» »

Xpji mi zmrzujejo, cisto tako...

Xpji mi zmrzujejo, cisto tako...

Realman ::

Xpjih racunalnik zmrzne.Miske se ne premakne vec nikamor.Prej sem imel
nalozen w2k.Tezave se je pojavila kar naenkrat.TAm sem resil tako, da sem v
biosu izklopil Halt on All Errors na No Errors.Vendar sedaj v xpjih, to vec ne
pomaga.Zmzne cito nakljucno, vcasih po 1 minuti, vcasih pa tudi do 15 minut zdrzi.Gre za QDi plosco, duron 700Mhz, ram 384Mb.Pobral sem ze vse ven.Ker
imam se extra sounblaster, pa mrezno, firewire kartico.Nic ne pomaga.Ali
se maticna poslavlja, ali bi lahko bilo kaj drugega.Jaz vec nimam ideje.

Za odgovore se vsem vnaprej zahvaljujem.
  • odbrisal: ToniT ()

delfinus ::

Vzrokov je lahko malo morje kaj je lahko. Sosedu je nekoc tudi zmrzoval. Pri njemu je bil kriv en hladen spoj na maticni plosci. Ko je svojo gajbo prevec premikal ali prestavljal mu je lahko kmalu zmrznila. Manj se jo je dotikal manj je imel problemov. Hladnega spoja zal nismo nasli. Krivec je lahko tudi kabel za disk. Lahko je tudi napajalnik, ki ne dovaja vec konstatne napetosti zato bi ga bilo dobro pomeriti. DObro bi bilo se pregledati vse kondenzatorje na maticni plosci in videti, ce je mogoce kaksen napihnjen. Zmrzuje ti na sveze nalozenem sistemu ali ...? Faktor je lahko seveda se kaj drugega. V glavnem veliko opcij se za pregledati.

Realman ::

Na frisnem sistemu ja.Ze pri sami instalaciji programov so bili problemi, je bilo potrebno kar par resetov, da sem vse nalozil.
Saj pravim v W2k, stari sistem mi je pomagalo, da sem v biosu izklopi Halt on - no errors.
Bom se probal napajalc menjat, pa ide kabel, pa bom videl.
Mislim, res mi je zmanjkalo idej, kaj bi se lahko naredil.

ToniT ::

Preveri RAM!

delfinus ::

Idej je se veliko zato le ne obupaj, ti samo porocaj pa bomo nasli kaj je narobe, sigurno je ena komponenta krivec v tvojem sistemu, pocasi bomo izlocevali in prisli do nje, lp, D. Ker vidim da imas 384M rama ti svetujem, da poskusis samo z eno palcko rama. Ce ti zmrzuje se naprej poskusi se samo z drugo palcko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Realman ::

Rame, sem ze poskusi, pa kartice sem tudi vse ven pobral.
Bom se IDE kabel menjal, pa napajalc.Pa bomo pol vidli.

nicnevem ::

sori ker topic kradem...
meni pa kišta zmrzne ponavadi ko kakšno stvar downloadam z neta...uporabljam ABC Bittorrent client, eDonkey in pa Kazaalite, sam mislim da ni v tem problem, ker se kar pogosto zgodi da mi disk škriplje - mam 2 hd-ja Hithachi IC35L.... in WD 40G. Možno je tudi da je problem v ramu, samo ne vem kako bi ga softwersko preveril če je brez napak, isto velja za disk? Torej ali kdo ve kako softversko preveriti če sta hd in ram ok?
Ram je SDR 2x po 256MB...

delfinus ::

HDD preveris z Error Checking orodjem, ki ga imas ze pod Windows XP. Pac pregledas, ce je kak del diska v BAD sektorjih. Poleg tega pa daj defregmentirati tudi disk. Vsi tovrstni podvogi zahtevajo svoj cas sploh, ce imas disk velik. Ce se ti pa dogaja, da diski spuscajo cudne zvoke pa hitro backapirati podatke drugam in cimprej zamenjati, saj spodobni diski 80GB 15K ali pa 120Gb 20K niso tako zelo dragi.

Memorijo pa preveri z MEMTEST KLIK

pingo76 ::

Poglej še kondenzatorje na plati če so kaj napihnjeni. Zelo pogosto se to dogaja na starih platah in simptomi so taki kot jih opisuješ.

Realman ::

Kaze, da je bil IDE kabel neverjetno, kaj vse ta kabel povzroca.Pa to samo v XPjih.Moram se sicer bolj podrobno pretestirat.Sam zaenkrat kaze ok.Sistem se ne obesa vec.

Vsem hvala za pomoc.

delfinus ::

Super, najcenejse popravilo, lp, D. 8-)

pingo76 ::

Zanimivo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se resetira (forever)

Oddelek: Pomoč in nasveti
291766 (1250) GTX970
»

Računalnik se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
495413 (4874) CyberAD
»

PC se ne zažene

Oddelek: Pomoč in nasveti
131355 (1207) reef00
»

Nerešljiv problem: Windows XP particija se nenehno sesuva

Oddelek: Operacijski sistemi
242555 (1959) R33D3M33R
»

zmrzovanje računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
261590 (1246) ___

Več podobnih tem