» »

neonke v računalih

neonke v računalih

burekar ::

Kak naj si v računalo zbašem neonko in kako naj to zadevo laufam?
Sej menda so to neonke kar vidim v modificiranih ohišjih, če pa ne, mi pa povejte kaj so. Aja, kak nardit modro al pa rdečo svetlobo, a se to prav take žarnice dobijo kje al je treba steklo prebarvat?

NiggerBob ::

premeriš prazen prostor v kompu, kupiš ustrezno veliko 12V neonko v ustrezni barvi (npr. modra) in jo zbašeš v ohišje ter priklopiš na molex konektor.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

OZZY ::

Do zdej sem zasledu tri barve 5 barv 12v neonk. Oranžna, rdeča, rumena, modra in zelena. Se jih enostano priklopi na molek konektor z manjšo modifikacijo.Maš pa različno velike. Pač kupi po potrebi.
Go with the flow.

Tjulenj ::

kaj pa starter pa dusilka?

NiggerBob ::

bogami, pa saj govorimo o neonkah za 12V enosmerni tok. Starter in dušilka in oh pa še još pa še malo več je vse v elektroniki, ki je sestavni del neonke. Ne primerjat tiste navadne za 220V s to za 12V!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Cwetto ::

kaj je to molek konektor??

alien-w ::

12V neonke niso ql, ker premalo svetlobe oddajajo. Kupiš reje 220V in ji pač narediš vtikač, ki ga potem na zadnji strani compa ven potegneš in direkt v vtičnico z njim. Če ne dobiš ustrezne barve, potem kupiš belo in jo s sprejem pobarvaš.
Molex je tole: KLIK!

OZZY ::

Alien:!2V oddajo kar dost svetlobe. Sem vidu kok in ni tok malo. Čist zadost za osvetlitev tvojega računala.
Go with the flow.

NiggerBob ::

alien, hehe, nimamo vsi takšnih dimenzij ohišja kot ti, hehe:)
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

krucymucy ::

Kje pa se to kup?

alien-w ::

Nigger Bob: moje ohisje je cist majhno! Zadeva je navaden MIDI tower! Ce pogledas slike iz portoroza ti bo jasno, da je mini. Samo kljub temu, da je majhno se mi zdijo tiste 12V premalo.
12V lahko kupis v Ljubljanske BTCju: Hala A: Trgovina Global
220V pa v Osramu pri tovarni Kolinska...

MTB ::

Pa misliš da je pametno dajat neonko noter? Te zadeve delajo namreč kar precejšnje motnje, kar pa ni ravno najboljše za mašino.

RS

HEKO ::

RS ---------> kake motnje misliš??? :))))))


Em....problem je samo toplota, ki jo neonka oddaja....(če ni taprava)
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

OZZY ::

RS: MOtnje???? Sen ne oddajoajo EM motenj. Samo toploto, ki pa se jo z prezračevanjem rešiš. Pa še ta je pri 12V majhna.
Go with the flow.

alien-w ::

Pri neonkah se segreva samo dušilka, ki pa jo lahko daš na eno daljšo žico in jo postaviš kamorkoli. Sama žarnica oziroma steklo se ne greje, vsaj ne toliko, da bi bilo treba omenjati. Ravno zato neonkam rečejo tudi "hladne žarnice".
Če imaš pa ti "navadno" žarnico, ki je v obliki cevi, se pa zna kar fino segreti...približno toliko kot navadne žarnice.

Bungee- ::

EL kabel ??? Nic ne greje, motnje so minimalne (mogoce na srednjem valu pri blizini 1cm) + kabel je upogljiv, se ga da zvijat, vozljat .... 8-) Aja pa majhna poraba elektrike pri 12V cca 5mA ---> 0,06W 8-) Kar pa je dandanes kar slin slin :P
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vezave neonk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222086 (1774) dela
»

Diode v ohišju

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191847 (1560) TESKAn
»

neonka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
8898 (779) Highlag
»

KAKO PRIKLOPITI NEONKO V RAČUNALO??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
573854 (3274) segi
»

neonka za v ohišje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
151550 (1347) Freak

Več podobnih tem