» »

replike dragih ur

replike dragih ur

««
6 / 30
»»

Okapi ::

Tisti ki pa pravijo da so imeli fejka pri urarju in da ga ni prepoznal, seveda samo nakladajo.
Če lastnik ve, da ima ponaredek, potem je ta tak s stojnice, ali eden od teh "boljših" za 100+ evrov, ki jih ni težko prepoznati, če se malo spoznaš, in te bi res vsak urar moral prepoznati.

Drugače pa se bojim, da si hudo naiven in ne veš, kaj vse počnejo ponarejevalci. Če znajo ponarediti umetniške slike, vredne milijone dolarjev, skupaj z vsemi potrdili in certifikati, in to tako, da preslepijo poznavalce, bi si lahko mislil, da lahko ponaredijo tudi uro, skupaj s serijsko številko in knjižico in embalažo in sploh vsem. Vse ure, ki uporabljajo serijske mehanizme (in niso pretirano modificirani), je mogoče brez posebnih težav ponarediti tako, da preslepijo večino urarjev. In to so praktično vse ure, ki stanejo manj kot 10 jurjev.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

testarossa ::

Hudo pa nisem naiven..... videl sem kopijo ki jo je naredil pravi strokovnjak (Rolex GMT),tudi jeklo je bilo 904L in mehanizem prava kopija (kopija 3186). Rekel je da se tudi pri večji proizvodnji stvar ne bi izplačala, ker so sami postopki in materiali da se originalu približaš predragi.
Že sama krona je simpl za izdelavo :-)

...


Zaklepanje pasu tudi :-)

...

Matej

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

Okapi ::

Vprašaj tistega Kitajca, ki to dela za Rolex, kako težko je;)

O.

testarossa ::

Moj Navitimer:

...



Noben Kitajc ne dela za Rolex :-)

:)
Matej

Zgodovina sprememb…

Venomus ::

Največji problem replik je ta, da nekdo repliko oglašuje kot original in jo potem tudi proda po original ceni. Pri kupovanju ur se je treba pozanimat. Če kupuješ original, greš k Malalanu ali pa k Zlatarstvu Labod (ali nekaj takega) in tam kupiš, tako bi jaz naredil.

Če pa kupuješ replike, moraš pa poznati prave strani, da ne dobiš sranja.

Sem pred časom vprašal znanca urarja, kako je z naročevanjem original ure, naprimer IWC iz Amerike. Je rekel, da se ne splača. Že res, da je skoraj pol ceneje tam, ampak največji problem je dobiti uro sem, ker nimajo zavarovano in se zgodi, da uro ukradejo na poti.

Tilen ::

NA Ebayu recimo ponujajo :


Shipping:

Domestic FedEx Express Saver (3 days) including full insurance is $15.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Ales ::

Sigurno se lahko marsikje zmeniš za zavarovanje pošiljke. Vsaj pri bolj resnih trgovinah čez lužo. Tako da tale znanec urar verjetno govori malo bolj na pamet oz. pelje vodo na svoj mlin. Kar je tudi za pričakovat in ni s tem pravzaprav nič narobe.

Furbo ::

Tilen je izjavil:

NA Ebayu recimo ponujajo :


Shipping:

Domestic FedEx Express Saver (3 days) including full insurance is $15.


Ključna beseda tu je 'Domestic'
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Ales ::

testarossa je izjavil:

Noben Kitajc ne dela za Rolex :-)

:)

Tako kot v centru Dunaja srečaš same Avstrijce povsod, ne...? ;)

Venomus ::

Zanimiv članek za prebrat o replikah ozi. fake urah :)

http://www.chronocentric.com/watches/co...


Posebej je zanimiv del, kjer opisuje povprečnega lastnika replike in kakšen je ta človek.... Nek poseben bedak je to pisal, ki je :
- lastnik prodajalne z original urami
ali
- policaj

Sploh ne pomisli, da nekdo kupi repliko, ker ga zanimajo ure. Ker je zbiratelj mogoče. Ker nosi uro zaradi sebe, ne pa za to, da bo impresioniral druge.

z3ro ::

Ve kdo kje prodajajo Jacques Lemans ure (sprašujem za orginal)? Všeč so mi F1 različice.. Spletna stran www.sten.si ne deluje.

mat xxl ::

V urarstvu Sten imaš 2 urarni njihovi samo v BTC v LJ v hali A

Ziga Dolhar ::

Uvoznik za JL je afaik StenTime. Poleg BTCja so v stari Ljubljani (kakih 50 metrov naprej od mestne hiše) ter v Sparu al kaj je tisti center na Viču.
https://dolhar.si/

z3ro ::

Hvala vama..

gansta ::

Ima kdo kakšen nov link do poceni replic (preverjen) ??

hvala

Cervantes ::

Slabo. Imel sem kar nekaj linkov, pa jih Chrome ne najde več.

Na enem (ki je bil pri taboljših) se mi celo odpre tole:

http://servingnotice.com/fh/41%20-%20FD...

Striček Sam pospravlja že po Kitajskem...

borges ::

Perfect Clones: http://www.1-pc8838.com/

Furbo ::

Venomus je izjavil:

Sploh ne pomisli, da nekdo kupi repliko, ker ga zanimajo ure. Ker je zbiratelj mogoče. Ker nosi uro zaradi sebe, ne pa za to, da bo impresioniral druge.


Jaz sem zbiral in še zbiram par stvari. Pa od ene nimam ponaredka.

Kaj ti bo ponaredek v zbirki?

Imajo numizmatiki ponarejene kovance?
Imajo zbiratelji znamk fotokopije znamk?

Ne se hecat no. Če okoli opletaš s fejkom ne moreš biti drugega kot tepček.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Imajo numizmatiki ponarejene kovance?
Imajo zbiratelji znamk fotokopije znamk?
No ja, če smo čisto pošteni, marsikdo ima, ker tudi nekateri ponaredki so zanimivost in lahko tudi redkost.

O.

Venomus ::

Kupovanje replik od kitajcev je pravi podvig, ko gre kaj narobe :) Tako da je to samo za potrpežljive...

Mene osebno ne motijo replike, ker na njih gledam kot na ostale ure, na koncu koncev samo ti veš kaj imaš na roki in druge ljudi niti ne briga. Če zbiraš ure in jih imaš vse vrste, od poceni originalov, replik in dragih ur, potem je to v redu, ker je to hobi. Če pa kupiš Submarinerja repliko in je to tvoja edina ura, pa nisi čisto pri pravi, ker to ni to.

Kupovanje replik kot repliko in obravnavanje ure kot replika je kul, nategovanje ljudi na ebayu s prodajanjem 100 $ replike za 3000 € je pa svinjsko.

mgermo ::

Venomus je izjavil:

Če pa kupiš Submarinerja repliko in je to tvoja edina ura, pa nisi čisto pri pravi, ker to ni to.


Zakaj že?
Potrebuješ uro - check
Všeč ti je design Submarinerja - check
Nimaš denarja za original - check

navitimer ::

še moja izkušnja
pred mesecem in pol sem naročil model navitimer in ga dobil izredno hitro - v šestih dneh,
me pa moti njihova poprodajna NEaktivnost, ker ko enkrat zadevo kupiš te očitno nihče več ne jemlje resno glede kakršnihkoli pripomb ali pritožb, tako da je verjetno tudi navedena garancija bolj za okras (preden kupiš pa so zelo ažurni z odgovori na vsa vprašanja, ki jih imaš)
z uro sem sicer zelo zadovoljen, tudi izdelava se mi zdi OK, zmotilo me je edino to, da ima ura na sliki kazalce in številčnico, ki je razvidna tudi v temi, artikel, ki sem ga prejel pa tega nima. In ko sem začel z vljudnimi vprašanji glede te razlike so jagenjčki obmolknili in molčijo še naprej, kljub temu, da jim vsak dan pošljem popolnoma enostavno vprašanje - zakaj je moja ura drugačna od te, ki jo reklamirajo na spletni strani.

Zgodovina sprememb…

Ales ::

Se pravi, kupil si ilegalno kopijo nekega izdelka in dejansko od kriminalcev pričakuješ user support? Ta je dobra.

Edit: forumu se malo meša, editiram double post.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

navitimer ::

ne boš verjel ampak če vztrajaš se izplača ...
po mesecu dni prijaznega "teženja" so mi poslali novo uro - for free !!!
očitno le niso vsi kitajci "kaslc" varianta ...

Gregor19 ::

mi lahko zaupaš naslov te internetne strani?

LP
G

turk1990 ::

Tudi meni..:D

turk1990 ::

Tudi če bi kupil/nosil tako uro, kaj misliš da bi okoli govoril da imam uro za 5000 e? Kupil bi si uro ki mi je všeč in verjetno ne ravno rolexa, tako da 90% ljudi sploh nebi vedelo za kašno uro gre.

Furbo ::

Bikov drek. Ali imaš pravo uro in v njej uživaš, ali pa nosiš kar ti je pač v dometu v tej fazi življenja.

Imaš doma tudi lažne medalje za tek na 100 metrov? Verjetno ne, čeprav ne bi bile nič drugačne od resnično zasluženih.

Prav tako debilno je imeti fejk uro. Za kaj takega moraš biti pač pacient.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

turk1990 ::

Furbo je izjavil:

Imaš doma tudi lažne medalje za tek na 100 metrov? Verjetno ne, čeprav ne bi bile nič drugačne od resnično zasluženih.

Prav tako debilno je imeti fejk uro. Za kaj takega moraš biti pač pacient.


Že po primerjavi se vidi, da bi ti taka ura pomenla nek ponos in bi jo uporabljal za hvaljušenje.

V čem uživaš? Če je zate uživanje to, da govoris okoli kasne firme uro imas in kolko si dal, si potem ti d***l. Imam visoke superge za 400 e, pas za 200 in ostale stvari ki imajo tudi zelo visoko vrednost. Kaj misliš da hodim okoli in kažem ljudem kolko sem dal in kaj imam? Pol ljudi niti ne pozna firme ali pa sploh neve, da so moja oblačila te firme. 99% ljudi, ki bi videlo to uro, bi reklo, u lepa ura, to je to. Mogoce en procent bi te vprasal za firmo in pač poveš da je replika.

Jaz, če bi jo že kupil, bi jo samo zato, ker mi je model všeč.

Okapi ::

Na svetu je torej na milijone pacientov, ki imajo doma na knjižnih policah faksimile starih knjig, na stenah pa reprodukcije različnih umetnin.;((

O.

ratkob65 ::

Sem letos na dopustu v Turčiji vprašal prodajalca ur "It's this fake?" Njegov odgovor, ki me je nasmejal "NOW, this is imitation!"

Furbo ::

turk1990 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Imaš doma tudi lažne medalje za tek na 100 metrov? Verjetno ne, čeprav ne bi bile nič drugačne od resnično zasluženih.

Prav tako debilno je imeti fejk uro. Za kaj takega moraš biti pač pacient.


Že po primerjavi se vidi, da bi ti taka ura pomenla nek ponos in bi jo uporabljal za hvaljušenje.

V čem uživaš? Če je zate uživanje to, da govoris okoli kasne firme uro imas in kolko si dal, si potem ti d***l. Imam visoke superge za 400 e, pas za 200 in ostale stvari ki imajo tudi zelo visoko vrednost. Kaj misliš da hodim okoli in kažem ljudem kolko sem dal in kaj imam? Pol ljudi niti ne pozna firme ali pa sploh neve, da so moja oblačila te firme. 99% ljudi, ki bi videlo to uro, bi reklo, u lepa ura, to je to. Mogoce en procent bi te vprasal za firmo in pač poveš da je replika.

Jaz, če bi jo že kupil, bi jo samo zato, ker mi je model všeč.


Ja če si kupiš uro za več 1000€ ti je to lahko v ponos.

Uživaš podobno kot pri drugih zadevah, v kvaliteti izdelave, njeni lepoti, zgodovini znamke itd..

Nikjer nisem omenjal hvaljenja z uro. To si ti sam pripisal.


Če pa daš gor ponaredek, v čem točno uživaš?

Če ti je všeč kakšna legendarna ura imaš za vsako zelo podobne izdelke drugih podjetij, ki dajo gor svoje ime.

Ampak ne, nekateri morajo poseči po cenenih kopijah, ki se trudijo oponašati original vse do napisa proizvajalca na uri. Torej po izdelku tipov ki nesramno kopirajo nekaj, kar so drugi razvili.

To pa skušaš opravičiti s tem, da pljuvaš po tistih, ki nosimo originale? Imaš vse poštimano v glavi?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

turk1990 ::

Okapi je izjavil:

Na svetu je torej na milijone pacientov, ki imajo doma na knjižnih policah faksimile starih knjig, na stenah pa reprodukcije različnih umetnin.;((

O.



Seveda je, nisi še slišal za reprodukcije slik?..:D

Zdej samo še čakam, da koga moti, da se popravlja avte z neoriginal deli...:D

St235 ::

Furbo je izjavil:

turk1990 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Imaš doma tudi lažne medalje za tek na 100 metrov? Verjetno ne, čeprav ne bi bile nič drugačne od resnično zasluženih.

Prav tako debilno je imeti fejk uro. Za kaj takega moraš biti pač pacient.


Že po primerjavi se vidi, da bi ti taka ura pomenla nek ponos in bi jo uporabljal za hvaljušenje.

V čem uživaš? Če je zate uživanje to, da govoris okoli kasne firme uro imas in kolko si dal, si potem ti d***l. Imam visoke superge za 400 e, pas za 200 in ostale stvari ki imajo tudi zelo visoko vrednost. Kaj misliš da hodim okoli in kažem ljudem kolko sem dal in kaj imam? Pol ljudi niti ne pozna firme ali pa sploh neve, da so moja oblačila te firme. 99% ljudi, ki bi videlo to uro, bi reklo, u lepa ura, to je to. Mogoce en procent bi te vprasal za firmo in pač poveš da je replika.

Jaz, če bi jo že kupil, bi jo samo zato, ker mi je model všeč.


Ja če si kupiš uro za več 1000€ ti je to lahko v ponos.

Uživaš podobno kot pri drugih zadevah, v kvaliteti izdelave, njeni lepoti, zgodovini znamke itd..

Nikjer nisem omenjal hvaljenja z uro. To si ti sam pripisal.


Če pa daš gor ponaredek, v čem točno uživaš?

Če ti je všeč kakšna legendarna ura imaš za vsako zelo podobne izdelke drugih podjetij, ki dajo gor svoje ime.

Ampak ne, nekateri morajo poseči po cenenih kopijah, ki se trudijo oponašati original vse do napisa proizvajalca na uri. Torej po izdelku tipov ki nesramno kopirajo nekaj, kar so drugi razvili.

To pa skušaš opravičiti s tem, da pljuvaš po tistih, ki nosimo originale? Imaš vse poštimano v glavi?


Imaš prav, mislim, da majo moji tastari nekje na steni eno sliko, ki ni original. Zažgat hudiča, če si ne moreš privoščiti par miliončkov za original.

Lej, uživaš v temu, da nosiš na sebi več 1000€ in je edini kriterij cena, ti kar.

Jaz se bom zadovoljiv s "ponaredkom", mi je pač všeč oblika in čas kaže enako dobro kot njegov 5k € vreden bratranec.

Furbo ::

Jaz nisem vlekel slik in knjig v debato, ker nimajo nobene veze s ponaredki ur.

Zaradi mene kar nosi ponaredke, pri sebi boš še vseeno vedel, da si zlagan, kot tvoja ura.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

aja, slike in knjige niso zlagane, ure pa so? zakaj, ker uro si lahko privoščiš, slike pa ne?

Če nosiš repliko zato, da v gostilni izpadeš car, je ena stvar in je približno tako kot, če imaš na ključih od jugota obesek od porscheja. Če pa nosiš repliko zato, ker ti je bla pač všeč oblika in za kupček pleha, ki pove koliko je ura ne misliš, dat premoženja je pa druga zgodba.

Ampak verjamem, da koga to močno močno žre, ker nacisek v njemu verjame, da je nekaj več zato, ker je plačal štirimetsno številko za modni dodatek medtem, ko nekdo za isti izgled in funkcionalnost, da samo dvomestno.

Furbo ::

Ne vem katere knjige in slike misliš, ampak kopirajo se večinoma dela, ki so jim avtorske pravice že potekle. Če smo že pri knjigah in slikah. In razni ponatisi se delajo z dovoljenjem založb, če temu ni tako.

Tudi argument, da se z repliko 'varčuje' ne zdrži. Če so te osebe tako varčne, naj si kupijo uro v Lidlu. Dobijo se že za enomestne številke v evrih. Ampak očitno so narciski ane?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Kdo kaj varčuje? Govorimo o temu, da kupiš uro, ki služi svoji funkciji in ti je všeč. Če je replika ti pač dol visi za to dejstvo.

Ne vem katere knjige in slike misliš, ampak kopirajo se večinoma dela, ki so jim avtorske pravice že potekle. Če smo že pri knjigah in slikah. In razni ponatisi se delajo z dovoljenjem založb, če temu ni tako.


Aha, potem ni problem v tem, da folk uporablja replike ampak v tem, da krši avtorsko pravo? Daj odloči se na katero drevo boš lajal. A replika, ki bi imela "žegen" proizvajalca originalov je pa ok in vsi tvoji pomisleki odpadejo?

Furbo ::

Privlekli ste jabolka med hruške, da bi opravičili svoje patetično početje in jaz sem odgovoril, kot velja za knjige/slike.

Knjige in ure pač niso primerljive.

Drugače je pa CEO Hublota lepo povedal, kako patetični so kupci fejkov:
http://www.forbes.com/sites/hannahellio...

Se kar strinjam z omenjenim gospodom.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Knjige in ure pač niso primerljive.


Ker? Si original uro lahko privoščiš slike pa ne?

Kje je razlika - všeč mi je slika Mona lize in jo bi rad imel v dnevni sobi, ampak ker si originala ne morem/ nočem kupit bom pač, kupil fake razlikuje od logike, ker si nočem/ne morem kupit ure za 5k EUR, bom pač kupil repliko ker mi je všeč?

Avtor pa v članku naredi enako napako kot ti. Privzame da ljudje fake kupujejo zato,da se duvajo pred kolegi/javnostjo kaj imajo. Pozabljajo pa preprosto dejstvo, da imaš tudi ljudi, ki kupijo nekaj ker jim je pač preprosto všeč in jim preprosto dol visi ali je značna na uri original ali ne. Osnovna stvar, ki jo namreč številni spregledajo, da so številne replike daleč od slabih/nekvalitetnih ur.

Ima pa eno ugotovitev, ki ne bi škodilo, če bi si jo prebrali samooklicani zagovorniki avtorskih pravic tja v tri dni:
The fake is not harming Hublot much because only fake people wear fake, and fake people are not our customers. Our customer will never buy a fake, so we are dealing with fake customers. It doesn’t take any sales away, by the way, because it goes to people who would never buy.

In the history of fake, our history is new because we are in the fake industry from how long, maybe two years? But when I see the most successful brands like Vuitton for bags or Rolex for watches or Cartier, they have been so long in the fake, and it has not slowed down their expansion. So the fake seems not to have harmed their development.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

Če hočeš nositi nekaj, kar še zadnji azijec ne bi dal na roko, kar nosi.

Meni je tudi marsikaj všeč, pa si zato ne kupim ponaredka. Ne od Mona Lise, ne od cunj, ne od ure.
Pa četudi imam tako prikladen izgovor, da mi je pač všeč dizajn.

Vsega kar ti je všeč, pač nikoli ne boš imel.

Če hočeš kvalitetno švicarsko uro si lahko kupiš Swatch. Ne pa nakladati, da kupuješ fejke zaradi kvalitete. Lol.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

St235 ::

Kdo govori o tem, da kupiš fake zaradi kvlitete? Govorim o temu, da zgolj zato, ker kupiš fake namesto cenovno primerljive "nefake" to ne pomeni, da si kupil nekvaliteten oziroma manj kvaliteten izdelek.

Kar ti še vedno ne dojameš je, da nekateri pač kupimo uro (sliko...), ki nam je všeč in je to to. To ali je fake ali ne pač ne igra popolnoma nobene vloge pri odločanju. Da pa bi zgolj zato, da ne bo fake odštel 20-30x višjo vsoto denarja mi pa na kraj ne pade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Furbo ::

St235 je izjavil:

Kdo govori o tem, da kupiš fake zaradi kvlitete? Govorim o temu, da zgolj zato, ker kupiš fake namesto cenovno primerljive "nefake" to ne pomeni, da si kupil nekvaliteten oziroma manj kvaliteten izdelek.


Torej ga kupuješ zaradi nekvalitete?

Pričakuješ, da si dobil isto kvaliteto za 5% cene? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

RejZoR ::

Kupovat neke fejke z izgovorom, da zaradi designa je tud mal iz trte izvito. Na svetu je tolk ne fejk proizvajalcev ur tud bolj dostopnega cenovnega razreda z zelo všečnimi designi, da boš ziher našel kaj zase. Če ti je vseeno kakšen movement uporablja potem pa sploh. Recimo Seiko in Orient sta zelo dostopna ampak gre vseeno za priznane znamke. In designov imajo ogromno. Švicarske so mal dražje ampak kakšne Certina in Swatch dobiš že zelo ugodno, sploh če gre za kvarčne in ne avtomatike...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Kakšnih bolj izstopajočih oblik običajno ne dobiš tako (by Seiko ali Orient), recimo v slogu pretirano velikih Paneraijev ali kvadratnih Bell&Rossov, če omenim samo dve znamki.

O.

darkolord ::

Pričakuješ, da si dobil isto kvaliteto za 5% cene? :)
Jah, ponaredki so danes že tako dobri, da jih je od originalov nemogoče ločiti razen pod mikroskopom in če imaš original zraven za primerjavo (pa še to je vedno težje). Pašejo pa tudi original kosi noter pa to.

Furbo ::

Ne, uporabljajo cenejše/drugačne mehanizme, slabše materiale, dostikrat napredne funkcije na urah sploh ne delujejo...

Res je čezdalje teže odkriti ponaredek (za nepoznavalce ur), vendar je vsega konec, ko se pogleda v mehanizem ure.

Če bi ponarejevalci lahko za 5% cene naredili enako kvalitetno uro, potem bi se lahko tudi sami podali na trg in delali dobre ure.

Recimo na bolhi je kup ponaredkov rolexa, pa so vsi zelo očitni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Ne, uporabljajo cenejše/drugačne mehanizme, slabše materiale, dostikrat napredne funkcije na urah sploh ne delujejo...
Imaš vsaj tri, raje štiri razrede ponaredkov. Prvi so tisti, ki jih prodajajo na štantih po 5 evrov. Drugi in tretji so tisti, ki jih prodajajo kot "dobre replike", za 20 do 200 evrov, četrti pa tisti, ki jih prodajajo kot originale. In pri teh imaš takšne, da jih tudi marsikateri neizkušen urar ne prepozna kot ponaredek. In celo takšne, ki jih tudi izkušen urar ne prepozna kot ponaredek. Če znaš za 1000 evrov ponarediti uro, ki jo lahko prodaš za 10.000 evrov, se ti vsekakor bolj splača ponarejati, kot pa se ukvarjati z lastno blagovno znamko.

In dandanes, ko večina ur v razredu do 10.000 evrov uporablja ne preveč modificirane standardne mehanizme, ni prehud problem uro ponarediti tako dobro, da tudi urar ne prepozna ponaredka.

O.

St235 ::

obupaj okapi, naš furbi si pod repliko predstavlja kos pleha, ki razpade ko pomahaš z roko. Med tem ko je v konkretnem Breitlingu za 5000€ od tega za 4500€ dragih materialov, ki naredijo kvalitetno uro.

Furbo ::

Kar pokažita mi tak ponaredek.

Razni 'ponaredki prve klase' ki jih jaz vidim na bolhi so tako očitni, da bi jih še otrok prepoznal.

Pa ne mi reči, da bi kdo od luzerjev, ki kupujejo fejke, dal jurja zanj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
6 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple proda več ur kot celotna švicarska urarska industrija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
14424384 (19034) bbbbbb2015
»

Od kod ima ROLEX denar? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10520086 (15496) cryptozaver
»

katera diver ročna ura? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15937717 (33769) GrimReaper
»

Ura - kot darilo za diplomo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5111189 (9923) OwcA

Več podobnih tem