» »

Windows 7; XP mode

Windows 7; XP mode

Enterprise ::

Uporabljam en starejši skener (HP Scanjet 3670) za katerga sm zihr da HP ne bo izdal več driverjev za Windows 7 ali pa bom nanje čakal dolgo ... jz pa skener rabm. Tako sem po možnih varijantah (od tega da mi programov za xp ni hotel naložit ker je neustrezen operacijski sistem) sem našel VirtualMaschine od microsofta oziroma t.i. XP Mode. V XP mode skener in vsa programska oprema povezana z njem dela ok samo težava je taka da uporabljam način da program zaženem direktno iz namizja Windows 7 (seamless mode) in da mi vedno napiše da skener ni priklopljen pravilno.

Kasneje mi je bilo jasno. Če zaženem XP mode moram iti zgoraj na USB Devices najti moj skener in pritisniti Attach. In to vsakič znova in znova (ko zaprem XP mode ob naslednjem zagonu spet) ... To pa je problem ker v seamless mode se odpre direktno program ne pa še namizje XP in vse ostalo kar pomeni da mi tale bonbonček čist nič ne nuca. To pomeni da moram vsakič znova in znova zagnat XP Mode potem zagnat program skenirat dokument in ga nato prenest na pravi disk da ga lahko najdem tudi v Win 7.

Ali je možno da naštimam v XP Mode da mi ob vsakem zagonu avtomatsko "pripne" v sistem skener in da tako lahko uporablajm tudi seamless mode za določen program?

blackbfm ::

xyd1 ::

:))

Enterprise ::

Preden padete v trans smeha (kot xyd1) nej povem to da je za Windows 7 le gonilnik da naprava deluje ... in ta gonilnik prenese že sistem sam ko prvič priključiš strojno opremo. Ker pa je velikost gonilnika 1.1 MB pa ni za pričakovat da je tam še kaj več --> torej ni pa programske opreme za skeniranje (HP Solution Center) na žalost pa brez tega ne morem skenirati nič ker je program od windowsa neuporaben (barva pisave je slabo vidna, ne da se je pojačat ...).

Danes bom probal še iz združljivostnim načinom ... mogoče bo delalo drgugače pa po dolgi poti =)

tinlad3n ::

Ko da rabiš program za skenirat itd. Use photoshop.

zupi ::

Probi še s programom Hamrick VueScan, men lepo dela v Windows 7.

lp

buneech ::

Probal compatibility mode pri inštalaciji, pa če ne požene še pri poganjanju programov?

LordTado ::

Moraš strojno opremo prenest oz. vklopit v WMware...

Enterprise ::

združljivostni način zelo poenostavi in reši zadevo če ga daš na windows xp sp2 (sp3 ne dela) in zaženeš kot skrbnik


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

HP LaserJet M1120 MFP

Oddelek: Programska oprema
5777 (681) JercSI
»

Namestitev Windows XP

Oddelek: Pomoč in nasveti
292224 (1850) Hayabusa
»

Software za tiskalnik HP in Windows7

Oddelek: Operacijski sistemi
141900 (1570) zegi2
»

Problem s scanerjem po inštalaciji windows 7

Oddelek: Pomoč in nasveti
101412 (1281) jagodek
»

Windows 7 XP mode pripravljen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
6610286 (8170) MrStein

Več podobnih tem