» »

Statični IP na Win7

Statični IP na Win7

PireCrompir ::

Pozdravljeni,

pred kratkim sem (ponovno) prešel z XP na Win7 in pojavil se mi je problem: na router se ne morem več prijaviti s statičnim, torej izbranim IP-jem, temveč vse deluje normalno le, če v nastavitvah izberem avtomatsko dodeljevanje IP-ja preko DHCP. Povsem isto se dogaja preko LAN ali WLAN. Če se hočem prijaviti z določenim IP-jem, povezovanje traja v nedogled oz. računalnik ne prepozna omrežja in se ne poveže, z dodeljenim IP-jem se poveže v trenutku. Na drugem notebooku (tudi Win7) deluje statični IP normalno, prav tako na stacionarnem računalniku (XP). Statični IP uporabljam seveda zaradi port forwardinga.

Omrežje: kabelski modem -> router s statičnim WAN IP-jem, nanj priključena dva prenosnika in en stacionarec.

Ima kdo kakšno idejo?

Hvala in lp!

Tilen ::

V kolikor ti deluje samo, če imaš na PC-ju nastavljen DHCP potem na routerju nastavi static lease za vsak PC in je problem rešen.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

PireCrompir ::

V kolikor ti deluje samo, če imaš na PC-ju nastavljen DHCP potem na routerju nastavi static lease za vsak PC in je problem rešen.


ja, saj to bi šlo, sem to že poskušal pred leti, ko sem tudi imel neke težave. problem je v tem, da router določa ip-je glede mac naslove, in določi različen ip istemu prenosniku, če se povezujem preko kabla (lan-a) ali preko wlan-a...

amigo_no1 ::

Tudi če uporabljaš DHCP na routerju lahko nastaviš da router dodeli isti lokalni IP pcju s tčno določenim MACom.

Lonsarg ::

jeje997, a ga nisi prebral kaj je napisal on rabi z dveh različnih MACov dobiti isti IP. Zakaj statični Ip ne dela je zanimivo vprašanje, ki bi se ga najbrž dalo rešit. Ampak mam pa tut eno drugo idejo, kako lahko rešiš problem.

Spremeni MAC na enem mrežnem adapterju, da bo enak kot na drugem:) potem pa boš lahko uporablal DHCP z dodelovanjem IPja določenemu MACu.

ToniT ::

Dvema MAC adresama dodeliš isti IP, pa je zadeva rešena.

PireCrompir ::

jeje997, a ga nisi prebral kaj je napisal on rabi z dveh različnih MACov dobiti isti IP.

točno tako, zato mi dhcp + dodeljevanje določenega ip-ja glede na mac (ki je različen, če se z istega prenosnika povežem preko lan ali wlan) ne ustreza...

Zakaj statični Ip ne dela je zanimivo vprašanje, ki bi se ga najbrž dalo rešit.

no, to bi me še najbolj zanimalo, ker je do sedaj na vseh računalnikih in vseh op. sistemih delalo brez problemov... glede tega nima nihče kakšne ideje, kaj naj poskusim? vse ostalo so namreč bolj predlogi, kako naj se izognem rešitvi tega problema...

Ampak mam pa tut eno drugo idejo, kako lahko rešiš problem. Spremeni MAC na enem mrežnem adapterju, da bo enak kot na drugem:) potem pa boš lahko uporablal DHCP z dodelovanjem IPja določenemu MACu.

ja, o tem sem že tudi razmišljal, ampak nisem tega še nikoli delal, tako da si moram najprej malo prebrat, kako se lotit zadeve. vseeno bi raje imel delujoč statični ip...

Dvema MAC adresama dodeliš isti IP, pa je zadeva rešena.

to je bila prva in logična ideja, ko sem se pred leti s tem zezal, ampak router tega ne dovoli, to je osnovni problem.

lp
-- PireCrompir

Lonsarg ::

Probaj statični IP dodeliti preko cmd-ukazna vrstice. Zaženi jo v administratorskem načinu, potem pa :
netsh interface ipv4 add address interface="Local Area Connection" address=192.168.1.5

Samo zamenjaj ime interface z svojim, pač ponovi za oba, žinega in brezžičnega, address pa z IPjiem, ki ga hočeš.
Z komando ipconfig pa lahko vidiš imena interfacov, če jih ne veš.

Če ti to še zmeraj ne bo delal, pa lahko MAC, če imaš srečo greš samo device menager, pa lastnosti driverja pa advanced tab, pa maš tm možnost, da ga spremeniš, če tega ni je pa treba kak tak program zlovdat, recimo: http://www.klcconsulting.net/smac/defau...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Enaka wireless sticka na enem omrežju?

Oddelek: Pomoč in nasveti
334811 (3844) solatko
»

t2 trdi dinamični IP 2 meseca isti IP (strani: 1 2 )

Oddelek: Informacijska varnost
7014825 (13140) AndrejO
»

Dinamični IP problem!

Oddelek: Pomoč in nasveti
334409 (3842) NeMeTko
»

Dinamični in statični ip

Oddelek: Omrežja in internet
164773 (4180) Pimoz
»

Imam dinamicen IP,rabim pa staticnega!?

Oddelek: Omrežja in internet
111836 (1722) Racunalnik

Več podobnih tem