» »

Win7 kompatibilnost s programi?

Win7 kompatibilnost s programi?

turist1 ::

glede na to da je se čisto svež OS sklepam da niso vsi programi kompatibilni s tem OSom, govorim seveda o 32bitni različici...
recimo v %, kakšena je kompatibilnost, ali naj pustim Xp, ali naj naredim svežo instalacijo Win7? Photoshop sem slišal deluje, kaj pa ostalo? Antivirusi NOD itd. predvidevam tudi, kaj pa "ostali" programi, mogoče ne tako široko uporabljeni pa vseeno?
lp

v primerjavi Z XP sem nekje zasledil da zasedejo 20% več rama? so pa hitrejši pri izvajanju večine funkcij znotraj programov?

sem slišal tudi da ima Virtual PC opcijo /mica, a to spet precej rama zasede za OS v OSu, sploh če kake velike programe želiš pognati... :(

Rotaidal ::

Delajo vsi programi. Razen res kakšni stari. Rama porabi toliko, kolikor ga ima na voljo.

perkomat ::

Dol si potegn xp mode, za tiste programe k jih ne moreš odpret

mjk ::

xp mode (oz. pravi virtual PC) deluje samo na parih procesorjih.
drugače deluje 99% programov ... mislim, da mi do sedaj ni delal 1, pa še to sem rabil samo novejšo verzijo dol potegnt (opensource :)).
aja .. ne dela ciscovpn ... ampak tudi na visti ne dela ;) - bi rabil novo licenco za drug program, ampak imam xpje v virtualPC-ju in tu ni problema

Če imaš 64bitni procesor, daj raje 64bitne gor ... 32bitni so manj stabilni, po mojih izkušnjah. (na nei mašini mi je javljalo directx err, pri menjavi iz dosboxa fullscreen na desktop)

P.s.: Drugače pa imaš opcijo wmware - server, ki je ZASTONJ in dela na win7 tako da ne rabiš gledat toliko na kompatibilnost proca

glede kompatibilnosti
http://www.mydigitallife.info/2009/05/0...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mjk ()

darkolord ::

32bitni so manj stabilni, po mojih izkušnjah. (na nei mašini mi je javljalo directx err, pri menjavi iz dosboxa fullscreen na desktop)
Kako si pa iz tega prišel do stabilnosti?

mjk ::

ok ... bom tako rekel ... pri 32bitnih sem na enem rač prišel do težav, ki jih nisem imel na vseh ostalih 64bitnih.
glede na to da so driverji in sami programi drugi sklepam, da je tu problem.

od tu je stabilnost ... mogoče se nisem najbolj izrazil ... ampak še vedno mi je več stvari pravilno delovalo na 64, kot pa na 32bitni verziji.

P.s.: N=4:1 (za 64) tako da ne more biti preveč veliko zaupanje v to trditev :)

turist1 ::

hmm imam AMD procesor, torej bo najbolje če naložim 64bitno verzijo?
PS: sem pričakoval malo večjo debato glede novega OSa :) mnenja izkušnje, ker najbolj me skrbi da bi potem moral za kakšne programe uporabljat vmware ali virtual PC, rama imam 2GB, ni ravno veliko za "razmetavati" z virtualci itd :) a kolikor slišim za 64bitno ni veliko gonilnikov na voljo... lahko so težave s printerjem, kamero itd...

c00L3r ::

hmm imam AMD procesor, torej bo najbolje če naložim 64bitno verzijo?
PS: sem pričakoval malo večjo debato glede novega OSa :) mnenja izkušnje, ker najbolj me skrbi da bi potem moral za kakšne programe uporabljat vmware ali virtual PC, rama imam 2GB, ni ravno veliko za "razmetavati" z virtualci itd :) a kolikor slišim za 64bitno ni veliko gonilnikov na voljo... lahko so težave s printerjem, kamero itd...

Tema [WINDOWS 7] Vprašanja in težave. Imaš 34 strani mnenj, izkušenj, težav, odprav težav ipd... samo o Windows 7. Če si pričakoval večjo debato, si pričakoval pravilno. Ampak debata se vleče že par mesecev :)

Sicer pa programi delajo praktično vsi. Programi, ki ne delajo so ponavadi takšni da so neposredno povezani z neko strojno opremo ali gonilniki (pa še teh je vedno manj, razen staro strojno opremo). Ali pa programi, ki imajo čudne algoritme preverjana OS. Če pa kaj ne dela, pa lahko uporabiš Virtual XP.

Če pa te zafrkava strojna oprema, pa se obrneš na proizvajalca strojne opreme. Če si lani kupil HP tiskalnik ti bo delal, saj obstajajo gonilniki. Če pa imaš kakšen predpotopni scanner na LPT portu iz leta 2000, pa najverjetneje ne bo delal. Večina naprav pa niti ne potrebuje dodatnih gonilnikov, dovolj je pognat Windows Update.

pix51 ::

Meni ne naloži Visual Basic 6. Ali ima kdo kakšno rešitev???

LP
Človek se uči celo življenje

darkolord ::

Pridi v sedanjost?

c00L3r ::

Meni ne naloži Visual Basic 6. Ali ima kdo kakšno rešitev???

LP

Ali res potrebuješ Visual Basic 6?

Lahko si omisliš Visual Studio 2008, ali pa Visual Basic 2008 Express, ki je brezplačen.

xyd1 ::

Mogoče ima licenco le za 6... ?

darkolord ::

Dej še enkrat preberi zadnji stavek v sporočilu nad tvojim :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Winfast TV 2000 XP na window 7

Oddelek: Strojna oprema
173138 (1587) Oldi
»

32 ali 64-bitni Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
81210 (958) Sims
»

32bit 64bit

Oddelek: Operacijski sistemi
112548 (2265) ender
»

Pomnilnik v Windows: 1. del (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
509677 (7261) Jst
»

Smiselnost lepot Viste in grenki kompromisi

Oddelek: Operacijski sistemi
232161 (1472) ender

Več podobnih tem