» »

Kako/s katerim programom ugotoviti zakaj se računalnik obeša?

Kako/s katerim programom ugotoviti zakaj se računalnik obeša?

mrkva1 ::

Zdravo,

zadnje čase se mi sistem ne deluje dobro. Gre za to da "zafreeza" kar sam od sebe. Zanima me ali obstaja kakšen program, ki preveri/pregleda..., do kakšne napake je prišlo?

Še to: z antivirusnim programom sem ga pregledal, register sem počistil z cc-cleanerjem.

lp

kitewing ::

Potem preveri še strojno opremo. Za zmrzovanje je največkrat kriv RAM, zato uporabi http://www.memtest86.com/download.html

mrkva1 ::

problem je tudi v tem da se dogajajo tudi druge zadeve..npr. bližnjice ki vodijo do programov so neuporabne..ne vem a je to napaka v registru ali kako

skratka: ali obstaja program, ki pogleda kaj je bila zadnja napaka?

MIHAc27 ::

Na prvi pogled bi rekel da potrebuješ reinštalcijo Oken.

Drugače pa prej probaj memtest,lahko preveriš še trdi disk (vsak proizvajalec ima svoj program za test, tako da preveri najprej kero frmo imaš). Če bojo te dve stvari ok, potem je reinštalacija naslednja logočna stvar.

Je pa možno da si fasal kak virus.....

ST-777 ::

Možno je tudi, da se comp pregreva, ker je zaradi zaprašenega sprednjega filtra na ohišju slabši pretok zraka. Redno čiščenje tega filtra lahko prepreči takšne težave.

imagodei ::

Reinštalacija na blef nikakor ni najbolj pametna stvar pod soncem. Ugotovi, zakaj ti sistem zmrzuje.

Če se ti pojavlja šele od začetka kurilne sezone, je čisto možno, da rabiš temeljito čiščenje ventilatorjev (sesalec, zračna pištola). Lahko ti je tudi shodil RAM, Memtest bo kar prava izbira. Če po pregledu z njim najdeš napake, lahko malo samo poskusiš malo prerukati RAM ploščice ali pa jih vzeti iz slotov ter še enkrat tesno pritisnit v ležišče. Nato še enkrat preveriš z memtestom.

Drugače pa povej malo več o tem, kako ti zmrzne PC: ali dobiš BSOD, ali se ugasne (resetira ali popolnoma izklopi), ali samo zmrzne slika (miška se ne odziva, ne reagira na tipke), kaj tretjega...
- Hoc est qui sumus -

x1x1x1 ::

start,pomoč in podpora,če želite ogledati informacije o vašem rač. ali ugotoviti...,dodatne informacije o sistemu,oglej si dnevnik napak

mrkva1 ::

zdravo,

hvala za pomoč!!!!!
računalnik sem očistil - praha je bilo zelo malo. vendar pa se mi zdi da RAM ni bil popolnoma v svojem SLOT-u.
Trenutno mi sistem deluje OK. Če bo spet kaj bom javil.

Še to: zmrzoval mi je tako, da je vse zmrznilo - miška, tipkovnica, slika.
zmrzoval je kadarkoli, ob zagonu, med predvajanjem videa, ...

dzinks63 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zmrzovanje starejšega desktopa, za HW in SW profije

Oddelek: Pomoč in nasveti
151027 (718) hojnikb
»

Sistem zmrzuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
514668 (3933) karjolca
»

Več težav: računalnik se obeša brez razloga, miš ne deluje

Oddelek: Pomoč in nasveti
292157 (1736) teddy81
»

Resetiranje sistema (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
593562 (2875) GaS
»

Xpji mi zmrzujejo, cisto tako...

Oddelek: Pomoč in nasveti
11892 (745) pingo76

Več podobnih tem