» »

težava z računalnikom

težava z računalnikom

anze32 ::

imam naslednjo težavo včeraj sem si kupil nov procesor intel quad core prej sem imel dual core use sem lepo zamenjal tako kot je treba matična plošča podpira ta procesor tako da to ni problem. ko sem ga prvič prižgal je delal normalno ga prižgem drugič računalnik nedela piska ni bilo slišati in na ekranu je tema. če hočm da dela ga morm najmanj 5 krat resetirat oziroma prižgat bios sem tudi resetirau vendar nič bolje. ko pa računalnik zažene dela vse tako kot mora vendar v začetku je nekaj narobe matična plošča gigabyte 965p-ds3 grafična hd 4870 ram 5gb intel quad core q8300 napajalnik 550w lepo prosim za pomoč!!!!!

Duhec ::

1. Drugič se potrudi in tvoj prosti spis oblikuj z vejicami, pikami in vsaj veliko začetnico, da se loči stavek od vprašanja.
2. Poglej, če ima plata zadnji bios in ga po potrebi posodobi po navodilih propizvajalca.
3. Preglej, če ni na plati kak kondenzator, ki je napihnjen ali čudne barve.
4. Poizkusi z drugim, močnejšim napajalnikom.

anze32 ::

ok bom
kje se pa to pogleda kateri bios ima in katerega bi mogel imet?

Duhec ::

Verzijo Biosa vidiš na začetni sliki, ko vklopiš komp, torej pred bootom sistema z diska ( primer na str. 60. kjer je bios verzija F10a).
Na tej strani so tudi navodila kako se izvede flešanje biosa.
http://download.gigabyte.eu/FileList/Ma...

Zadnja verzija je F14 z dne, 25.6.2009.
http://www.gigabyte.com/products/produc...

Vendar ti, vsaj glede na način tvojega vprašanja okoli biosa, to odsvetujem in se raje loti prvo zamenjave napajalnika, ker če zajebeš flešanje se navadno lahko posloviš od plate.

anze32 ::

napajalnik je star dobro leto in pol, ali ima napajalnik tukaj kaj veze? glede mojega problema.

hojnikb ::

Za začetek resetaj cmos, potem fleši bios, če pa nič od tega ne pomaga pa probi z drugim napajalnikom.
#brezpodpisa

logit ::

Očitno je da biosa nisi nikoli posodobil in je to glavni razlog za težave.
Uporabi program @bios in si naloži zadnjo verzijo (F14).

anze32 ::

biosa res nisem še nikol posodobil.Računalnik se mi čudežno spet uklapla tako kot mora sem ga že več kot 10 krat prižgal in dela.Koliko časa bo pa nevem :)

anze32 ::

2 dni mi je računalnik normalno delu evo prižgem dones zjutraj spet isto sem ga moral ugasnt pa ponovno prižgat ali je res vzrok bios????

Duhec ::

Če boš samo čakal se samo od sebe ne bo naredilo nič.
Še vedno nisi povedal, če si preveril, da ni nek kondenzator na osn.plošči napihnjen, ker plata je stara nekaj let.
Kako izgleda slab ali zanič kondenzator imaš tu nekaj slik:
http://www.google.si/search?hl=sl&cp=21...
Če so kondenzatorji na uč vsi ok, potem si sposodi močnejši napajalnik kot ga imaš sedaj in stestiraj.

anze32 ::

Pregledal sem use kondenzatorje na uč ni bil noben videt napihnjen ali kar koli drugega kot je bilo na sliki.Glede močnejšega napajalnika je pa možnost samo to da ga kupim ker nobenga ne poznam da ima močnejšiga imam pa še enega samo tist ima 420w.

Duhec ::

Potem še primerjaj amperažo za posamezne napetosti med 550W in 420W napajalnikom, ki ti pišejo na nalepki. Lahko imaš sicer skupno močnejši napajalnik, vendar je recimo slabši na +12V liniji kot drug napajalnik in ker je tvoj Quad cpu bolj požrešen od C2D je lahko tu vzrok.
Poizkusi z 420W napajalnikom. V najslabšem primeru niti ne bo štartal, če bo zagonska obremenitev prevelika.

anze32 ::

zaenkrat hvala bom probov pa vam pol zvečer ali jutri sporočim

anze32 ::

Probal sem z drugmu napajalnikom, ampak problem je še kar isti vendar z 420w napajlnikom sem ga 5 krat vklopu in ni delal potem sem zamnjal nazaj

Ali bo potrebno res biosa sposodobiti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anze32 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535338 (4274) svetetko
»

Servis računalnika

Oddelek: Strojna oprema
151379 (937) Hayabusa
»

Gigabyte GA-8I955x PRO

Oddelek: Pomoč in nasveti
9860 (692) haxorcek
»

Resetiranje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
171398 (849) chili00
»

CPU vent se ne vrti

Oddelek: Strojna oprema
91208 (1041) jnkl

Več podobnih tem