» »

Problem s napajalnikom?

Problem s napajalnikom?

geek93 ::

Sedaj sem pa res sit tega problema, zato bom kar tu napisal in upam da mi boste pomagali najti rešitev. Torej problem je sledeč..
Računalnik sem prižgal zjutraj in je bil prižgan do 12.ure. Nato sem ga ugasnil, čez par minut pa sem se spomnil da sem nekaj pozabil poštimat, zato sem ga hotel prižgat, ampak ko sem pritisnil na gumb priklop, je tista lučka ki ponavadi sveti, ko je računalnik prižgan seveda, le blisknila! Slišal se je pa tudi en čuden zvok, lahko bi rekli "cviljenje".

Potem sem računalnik odklopil iz omrežja in odpru kišto, da bi pogledal če je kaj narobe, ni blo nič videt.
Nato računalnik spet priklopim na omrežje in ga za foro prižgem in računalnik dela..
Kaj za vraga je narobe z računalnikom?

Ta problem se seveda znova in znova ponavlja, ponavadi tudi takrat ko ga dam v stanje "sleep oz. spanje", saj takrat računalnik dobesedno zaspi.

Lepo prosim za pomoč

LP

EDIT: ups to sem pozabil omenit, naložen mam Windows 7.
  • spremenil: geek93 ()

s1m0n ::

Lahko še podaš specifikacije računalnika in za kakšen napajalnik gre (koliko Wattov W).
Imel enak problem ker je bil napajalnik premalo močen (Wattov).

geek93 ::

Specifikacije:
Asus M4a78 Pro matična
AMD Athlon 7750 BE procesor
ATi Radeon HD 4770 grafična
4GB rama
640GB trdi disk
550W napajalnik

jureus ::

Tu bi lahko bilo več težav možnih.
1. Preveri če so vse žice v računalniku lepo poravne, da ti slučajno katera ne gre v kakšen ventilator in ga ustavi ali ovira. Te matične imajo namreč zaščito, da če ventilator od procesorja... ne dela se računalnik ne prižge sam neki zapiska. (vsaj pr meni je tako)
2. Nato pač preveri, če je vse vredu vsatvljeno na matično, še posebej rami!
3. Glede na to da nekaj hrešči je po vsej verjetnosti ventilator! Lahko je od grafične ali od procesorja ali napajalnik. Ugotovi od kot izhaja vreščanje in ugotovil boš vzrok napake!
4. Ja sleep pa deluje tako kot imaš nastavljenega, men tud dobesedno zaspi in se zbudi ko pritisnem na gumb na računalniku POwer, vendar mi takrat takoj vrže v win!
...

geek93 ::


4. Ja sleep pa deluje tako kot imaš nastavljenega, men tud dobesedno zaspi in se zbudi ko pritisnem na gumb na računalniku POwer, vendar mi takrat takoj vrže v win!
...


Pravzaprav računalnik se ugasne in ne gre ga prižgat ko ga dam v sleep. Zato spet moram kabel iz napajalca dat vn, počakam minutko pa priklopim in stvar dela.
Bom pa probal naložit Windows XP, ker ti problemi se pojavljajo od takrat ko sem naložil windows 7..

LP

hudychk ::

Če cvili, je lahko napajalnik zanič. Ponavad začnejo cvilt kšni kondenzatorji notr, ker se napihnejo, če so slabi ali pa stari. Enkrat sem imel podoben problem s cviljenjem in enako kot tebi, se mi ni hotel prižgati računalnik. Uspel je ponavad po nekajkratnih poskusih ali izklopu kablov. Na koncu se je izkazalo, da sem imel 5 kondenzatorjev na matični plošči napihnjenih. Odnesel sem na Mlacom, da so mi jih zamenjal in potem je delal še par mescov, pol je bla pa spet ista pesem. Plato sem zamenjal in rešu use probleme.

Svetujem, da preveriš napajalnik (močan je 100% dovolj za tvoje specifikacije), pa preveri kondenzatorje na plošči, da ni kakšen napihnjen.

Upam, da ti bo kej koristlo.

LP
The Devil himself!

geek93 ::

Če cvili, je lahko napajalnik zanič. Ponavad začnejo cvilt kšni kondenzatorji notr, ker se napihnejo, če so slabi ali pa stari. Enkrat sem imel podoben problem s cviljenjem in enako kot tebi, se mi ni hotel prižgati računalnik. Uspel je ponavad po nekajkratnih poskusih ali izklopu kablov. Na koncu se je izkazalo, da sem imel 5 kondenzatorjev na matični plošči napihnjenih. Odnesel sem na Mlacom, da so mi jih zamenjal in potem je delal še par mescov, pol je bla pa spet ista pesem. Plato sem zamenjal in rešu use probleme.

Svetujem, da preveriš napajalnik (močan je 100% dovolj za tvoje specifikacije), pa preveri kondenzatorje na plošči, da ni kakšen napihnjen.

Upam, da ti bo kej koristlo.

LP


Ampak kondenzatorji se napihujejo s starostjo matične plošče, moja še ni niti pol leta stara, tako da pomoje to ne more biti. Bom pa vseeno pogledal =)
LP

Ma3rdZo ::

Mogoče malo offtopic ampak vseeno:
Odkar sem iz XP-jev presedlal na Windows 7, mi je računalnik po nekaj minutah delovanja operacijskega sistema popolnoma zamrznil. Nič drugega mi ni preostalo kot da ga ponovno zaženem. Težavo sem malce pogooglal in videl da je nekomu s podobno težavo uspelo problem rešiti preprosto tako da je v Power managementu nastavil vse na čim bolj varčno delovanje. Poiskusil sem in je delovalo. Ampak samo do te mere da recimo.:računalnik je lahko deloval cel dan, če nisem nič na njem počel, vendar še vedno sistem zamrzne če kopiram večje datoteke, občasno pa tudi med samim srfanjem po netu.
Zdaj pa me zanima če bi lahko bil vir mojih težav napajalnik (glede na to da nastavitve v power managementu očitno nekoliko pomagajo) ali katerakoli druga komponenta(videl sem naprimer da je lahko tudi problem pri RAM-u ("overclocking"))?

Prosim če mi lahko nekdo odgovori oz. svetuje kaj naj storim, da bi zadeva delovala tako kot mora?
Hvala in lep pozdrav

geek93 ::

Večja obremenitev - večja poraba energije. Možno da je napajalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Crknil napajalnik?

Oddelek: Strojna oprema
485184 (3564) Marko86
»

Menjava kondenzatorjev - LCD monitor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
193769 (3399) GrimReaper
»

težava z računalnikom

Oddelek: Pomoč in nasveti
13758 (577) anze32
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
10575 (475) DeeCoy
»

Težava z zagonom računalnika (strojna napaka?)

Oddelek: Pomoč in nasveti
141837 (1630) jat2406

Več podobnih tem