» »

Nokia E52

Nokia E52

flood ::

meni se non-stop povezuje na "vodafon live" kao nek paketni prenos a se, da kako to izklopit
pa še to a se, da naštimat glasnost budilke (s tem, da ne spreminjam glasnost zvonenja)
in še..ko poberem mapo z ovi suitom a je to to a rabim še kaj inštalirat na telefonu, da bo delovalo brez povezave (gps)

lp
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

DoctorDJ ::

tudi pri meni, mobitel, se skoz vklaplja aktivna podatkovna povezava. v čem je tu fora ????

k4vz0024 ::

Da dobiš velik račun. Takole sem dobil račun od Mobitela za 100 EUR. Sem podal ugovor, pa Mobitel noče nič slišati. Cigani.

DoctorDJ ::

res???? kriza :(

pa se da ti izklopit oziroma čemu to služi ??? sej pa je gor tudi wlan opcija

glede te povezave , mi kaže da je aktivna, ampak ko preverim stanje, je vse ok

imam đabest paket, vtipkam poraba: stanje 0EUR , vtipkam poraba k, stanje ok

no, pri vklopljeni povezavi, ki je aktivna tudi ko ne delam nič, piše samo čas povezave, prenos podatkovgor/dol je pa 0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DoctorDJ ()

k4vz0024 ::

Ja bi rekel. so mi zablokirali številko, ker sem jim rekel, da njihovo neumnost ne bom plačeval....

JAKAF1 ::

Da dobiš velik račun. heehee ; - )

flood ::

hmm men se zdaj več ne povzuje
moraš samo skočit na email pa pod možnosti daš prekini povezavo in to je to
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

DoctorDJ ::

ok, sm naredil to kar je flood reko, pa da vidimo , hvala ;)

kaj pa glede smeškov, kateri program naj dol potegnem?

flood ::

glede smeškov edino, kar sem js našu je plačljivo
http://www.myasms.net/index.php
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flood ()

matkeg ::

Imel bi eno vprašanje, ko polnim v telefon z avtopolnilcem sicer ni original imam vmesnik, pa mi ko prilopim najprej prične s polnjenjem,po cca 10s nato napiše ''zaradi varčevanja baterije izklučite polnilni kabel'', ali nekaj podobnega, in nato preneha s polnjenjem!
Bi kdo vedel kaj je problem, oz. je kdo imel podoben primer.
Matjaž

matkeg ::

Ni še nihče imel tak problem, podobno naredi ko vzemeš kontakt, če imaš pač tako vezavo v avtomobilu da mora bit kontakt(radio, vžigalnik, itd), sam zakaj bi zgubljal štrom na vžigalniku pa ne vem!?Bo najbrže treba it na avtomobilski forum!
Matjaž

barakus ::

Kaksne so pa kaj opcije za it na net s prenosnikom preko tega gsma?

jc ::

Jaz sem imel enak problem z polnilcem za v avto (enako sem imel povezano kot ti). Rešil sem ga tako, da sem da nacentriral na pozicijo,kjer dela, potem ga je pa nekdo celo pot držal pri miru (potrebovali smo ga zaradi GPS-a na zelo dolgi poti).

audio12 ::

Lastniki e52 ali priporočate nakup telefona,ali so sedaj odpravljene SW napake in kako je s stabilnostjo telefona?

kuglvinkl ::

Priporočam. Super telefon. Za telefonirat in GPS. Za vse ostalo mam jest druge napravce.

kuglvinkl ::

Am, nehala mi je delat aplikacija Traveler (kul za vreme recimo). Kakšna ideja?

mailer ::

Katero kartico kupit za Nokio E52, velikost 16 GB? Kater class, bi bila kar nokiina najboljša izbira? Opazil sem še Kingston In PQI.

Mare3 ::

Katero navigacijo je najbolje uporabljati da se nebi niti enkrat povezal na internet ker ga namreč plačujem.

matkeg je izjavil:

Imel bi eno vprašanje, ko polnim v telefon z avtopolnilcem sicer ni original imam vmesnik, pa mi ko prilopim najprej prične s polnjenjem,po cca 10s nato napiše ''zaradi varčevanja baterije izklučite polnilni kabel'', ali nekaj podobnega, in nato preneha s polnjenjem!
Bi kdo vedel kaj je problem, oz. je kdo imel podoben primer.


Meni to napiše ko je telefon napolnjen do konca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare3 ()

podtalje ::

Na začetku sem uporabljal Ovi Maps. Vendar pa je problem, ker veliko naslovov ne najde oz. se mora
za mariskaterega povezati na internet.
Rabil sem ga parkrat na leto in sem imel vedno problem najti iskani naslove.

Tako da sem potem še največ uporabljal Garmin Mobile XT. Za mape bi predlagal Adria route, ki ima za Slovenijo
mape od Monolit-a, kje je Slovenija zelo dobro pokrita z vsemi naslovi.

Moti me edino počasnost premikanja po zemljevidu v vmesniku ter problem, če hočeš pregledati izbrano pot
in nimaš GPS signala, kar pride prav, če hočeš recimo doma preveriti pravilnost izračunane poti.

Pozna mogoče še kakšen drug dober program za offline navigacijo, po možnosti da ima Monolit mape.

klasicni ::

Imam eno vprašanje... sem iskal odgovor pa brez uspeha.
Do par mesecev nazaj mi je Nokia E52 redno prikazovala par dni prej kdaj ima kdo od prijateljev rojstni dan.
Sedaj mi tega ne prikazuje več in tudi ne vem kako naj to ponovno aktiviram... ima kdo kako idejo?

DoctorDJ ::

Torej, zaenkrat mi telefon služi, počasi pa pride čas ko se bomo odpravili malo raziskovat tujino
zaj pa pride vprašanje glede navigacije

ali se mi splača (in seveda kako ) na telefon namestiti Garmin navigacijo za telefone , ker uporaba le te je brezplačna (napram OVI maps ki je brezplačna samo v sloveniji - tako sem slišal )


torej, mi lahko kdo prosim pove, se splača , kako in kje najti skupek program+mape , in, je možno na eni kartici imeti OVI maps + Garmin maps

lp, Jani

servo ::

OVI maps je free navigacija, samo je potrebno prej naložit željene karte prek OVI suite na spominsko kartico (da ne DLja kart sproti) , kjer iamš komot hkrati tudi Garmin XT.

demon#666 ::

Seveda obstaja Garmin XT za mobilne telefone (točno za določeno verzijo symbiana). Vendar koliko je meni znano je treba tega kupiti + garmin karte.
OVI maps so zastonj tudi v tujini, vendar moraš naložit doma s programom Nokia OVI mape na telefon in izklučiti A-GPS (pač ne dovolit, da vzopostavi internetne povezave za iskanje satelitov).

Drugače pa imam tako Garmin XT z Adriatopo in Adriaroute kot mape od OVI oz. Nokiine mape. In tudi v tujini dela BP.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

DoctorDJ ::

torej ni potrebe da bi naložil garmin xt? karte za tujino pa dobim na nokiini strani?

servo ::

Dobiš jih lahko prek OVI Suite ali pa na http://europe.nokia.com/support/product...

kuglvinkl ::

Ravno sem se vrnil iz tujine. Sem imel še Garmina v avtu, pa sem ga dal v predla. Na tej Nokiji je navigacija carska.

Pomembno je, ko boš v tujini moraš onemogočit prenos podatkov (pošlješ msg na 1918) in izključit A-GPS, in networkbased navigacijo. Traja ene 10 s dlje, da najde satelit, je pa tako res čist zastopnj.

Čisti zakon. So pobje zraven imeli Galaxya S in nek HTC. So se raje name zanesli :).

VidKo ::

Tudi sam moram pohvaliti OVI maps na E52. Sem se vozil po Čakovcu in je karta vsebovala tudi enosmerne ceste ter krožišča. Poleg tega te opozarja tudi na omejitve, kar pri naših kaznih pride še kako prav. Pred kratkim je bila karta Slovenije tudi posodobljena. + baterija zdrži kljub uporabi GPSa izredno dolgo.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

kuglvinkl ::

Ja, baterija pa sploh wins. NIsem imel polnla s seboj, malo pred mejo je zmanjkalo pomij :).

demon#666 ::

Kolikor sem imel do zdej možnost probat OVI maps, se je problem edino pojavil v Trstu (ok, izgubo signala zaradi visokih stavb pozabimo), ker je veliko ulic enosmernih, ki pa niso vpisane v karte kot enosmerne oz. veliko "stranskih" ulic manjka.
Drugače pa po dugih (do sedaj le Evpopskih) mestih je stvar zakon, tako kot na E72 kot 5800XM.
Sabertooth Z87|4670K|8GB|840 PRO 256GB|
R9 270X WindForce|Seasonic 660|Define R3

Zgodovina sprememb…

Mikasa ::

Jaz imam telefon že več kot 1 leto in super dela in z njim nimam težav, edino za moj okus malo premajhen ekran!

DoctorDJ ::

@ kuglvinkl : kje isklopim A-GPS, in networkbased navigacijo

kuglvinkl ::

Pod "Positioning".

Ne pozabi poslat mesiđa na 1918, sem pa pozabu točen string, je pa neki podobnega kot "gprs tujina ne", al neki tacga. Poklič na Mobitelove informacije.

klasicni ::

@kuglvinkl

Se pravi imam pod "positioning methods" obkljukano le Integrated GPS in Wi-Fi/network, ostale tri pa ne?
Izključil sem prenos podatkov pri operaterju.

kuglvinkl ::

Ne, Wi-Fi odkljukaš! Sicer ti pa tako in tako ne bi smel delati, če si izklopil prenos podatkov.

klasicni ::

Aha hvala. Torej bom imel od vseh 5 opcij vklopljeno le: Vgrajeni GPS.

kuglvinkl ::

Tako je.

flood ::

mam težavco in sicer pri sms-u ko hočem vpisati številko prejemnika mi ne napiše normalno številke, ampak
jih moram vpisovati kot pri pisanju sporočila skratka moram tipko več krat pritisnit da pridem do številke
pozna kdo rešitev?
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

čuhalev ::

zamenjaš metodo vnosa, tipka * ali #

matkeg ::

Imel bi vprašanje kolega je dobil telefon iz servisa in sedaj vsakič ko hoče narediti kakšen korak na telefonu vpraša katero dodatno opremo izbrati??Ampak stvar je v tem da nima ničesar priključeno itd., naredi podobno kot da vključiš slušalke in te vprašaj kaj si priključil!
Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo!??
lp
Matjaž

matkeg ::

matkeg je izjavil:

Imel bi vprašanje kolega je dobil telefon iz servisa in sedaj vsakič ko hoče narediti kakšen korak na telefonu vpraša katero dodatno opremo izbrati??Ampak stvar je v tem da nima ničesar priključeno itd., naredi podobno kot da vključiš slušalke in te vprašaj kaj si priključil!
Ima kdo kakšno idejo kaj bi to bilo!??
lp


Telefon se je spametoval in prenehal z izvajanjem čudnih stvari, tko da sedaj dela OK!čudna je ta nokia e52, imel sem jih že nekaj ta je najbolj kritična!
Matjaž

flood ::

a mi pove kdo kako izklopiti, da mi več ne prikazuje razpoložljive wlan povezave
ker par krat na dan se kr samo okence pokaže
Asus A7N8X-X, Athlon xp 2700+, Radeon 9550 Gt, 1Gb ram, 120Gb Hitachi,...
laptop: i3-330m, ati 5650, 4gb ddr3, 500Gb,...

Old Spice ::

Ali mogoče kdo ve če se da Nokio E52 pri Simobilu dobit tudi v tej bakreni barvi ali je samo v srebrni?

servo ::

samo srebrna...

koyotee ::

evo, crklno:
slušalka, zvočnik hrešči, zej mi še polnit noče :( uradno v garanciji še 8 mesecev, neuradno pa 2 leti, ko ga bom dal na servis, ker mi je prodajalec(kolega) dal prazen garancijski list :)
no more nokia ffs!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

VidKo ::

Jaz sem imel od vsega začetka težavo z omenjeno Nokio E52. Po kakih petih do sedmih dneh uporabe mi je aparat ob dohodnih klicih ter smsih prenehal zvoniti ter vibrirati. Ker prejemam dosti klicev je zadeva zelo moteča, ko čez kako uro pogledam, zakaj me noben ne kliče in vidim 10 ali več neodgovorjenih klicev. Ker je aparat pod garancijo, sem ga že tretjič zaradi te napake poslal na Teleray. Ko so mi ga vrnili drugič, so zapisali "naj aparat 1x tedensko izklopim in ponovno vklopim". Sicer je res, da to pri moji težavi pomaga, a nisem jaz nabavil aparata za to, da ga bom 1x tedensko ugaševal. Je pa tudi sramota, da ti to predlaga pooblaščen serviser kot permanentno rešitev težave.

Sedaj čakam, da mi ga vrnejo tretjič. Naložili so najnovejši firmware (kar sem sam naredil že parkrat) in baje, da je težava rešena.

Kaj svetujete naj naredim čez cca teden dni ko (če) se težava spet pojavi?
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

VidKo ::

Dobil aparat nazaj. Flashali so ga z generičnim novim firmwareom (prej imel vodafonovega). Izgubil sem eno lepo fancy temo (black business), ki je nikjer ne najdem. Ima mogoče kdo?
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

lisko83 ::

Lahko samo vskočim, ko sem si jaz ravno danes kupil to Nokio.
Samo eno vprašanje.
Kaj, če jaz dam noter drugo spominsko kartico, se mi kaj od navigacije zbriše(mape itd.)??? Ker ta 1GB mi je malo premala, te pa me zato zanima.

JamesQ ::

Živjo.

@lisko83: vsebino priložene 1GB kartice skopiraj na novo večjo kartico (priporočam 8GB, ker navigacija pobere malo več kot piše.. sploh če obnavljaš redno)in je stvar rešena. Meni tako laufa že od novembra 2009, ko so bili v obtoku defektni primerki.

Glede defektnih primerkov bom pa takole rekel: kdor uporablja napredno izbiro menijev bo vedno imel neke težave na tem telefonu iz tistega obdobja. Sam imam izklopljene vse "napredne" opcije in telefon še ni začel kazati znakov, da je kaj narobe.

LDŽ

VidKo ::

lisko83 z ovi suite naredi backup vsega. Izklopi telefon, zamenjaj kartico, vklopi telefon in v ovi suite naredi restore vsega. Problem rešen. Če boš samo kopiral podatke iz kartice na kartico zna priti do problemov, ker ti sistemskih skritih datotek ne skopira.
http://www.commit.si
spletna računalniška trgovina za overclockerje, gamerje in modderje

SimplyKate ::

Pozdravljeni

Tudi jaz imam Nokio e52 in sicer nekaj manj kot eno leto. Vse do danes je delala brezhibno, kar naenkrat pa je nehal delat zaslon. Telefon dela normalno, lahko ga vklopim, izklopim, vpišem pin, vendar se mi na zaslonu nič ne prikaže, čista tema. Prosim za pomoč.

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7114529 (8334) Mikec17
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235222 (4573) St235
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
152011 (1393) pleomax
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394790 (3802) innerspace
»

Nokia OVI maps in težave pri uporabi

Oddelek: Mobilne tehnologije
244620 (4212) PaJo

Več podobnih tem