» »

Windows 7 sesuvajo nvidia driverji

Windows 7 sesuvajo nvidia driverji

icko ::

Problemček.
Na novo instaliran komp x64 sistem. Grafa gtx260. Klik na nvidia kontrol panel sesuje komp. Klik na driver details v comp managerju tudi. Reset včasih pomaga včasih ne. Komp pada tudi v sleep mode.
Pobrisani vsi driverji v safe mode. Register očiščen in popravljen s cc cleaner. Na novo naloženi original driverji. Problem remains. Zbrisani original driverji na novo naloženi preko win updaterja. Problem remains.
Monitor je necov, plata gigabyte ud3, core i5
Any ideas?
LP

xyd1 ::

Pregrevanje? Omega golnilniki? Napajalnik?... trenutno se ničesar drugega ne spounim....

icko ::

Temperatura normalna okrog 40 stopinj,problem tudi pri prvem zagonu ko je sistem še mrzel. Napajalnik akasa 500w ki naj bi po zagotovilih gigabyta zadoščal.
Omega gonilniki??
lp
Aja ne nimam omega gonilnikov. Igre mi niso prioriteta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: icko ()

Tr0n ::

Katero verzijo nVidia gonilnikov si instaliral? Tisti Windows Update ne instalira kompletnega paketa, zato moras iz nVidia strani potegnit zadnjo verzijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

icko ::

Ja v safe modeu sem odinstaliral vse v zvezi z nvidio. Restart ponovno v sm. Preden sem namestil kpl paket so bili že avtomatsko instalirani s strani win. Povozim z original paketom ki je 190.62_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql (prenešeno včeraj) Po restartu blank page. Put to sleeep z buttonom na tipkovnici, nato zagon, se postavi, kliknem na nvidia control panel spet blank. Totalna jeba. Ne smem taknuti control panel ali driver details v komp managerju.

Tr0n ::

In kaj pravi Google?

icko ::

Vse živo. Samo probleme imajo bolj gamerji. Probaval z predlaganim delnim brisanjem registra nvidie, po tistem pa na klik control panel ni efekta. Blank se zgodi le ob kliku driver details.
lp

Tr0n ::

Hmm, strange. Potestiraj se RAMe z memtestom. Pusti naj laufa cez noc.

Zgleda, kot da je nek hardware problem.

icko ::

Hm čudno. Takoj po frišni instalaciji je delalo ok. problem se je pojavil po instalaciji offica in updateov (nisem pa prepričan da je to razlog). Aja ram patriot gaming 4×2gb 1333mhz
lp

Tr0n ::

Vecja verjetnost je, da je rocno ciscenje registra in CCleaner bil vzrok za napako.

icko ::

Možno. Toda ob ponovni instalaciji kpl driverja so v registru spet vsi fileti na broju. Problem remains.
Povozim win7 ?

Tr0n ::

Just do it.

icko ::

hm še nekaj. problem je nastal pred ročnim čiščenjem reg. Povozim anyway he he?
lp

Tr0n ::

Dooooo eeeeettttt!

S tem da najprej po instalaciji Win7 najprej instaliral gonilnike in probaj ce dela. Potem pa pocasi dodajaj drug software.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

jan01 ::

Kater napajalec?

icko ::

akasa 500w
lp

jan01 ::

Zakaj raje ne posnemeš najnovejših driverjev iz nvidiine strani? http://www.nvidia.com/Download/index.as...

Tr0n ::

Ja, probaj se zadnje gonilnike, ki so 195.81.

icko ::

Ok bom probal še 195.81. Čeprav sem medtem že naredil clean install. Problem remains. Ko bi moglo preklopit v nvidiin control panel je za trnutek blank potem pa monitior da info da ne sprejema več signala po dvi. Če zamenjam kabel na drugi priklop na grafi se slika spet pojavi. Zato sumim da je grafa v pi*di.
lp

icko ::

Its aliveeeeeeeee.
Epilog. Vsi tanovi driverji so za en q.
Dela pa na verziji 191.07_desktop_win7_winvista_64bit_english_whql
Hvala vsem za info in napotke.

pa sem smet mejčken pametnejši...

lp

Tr0n ::

Hmm, jaz vedno uporabljam najnovejse nVidia gonilnike za Win7 x64 in dosedaj se nisem imel 0 problemov.

icko ::

Ne vem kaj jih matra pri nvidii. Samo google pravi da baje 27% vseh crashev viste in win 7 so krivi driverji od nvidie. Pa še grafa ni ravno najnovejša čeprav vem, da jih še prodajajo.
V glavnem ive created a monster hehe.
lp

Tr0n ::

To se je dogajala cisto na zacetku, ko je Win7 se bil v beta in so bili tudi gonilniki bolj slabi.

Pri teh zadnjih verzijah se to vec ne bi smelo dogajat.

icko ::

Ja samo meni tudi še včasih freezne iz neznanega razloga. Imaš pa point da se to ne bi smelo več dogajat. Če dam jaz v prodajo fen za lase kupec pričakuje da dela, ne da enkrat piha mrzlo enkrat vroče ko pes, enkrat pa sploh ne dela. Mi ga fu*ne nazaj v glavo.
Tu pa je kar je...
lp

BangBros123 ::

icko je izjavil:

Ja samo meni tudi še včasih freezne iz neznanega razloga. Imaš pa point da se to ne bi smelo več dogajat. Če dam jaz v prodajo fen za lase kupec pričakuje da dela, ne da enkrat piha mrzlo enkrat vroče ko pes, enkrat pa sploh ne dela. Mi ga fu*ne nazaj v glavo.
Tu pa je kar je...
lp


Imam isto grafično not,sm imel isti problem ko ti.Po zamenjavi napajalca se to ni več dogajal

Zgodovina sprememb…

Xserces ::

ja kako je to mozn no bojancar... vse dela po pa hocs odpret control panel pa je premau stroma? ROFL

xxxgeekxxx ::

Ja NVIDIA pač, saj nič ne dela :O
Ke te češ

Xserces ::

igrce delajo load poraba 250W
u winsih poraba okol 100-150W pa odpres control panel pa premau stroma... GG


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji monitor ne deluje priklopljen na HDMI izhod.

Oddelek: Pomoč in nasveti
132879 (2621) shadeX
»

Lenovo IdeaPad G700, BIOS dostop

Oddelek: Pomoč in nasveti
378487 (7693) Invictus
»

Izdelanih že 800.000 Radeonov HD 5000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
234566 (3545) Machiavelli
»

Win 7 in precejšne težave z grafiko

Oddelek: Programska oprema
101142 (957) Denis15
»

Strojne novice

Oddelek: Novice / Grafične kartice
324130 (2916) Dr_M

Več podobnih tem