» »

Adobe Premiere

Adobe Premiere

Desty ::

Živjo,



uporabljam Adobr Premiere CS4 (legalen) in sem ga namestil še na sveže pridobljeno mašino z 4imi jedri in gor W7 64bit. Pričakoval sem, da bo na tem sistemu delalo vse tekoče, a sem se uštel. Ko importam video in ga dam na timeline ter stisnem Play na previewu zgoraj ta video števak, edino zvok se normalno predvaja. Šteka pa to tako zelo, da ni gledljivo. Probal sem že menjat codece in video posnetke, a je isto.

Imam pa konfiguracijo:
AMD Athlon X4 2.6
mislim da 5400rpm SATA WD disk
2GB RAMa
1GB PCI-E grafa


Zdi se mi tudi, da je ozko grlo HDD. Bi bilo to mogoče? Sicer je star 2 leti, a bo mogoče to to.

Phoebus ::

Vprašanje, kak video. Poglej timeline in črto na vrhu- če je rdeča, stisni enter da ti zrenderira (kak čuden kodek ali kaj).
Če misliš delati s HD, je mašina WAY prešvoh...za SD bi pa šlo, sploh če bi disk zamenjal s kakim 7200..

Desty ::

Je rdeča in vem, da je potrebno renderirat, samo nisem vedel kako naj zrenderiram. :))
4 jedrni proc je prešvoh za HD? Kaj naj pol kupt Core i9 al kaj da bo dost :D Disk bom pa sedaj zamenjal za WD Caviar Black in bo letelo.

destroyer2k ::

Desty

Procesor je čisto vredu, edino kot je omenil disk rabiš malo hitrejši. Drugače če imaš hitrejši disk in nisi zadovoljen z hitrostjo, kupi kakšno nvidio grafično, ker premiere še ima pohitritev preko cude.

Desty ::

Nekako se mi vseeno zdi zelo sumljivo, da bi disk toliko premzal tisti mali preview windows tam. Sicer pa sem pustil, da zrenderira (trajalo je vrtoglavo uro in pol, nevem zakaj ni hotelo uporabljat malo več sistemskih sredstev) in sedaj je ista situacija kot prej. Še vedno šteka. Sumil sem tudi kodeke, namestil drugi paket za W7, a težava se še vedno pojavlja.
Bom sedajle probal še na prenosniku in poročam dalje.

Volk| ::

Eno vprašanje, če mogoče kdo ve.
Za obdelavo videl uporabljam Premiere CS4, do sedaj nisem imel problemov. Ta vikend sem nekaj snemal z telefonom v HD(Samsung Galaxy S) in mi pri teh clipih slika šteka pri predvajanju v CS4. format je .mp4.
Če video predvajam v playerjih dela normalno, tudi izhod iz CS$ je normalen, le ko hočem obdelovat ne morem, ker šteka(zvok deluje normalno).
Mogoče kaka nastavitev ali kaj?
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

skartizan ::

tako na hitro,
če ti šteka, probaj file spremenit v kakšen drug format primeren za editiranje.
lp

marS ::

disk 5400rpm je prepočasen prav gotovo, rama je dovolj. Kot je skartizan omenil probaj v kak drug format dat najprej...
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Volk| ::

Jaz mam kar dobro mašino, tako da v mašini ni problem. Problem je z temi fajli iz telefona. Namreč, fajli iz kamere pa delajo b.p.
Zdi se mi nesmiselno konvertirat iz .mp4 v mpeg2 zato da bo laufalo tekoče. Se mi zdi da bi tudi moralo brez tega delat kot treba. CS4 podipira tovrstne zadeve tudi.
No, saj nimam veliko teh fajlov za obdelat, samo vseeno bi rad imel neko rešitev...ker telefon mi snema boljše kot kamera.
_______________________________________________________
Izobražen je tisti človek, ki ve, kje bo našel tisto, česar ne ve.

marS ::

hja, spremeni format iz telefona v premierju prijaznejši format iz telefona. telefonov je miljon in vsak (skoraj) ma nek svoj format. Ene premier sfolga drugih pa očitno ne....
...no more heroes...
https://ilbis.com/

frutabela ::

Upam, da je še kdo na tem forumu in, da mi bo znal priskočiti na pomoč.!!!
Uporabljam adobe premiere pro cs5. in me zanima, kako naj v videu naredim da bo na začetku in nakoncu 3 sekunde temno...

Lp in že vnaprje hvala za pomoč!

marS ::

daj video na timeline in na začetku uporabi efekt "Fade in" in ga razvleci na 3s :)
...no more heroes...
https://ilbis.com/

frutabela ::

najlepša hvala za odgovor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Štekanje preview videa v Adobe Premiere CS6

Oddelek: Strojna oprema
11731 (537) Trancedeejay
»

Adobe Premiere Pro - nekaj vprašanj

Oddelek: Programska oprema
172158 (1299) misisipi
»

Kateri player za mkv fajle (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
628289 (6614) gibaj
»

Full HD obdelava

Oddelek: Zvok in slika
122501 (2150) mkovac10

Pinnacle & A-Premiere

Oddelek: Zvok in slika
101814 (1612) Stepni Volk

Več podobnih tem