omogočal tudi prijavo kot rootu. Ker trenutno nisem doma ti nebi mogel povedati načina kako to storiti v gdm konfiguracijski datoteki. Za kdm in xdm pa osebno nebi vedel, vendar je precej verjetno da je rešitev enaka oz. podobna.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

dr.J ::

> Ob vstopu v FC se ne morem logirat kot root
?? Čudno; tako KDE kot Gnome vprašata po obojem.

Kako narediti mape?
mkdir ime_mape
pa za tisto mapo en nivo višje moraš imeti write permission
naredi jo kot root

me veseli, da ti zvok dela!

Aškerc ::

Dr J, še eno bolj začetniško vprašanje.

Evo, danes sem se odločil, da nemestim mplayer. Ok, najdem zadnji paketek in dam installl. Pa mi napiše še ene 10 paketkov, ki jih je potrebno prej namestiti.

Te paketke sem potem poiskal, jih namestil, na koncu še mplayer in zadeva dela OK.
Ampak ziher obstaja kak ukaz (verjetno nekaj z yum), da sam pogleda, kaj rabi za namestitev in to avtomatsko naredi.

Sej vem, da moram prebrati man, ampak, kakšen namig je dobrodošel. :8)

Pozdrav

dr.J ::

Kje bo yum vohljal za novejšimi datotekami, je zapisano v /etc/yum.conf .

Kako zgleda, zdajle ne vem, ker nisem za notebookom. Malo pogooglaj. Sicer je pa tako: če vzameš yum od fedore, je nastavljen na fedoro (release in update); jaz sem ga nastavil na development. V službi pa imam RH9 box in nanj sem dal yum s freshrpms.net, ki pa preveri še vse pakete s tega mesta.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

red hat9 linux terminal

Oddelek: Operacijski sistemi
8921 (821) dejan707
»

Kako naj naložim program v linux-u (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Programska oprema
1455981 (4910) CCfly
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795290 (4516) marsovec gugu
»

Kako inštalirati program v linuxih ??

Oddelek: Programska oprema
91431 (1297) Gandalfar
»

Linux internet povezava problem

Oddelek: Operacijski sistemi
441889 (1504) dr.J

Več podobnih tem