» »

Različni all inclusive aranžmaji

Različni all inclusive aranžmaji

V-i-p ::

OK, do sedaj sem vedno vzel pri dopustu v hotelu pol penzion ali kvečjemu polni penzion, torej zajtrk, kosilo, večerja. All Inclusive varijante pa še nisem. Letos oktobra ali novembra, ko bom šel na dopust, pa bom. Verjetno bom šel v egipt, mogoče celo kanarski otoki, ali pa morebiti tunizija, še ne vem. Bolj me zanima, ali se ti "All Inclusive" paketi kaj razlikujejo od države do države, oz. od hotela do hotela? Nekako si jaz AI razlagam tako, da pač lahko jem in pijem kolikor hočem, zastonj seveda, saj je vse vključeno. Malo ga bomo žurali, torej me predvsem zanima, če je res, da so lokalne alkoholne pijače na voljo v neomejenih količinah, ali je to bolj tako, da dobiš kozarec, dva, tri na dan, potem pa zmanjka vsega skupaj? Napišite prosim vaše morebitne izkušnje z All Inclusive paketi. Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

SkIDiver ::

Praši pri agenciji pri kateri boš vzel ta aranžma pa naj ti povedo. Če so neka spodobna agencija bodo lahko postregli z informacijami, ki so jih dobili od svojih klientov!

Kake pa bodo kaj cene za te tvoje destinacije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

V-i-p ::

SkIDiver, vem da lahko vprasam po agencijah, ampak meni se gre bolj za to, da izvem osebne izkušnje uporabnikov, ker meni itak lahko na agenciji rečejo, seveda, vse imate vključeno, pijete in jeste lahko kolikor hočete, potem pa v resnici vsega zmanjka ob 11h dopoldne. Cene pa niso pretirane, pravzaprav so zelo ugodne, če vzameš last minute varijanto in let iz tujine.

Egipt, 7 dni, All Inclusive = 115 jurčkov
Kanarski otoki, Teneriffe, 7 dni, All Inclusive = 115 jurčkov
Tunizija, Djerba, 7 dni, All Inclusive = je pa že od enih 75 jurčkov dalje...
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LoneWolf ::

All-inclusive (zelo zavajajoce ime) prakticno nikoli ni tako, da lahko delas kar hoces, jes in pijes po zelji brezplacno itd. V all-inclusive paketu so praviloma brezplacni vsi obroki in pijaca zraven, pa se to obicajno obsega le "standardno" prehrano (ce ima hotel vec restavracij, praviloma specificirajo, kje kaj jes "zastonj", drugje bos placal kot obicajno). All-inclusive paketi obicajno vsebujejo tudi ostale usluge - lezalnike, rekreacijo - ampak skoraj vedno casovno, krajevno in/ali kolicinsko omejene - sploh ni stvar v tem, da "zmanjka". Razlike niso samo med drzavami, obcutne razlike bodo med dvema hoteloma, ki sta 50m narazen. Ponekod vkljucujejo v all-inclusive skoraj vse, kar bi lahko rabil, drugje je to bolj nekaksen "advanced" aranzma, kjer pa se vedno lahko zelo fino placas na koncu, ce ne pazis, kje in kaj delas. Maldivi, recimo, spadajo v zadnjo skupino.
Natancno se pozanimaj za konkretno destinacijo, kaj ti nudi all-inclusive. Obicajna praksa pri all-inclusive je, da se prvi dan dopusta posteno naucis "pravila", kaj in kdaj imas vkljuceno v all-inclusive, da ne zapravljas po nepotrebnem.

jc ::

Lahko pa pogledaš za Magic Life hoteli, pri katerih je pa čisto vse vključeno v ceno.

Vice ::

Hodit po svetu z All Inclusive je malo bedarija. Razen če si penzjonist, ki je privezan na vrečko.
Človek mora biti malo naveličan sam sebe, da se odpravi na drug konec sveta zato, da se lahko z občutkom, da je "zastonj", vala po ležalniku in se vsaj 3x na dan nažira v hotelu.

V-i-p ::

Vice, če še ne veš, naj te spomnim, da ima sto ljudi sto okusov. Če greš ti na dopust zato, da se preganjaš po okoliških hribih, gledaš razne znamenitosti, občuduješ lokalne cerkve, ipd... potem izvoli, meni pač ni do tega. Jaz imam pač rajši, da dam 200 tisoč sit za 14 dni all inclusive aranžma v dobrem hotelu in se razvajam, lenarim in uživam, dostikrat jem in še večkrat pijem... :)
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LoneWolf ::

Vice, sanja se ti ne o cem govoris, tvoja izjava je cisto stereotipna. Tisti, ki grejo samo jest, pit in lezat ne rabijo all-inclusive, ali pa bojo precej razocarani, ko bodo ugotovil, da to ni ekvivalent prenaziranja in tankanja kadar jim pase. All-inclusive vzamejo predvsem tisti, ki zelijo imet cimbolj razgibane pocitnice - od dodatnih izletov in aktivnosti v organizaciji hotela (obiski turisticnih sredisc in trznic, potapljaski izleti, nocni ribolov, masaze...), dostopa do sportov (tenis, vodni sporti, ipd.), cenejse posebne ponudbe (sola potapljanja).
Enostavno pride ceneje, kot ce vse placas posebej, predvsem pa je obcutek dopusta veliko bolj sproscen, kot ce ves cas pazis se na denar.

V-i-p ::

LoneWolf je tole dobro povedal. Rajši dam za dopust 200k pa vem da ne bom rabil skrbeti za hrano, pijačo, ne bom rabil plačat ležalnika na plaži ali ob bazenu, če bom hotel bom lahko šel igrat tenis, skratka, lahko koristiš več stvari, ob tem pa ne rabiš skrbet koliko stane to, koliko ono... Recimo v enem aranžmaju za tunizijo je za dobrih sto jurčkov navedeno da all inclusive vključuje tole:

All inclusive: Zajtrk, kosilo in večerja v glavni restavraciji Ulysse. Pozni zajtrk od 10. do 12. ure v centralnem baru Hibiscus. Pice, palačinke, sendviči, testenine od 15. do 18. ure in od 22. do 24. ure v snack baru Il Giardino ter odvisno od sezone od 12. do 16. ure v beach baru La Paillotte ali od 18. do 19. ure v tapas baru Tapalocas ali pool baru Papaya. Različna alkoholna in brezalkoholna pijača v različnih navedenih barih kakor tudi v diskoteki El Baraka. Turška kava, metin čaj in domači alkoholni pijači boukha in thibarine od 12. do 15. ter od 18. do 23. ure v mavrski kavarni Water pipe. Športna in zabavna ponudba, kot je navedeno.

Še vedno pa me zanima, ako mi bo prijalo, to pomeni da se lahko lokalnih alkoholnih pijač napijem do nezavesti, ali bi mi po treh rundah rekli enostavno "zmanjkalo"? Hvala.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

LoneWolf ::

V-i-p, ne verjamem, da obstajajo splosna pravila glede teh stvari, to je stvar vsake restavracije in hotela posebej. V beach in snack barih ponavadi ne komplicirajo glede kolicine, v kaksnih diskotekah pa se komot zgodi, da je v all-inclusive samo prva pijaca, ostale pa ti lepo zaracunajo. Alkohol sploh v muslimanskem svetu je posebna kategorija, velikokrat za all-inclusive ponudbo dobis poseben menu pijac, ki je precej bolj oklescen and hardcore kot placljivi - eksotika in razni koktajlcki s fancy imeni se se vedno placajo.

Vice ::

V-i-p imaš prav sto ljudi sto okusov. Sam ne vidim poante poležavati v enem hotelu, par tednov na drugem koncu sveta in biti vezan samo na ponudnika ene storitve. V teh "eksotičnih" krajih (recimo Azija oz vzhod), če si nekdo želi pedenanja spredaj in zadaj, dobiš veliko več tam za manjšo ceno in večje gostolubje, če se le odpraviš par 10km stran in dobiš res tisto kar pravi Lonewolf vse od A-Žobiski turisticnih sredisc in trznic, potapljaski izleti, nocni ribolov, masaze...), dostopa do sportov (tenis, vodni sporti, ipd ker samo en ponudnik All Inclusiva ti tega ne bo ponudil v "redni-akcijski" storitvi, za dodaten denar ti naredijo vse - logično samo, če se le malo znajdeš dobiš 2x več za tisti Lonu nesrbeči denar. Druga stvar je, da ti hotelski All inclusive pozabijo nate takoj ko se odjaviš, če si zamorjen nedružaben človek je to ok, meni je fino, če me kdo spet povabi k sebi za teden dva pri katerem imam (ali ima) "All inclusive" zastonj kar je zame dober razlog zakaj so mi te hotelske ponudbe All inclusive berzvezne.
S tistim denarjem rajši najemi kakšen avto vzemi vodiča pa uživaj (samo ne hotelskega ;)).

c0dehunter ::

Ješ lahk kolker hočeš, piješ kolker hočeš, mi smo imeli snack-bar, kjer si lahko dobil malice, sladoled, sok.... Glede alkoholnih pijač nisem prepričan, moja sestra je naročila tri kave en dan, res da v petnajstih minutah, a so jo že malo čudno gledal. Ne pomen pa to, da ti ne dajo. Če je all-inclusive, pol že more bit neomejen.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Twixz ::

Yo, old is gold, drugo leto sem 98% odločen da grem po 7ih letih na morje. All inclusive, do 800€ na osebo (2 osebi), za max 10 dni.
Iščem predvsem mnenja glede destinacij (v poštev pride tudi Hrvaška, Slovenija ne), preko katere agencije ste šli.

Aja, da še dodam, obvezno je da je prevoz urejen (v primeru uporabe letala obvezno let iz Ljubljane, drugje ne pride v poštev).

Torej, anyone?

Prišparajte komentarje kako se da ceneje, rad bi se počutil kot grof vsaj tiste 7 dni :D

HotBurek ::

Berem celo temo, in neki glede ceni ni štimal...

115 jurčkov za 1 teden Egipta? Ok, sm mislu evrčki pa neka last second ponudba.

Pol pridem pa do tega:
Rajši dam za dopust 200k pa vem da ne bom rabil skrbeti za hrano, pijačo...

In pogledam datum. Leto 2005. Ok. :)

Twixz, če še nisi bil v Turčiji, pojdi za začetek tja. Pol pa mal rotiraj okrog Sredozemskega morja.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

c3p0 ::

800€ za 10 dni, 5* ravno ne bo, tako da žal ne boš grof. Mogoče borderline menza, beri: ruski bife za vse tri obroke.

krho ::

V sezoni bo že Turčija 5*AI blizu 900€, Kakšna Grčija bo takoj čez 1000€. Se pa vse to splača Junija in Septembra, nižje cene, manj gužve...
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

SloLord ::

Fajn je rezervirat že decembra, januarja...First minute...
So veliko nižje cene...
It is I, Leclerc!

c3p0 ::

krho je izjavil:

V sezoni bo že Turčija 5*AI blizu 900€, Kakšna Grčija bo takoj čez 1000€. Se pa vse to splača Junija in Septembra, nižje cene, manj gužve...


Že, ampak povprečni turški 5* ni enako evropski 5*. Izjeme so, ampak tudi ne poceni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kam na dopust?

Oddelek: Loža
253214 (2076) Alien123
»

dominikanska republika

Oddelek: Loža
104951 (1074) jarre
»

Pocitnice do 400€

Oddelek: Loža
346715 (5541) Okapi
»

Kako v Egipt? :)

Oddelek: Loža
73128 (2758) mare_
»

dopust za 2 za okrog 400.000SIT

Oddelek: Loža
223353 (118) Pujcek

Več podobnih tem