» »

Kategorije ožičenja Ethernet

Kategorije ožičenja Ethernet

iges ::

Hojla!

Imam en problem, in sicer delam seminarsko nalogo na temo "kategorije ožičenja ethernet". Sedaj pa sem v dilemi kaj spada in kaj ne spada v to temo. Sigurno pa je tukaj kar nekaj mojstrov ki se zastopijo na te zadeve.
Po mojem mnenju sem spadajo sukane parice, torej od cat3 do cat7. Ali mogoče v to spadajo tudi PoE, koaksialni in optični kabli?

Upam da mi lahko pomagate z vašimi predlogi in mnenji, ker sem prebrskal že polovico ieee-jove spletne strani, wikipedije, ciscotove strani in še veliko drugih, če ima pa kdo še kakšno uporabno stran pa že vnaprej hvala.

Lp in hvala

tony1 ::

Ja, tudi.

(Da boš vedel za drugič, tudi za seminarske in diplome - najpomembnejša je izbira dovolj specifičnega naslova, bolje manj kot več. Sicer se lahko zaj... kot si se zdajle - če si nameraval pisati samo o sukanih paricah...)

iges ::

Uf, sem si pa zadal seminarsko.:O
Situacija je bila ubistvu taka da sem bil na dopustu, ko sem pa prišel domov pa vidim da moram v roku parih ur prijaviti temo, in se mi je ta zdela taka zanimiva ter ne preveč zahtevna...
Torej moram tu vključiti naslednje:
Ethernet (10Base2, 10Base5, 10BaseT, FOIRL, 10BaseFL, 10BaseFB, 10BaseFP)
Fast Ethernet (100BaseTX, 100BaseT4, 100BaseFX)
Gigabit Ethernet (1000BaseLX, 1000BaseSX, 1000BaseLH, 1000BaseZX, 1000BaseCX, 1000BaseT)
10-Gigabit Ethernet (10GBaseLR, 10GBaseSR, 10GBaseER, 10GBaseCX4, 10GBaseT)

Ali še vedno brcam v temo?
Vsaka informacija in napotek bo zelo zelo dobrodošel.

Hvala in lp!

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Kaj pa kategorije ožičenja? CAT 3 do CAT 7a.

iges ::

@ToniT, saj to sem mislil v prvem postu, ampak kakor sem zastopil uporabnika tony1, ni zadosti samo opis utpja od cat3 do cat7a...Sedaj pa res ne vem več kaj sploh moram pisat ??:)

x.sci ::

Zakaj pa ne vprasas mentorja/profesorja, kaj si on predstavlja pod to temo? (ce seveda ni rok jutri :)

iges ::

@x.sci, ja rok je pojutrišnjem, mentor/profesor pa že od torka ni odgovoril na mail...Torej sem prepuščen samemu sebi in brskanju po forumih.

x.sci ::

No, jaz osebno bi vsaj omenil optiko/koax, ce ze ne bi obdelal 10+BaseXX standardov.

PS: Jaz bi pisal o ieee standardih, pa pac pri twistedpairu tam zraven napises malo vec tudi o kategorijah kablovja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: x.sci ()

tony1 ::

No, če gre za srednješolsko seminarsko, piši samo o sukanih paricah, coax in optiko pa le omeni... Saj tudi proks o čem drugem kot o cat5 pojma nima... :D

Oziroma, povedano drugače: morda je bolje le pol teme v nulo obdelati kot pa celo temo bolj površno...

iges ::

Ja ko bi šlo vsaj za srednješolsko seminarsko :), je pa seminarska za faks, in na žalost ma prfoks preveč pojma okoli tega (seminarska za predmet RKO- računalniške komunikacije in omrežja).
Torej sem si v drugem postu pravilno zadal osnutek za seminarsko, ali mogoče še kaj manjka, ker po pravici povedano sploh točno ne vem kaj zahteva tema :\
Mogoče še kakšen nasvet kaj vključit/izpustit..?

Lp in hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

giga mrezna v linuxu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5702 (606) Tomay
»

10baseT - xover

Oddelek: Omrežja in internet
5967 (902) VidKo
»

kako daleč nese LAN

Oddelek: Strojna oprema
61180 (1063) CCfly
»

mrežni kabel

Oddelek: Strojna oprema
51187 (1113) Poldi112
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402390 (1861) klemen338

Več podobnih tem