» »

Win 7 in precejšne težave z grafiko

Win 7 in precejšne težave z grafiko

Steinkauz ::

Torej na stari kišti:
Barton 2800
2gb rama
9600gt oziroma sm zdej menjal na 6600gt

Torej naložil sem win 7 in mi je lepo najdu windows driverje za 9600xt. Vendar pa je v vsaki igri dosegalo max 20fps. Prej na xp pa 60+.
Ok sm naložil najnovejše ati driverje in je delal ok(normalni fps, ni potrebno blo treba resetirat), vendar sm ko sm resetiral v loginu mel sliko v


v takem stilu. Grem v safe mode in normalno...
Ok preberem, da je ati ukinu win 7 podporo za directx 9 kartice in sm naložil 8.4, ki v compatibility mode za visto, ki naj bi lepo delal. In mi res ni zmešal slike sam v fps ni blo neke razlike. Call of Duty in Counter Strike Source na 7fps, max 10...

Ok nekje staknem 6600gt in spet win 7 lepo najde driverje, sam seveda v špilih ni blo kej bolš, zato sm potegnu tazadnje driverje z uradne strani.
Mi je težil, da ni ok OS in sm dal visto compatibility. CSS pa COD2 pa sta še vedno na 7 fps. In to mi je čudno, da se ni niti približno mal popravl, čeprov je precej bolš grafa. Sm probal zagnat obe igri v compatibility z visto in run as admin pa ni nč bolš.
Tut če grafične nastavitve v igri spreminjam se zgolj bežno pozna. Recimo CSS na very high pa low je iz 7fps na 10fps ;((
Zdej sm probu pa Serious Sam First Encounter in mi na tej 6600gt dela na 150fps. Na 9600xt nism probu Serious Sama z 8.4, ampak sam z original win driverji in je precej štekal na high.

V glavnem win 7 pa stare grafe se očitno full ne razumejo, sam bi rad zrihtu, ker kišta je dovolj zmogljiva da fura win 7.

A ma kdo kako idejo?

V skrajni sili bi šel nazaj na win xp, sam drugač kr letijo win 7 pa nebi rad menju nazaj...

Tr0n ::

NVIDIA Win7 gonilniki so kr dobri. Si ziher, da imas ta zadnje (195.55)?

Win7 x64
Win7 x32

Za ATI poglej Catalyst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

Steinkauz ::

Hm čudno, šel sm na uradno stran in mi je dal kar mi je dal. Pod nvidia control panel mi piše, da mam 191.01. Bom probu

Steinkauz ::

Hm mal bolš je v COD2. Precej je blo like 3 fps, zdej je avr 16, kar je še vedno drek sicer.
CSS pa ostaja na 7-10.

Tr0n ::

Nabavi vsaj kako 8. generacijo graficne kartice I guess. :)

Invictus ::

Naredi si dual boot z Windows XP.

LP I.

opeter ::

Zakaj sploh dajate na takšno kišto Windows 7? Tisto kar deluje, zakaj je potrebno zamenjati? Namesti Windows XP nazaj gor pa bo delalo kot je treba ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Steinkauz ::

Ker drugače win 7 čist hudo delajo(bolš kot xp).
Ah bom še mal počakal na kake driverje. Na tej kišti itak ne špilam neki velik.
Če bo lineage delal koker tolk pol pa sploh :P

Denis15 ::

jaz mam pa tudi en problem in sicer... imam windows 7 professional 32bitnega. Pa ko hočem naložiti igrico ( call of duty 2 ), potem mi napiše: knjižice ni mogoče najti... kaj naj naredim?
xD

Tr0n ::

Mogoce ti manjka DirectX runtime. Pa prav tako si instaliraj ta zadnje gonilnike za graficno.

Denis15 ::

te zadnje sem inštaliral... Zdaj mi igra deluje pa vse, vendar pa 1x gre not enkrat pa ne. Vendar nič ne napiše... Samo zašteka... Bom še probal DirectX runtime
xD


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Call of Duty serija - pomoč in nasveti. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Igre
35672101 (14867) tropico2078
»

CoD Problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
6510656 (6629) hojnikb
»

Ati radeon 5850 in inter core 2 E7500 2.93

Oddelek: Pomoč in nasveti
463753 (3426) aljosa555
»

Windows 7 in igre

Oddelek: Operacijski sistemi
294420 (3258) DonAndrino
»

Ati Radeon 9600 series v windows 7

Oddelek: Programska oprema
81628 (1489) Steinkauz

Več podobnih tem