» »

PC se ne zažene

PC se ne zažene

Boomy ::

Pozdravljeni,

doma imamo PC, ki je kar precej star - 7 let. Nekaj mesecev nazaj je odpovedala grafična, ki smo jo zamenjali. Do sedaj je računalnik deloval normalno. Zdaj pa se noče zagnati. Včasih je bilo potrebno tudi po več kot 20x pritisniti tipko reset, da se je na ekranu kaj pokazalo, drugače pa je ekran ostajal črn. In ko nam je zadevo končno uspelo zagnati, je računalniku uspelo priti do "Energy stara-a" in nato se je ustavilo. Če pa mu je uspelo priti do Windowsa, kjer si izbereš uporabnika, se je kmalu sam resetiral in ekran je bil zopet črn... Če nam je uspelo priti do namizja, je nekaj časa delal in se spet resetiral. V safe mode-u je pa deloval normalno, zato smo mislili, da je na računalniku virus. Računalnik smo nato formatirali, vendar se je kmalu potem, ko smo začeli nalagati običajne programe, kot je npr. adobe reader ali office, javil errore in pojavila se je spet napaka z resetiranjem itd.

Naj povem še, da že kar lep čas ure in datuma ni kazal pravilno. Vendar za to mora biti kriva baterija. Nekdo je rekel, da računalnik ne deluje zaradi baterije, vendar to se mi ne zdi logično.

Če je potrebno kakšen kos v računalniku zamenjati, se verjetno ne splača? Kaj bi vi naredili?

Za odgovore se vam že v naprej zahvaljujem!

Duhec ::

Za začetek vizuelno preveri, če so kondenzatorji na osnovni plošči napihnjeni. Če niso in izgledajo ok, potem za začetek samo zamenjaj napajalnik z isto ali višjo močjo.
Poročaj.

sirotka ::

Kakšno pa je stanje glede praha? Rame ven in prepihaj pc in kot je že duhec rekel - preveri kondenzatorje.

Stestiraj ram, disk,... hiren's boot

DeeCoy ::

podoben problem, le da ne dela niti v safe, včasih sploh ne da slike vn... baje da so to krivi kondenzatorji, in iščem enega, da bi mi jih pomeru...

Boomy ::

Hvala lepa za odgovore.

Računalnik sem očistila prahu.
Opazila pa sem, da sta dva kondenzatorja fuč. Prilagam sliko.
Kako bi se dalo to popraviti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Boomy ()

Boomy ::

DeeCoy ::

Pogledaš tipe kondenzatorjev, jih naročiš, stare odspajkaš in nove prispajkaš..

ModriN96 ::

najbol pametno bi blo Ne vlagat v te stare jajca, ampak se zbere dnar za nov komp in je to to...za cca 350 - 400EUR se dobi že kar solidn komp za domačo uporabo.

DeeCoy ::

Modri.. kondenzatorji pa res niso noben strošek..

ModriN96 ::

to je res...sam pr tok starih kišath nikol ne veš kaj bo nasladna stvar k bo fuč, in k se 1x začne jebanje, se ne neha...

DeeCoy ::

če so sam kondenzatorji ni nč hudga.. ko pa crkne kšna grafa, pol pa direkt na odpad..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A bo LM 7809 dovolj dober?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141984 (1373) Napajalc
»

Rigs of Rods - Soft body physics car crash simulation

Oddelek: Igre
172617 (1905) oo7
»

Win XP na nov prenosnik

Oddelek: Operacijski sistemi
181945 (1615) dinozaver7
»

PC problemi

Oddelek: Strojna oprema
121168 (945) gavro
»

Malo bolj resno navijanje dothana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
22510382 (5931) Moonman

Več podobnih tem