» »

Joomla 1.5 in resolucija

Joomla 1.5 in resolucija

ql000 ::

Živjo,

na podlagi template-a Ja_purity Joomla (1.5) sem naredil spletno stran. Mašina na kateri sem delal ima resolucijo 1650x1080. Ko sem pa spletno stran testiral na drugi resolucijah (od 1024x768 naprej), pa se mi prva stran podre. Oglasi, ankete,... ipd. elementi, ki jih imam na desnem robu strani mi povozijo obliko. Tudi pozicija texta se krepko spremeni.

Kje lahko optimiziram izgled spletne strani za določeno resolucijo oz. še bolje, obstaja možnost, da se spletna stran prilagodi obiskovalcu?

Hvala!

HardFu ::

V praksi je tako, da ima velika vecina uporabnikov resolucijo vsaj 1024x786, kar pomeni, da mora biti sirina manj kot 1024px, veliko se uporablja 960px, ce hoces vec je tja do 990 varno (vec pa ne, zaradi vertikalnega scrollbara). Ce zelis, da se spletna stran prilagodi obiskovalcu, uporabi relativne merske enote v cssju, % ali em.
http://codeable.io

ql000 ::

Katero css datoteko pa spremenim: ja-sosdmenu, menu, template, template_rtl?

ql000 ::

Pogruntal. V mapi \htdocs\templates\ja_purity\styles\background\lighter\ je datoteka style.css. V to datoteko v #ja-container del kode dodal: min-width:1160px. Poleg tega mi je pa še Google maps plug in delal težave. Ta je bil glavni vzrok, da se mi je stil strani podrl.

ql000 ::

Nja... pravzaprav mi ga je sral samo plug in za google maps. Optimiziral with parameter, pa je:
{mosmap text='Bla bla'|width='550'|height='500'|lat='XX.536923'|lon='XX.142746'|zoom='8'|dir='1'}

HardFu ::

Super. Drugace pa za taksne stvari uporabljaj firebug pa bos takoj videl kje je problem
http://codeable.io

ql000 ::

Ma delam v Google Chromu. Naredil sem tabelco s kontaktnimi podatki, ki v IE-ju in Firefoxu deluje BP, v Chromu je pa eno skropucalo. Cela tabela je stisnjena. Obstaja kaka rešitev? Ne moti me blazno, samo ne bi rad, da zaradi takih stvari zgleda page neresno.

ql000 ::

Ql, hvala. Nisem si predstavljal, da je zadeva tako občutljiva.

Gandalfar ::

Gandalfar je premaknil sporočila v [fork] chrome mac.

ql000 ::

No, da glede Mac-a primaknem lonček. Čez dva tedna grem v New York za par dni,... glavni motiv nakup MacBook Pro 17" in seveda obisk/ogled slavne trgovine na 5th Aveenue :).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264636 (945) Netrunner
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173169 (2463) 4kik4
»

Google odslej kaznuje strani brez mobilne različice

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
4821785 (18392) MrStein
»

Setup 24" ekrana za "slepce"

Oddelek: Strojna oprema
5882 (713) strictom
»

eno vprasanje o izdelavi

Oddelek: Izdelava spletišč
161611 (1411) bluefish

Več podobnih tem