» »

Nokia E52

Nokia E52

moxon ::

thejan2009 nisem ravno prepričan, na moji nokiji E71 gre ponastavit oz nastaviti po svoje. Mislim, da ponudniki malo vsiljujejo svoje fore in aplikacije.

racunalnicar ::

sploh ne vesta za kaj se gre - aplikacije nimajo ustreznega podpisa in se jih ne da instalirat - lahko je zastarel ... -> ko pa signaš s tistim ko sem dal jaz link, pa zadeva deluje :)

moxon ::

OK sedaj razumem za kaj se gre :)

mailer ::

Kako ste kupili nokio E52, preko redne prodaje ali aneksa?

Meizu ::

Jst sm jo vzel prek Džabest Mobitel akcije, pa dela vse BP.

racunalnicar ::

isto jaz =)

mailer ::

Videl sem že "zlato" sivo in črno z metalnim okvirjem. Se da dobit pri nas tudi čisto črno?

Meizu ::

Kako to misliš metalni okvir? Jst imam sive barve in pa zadaj je malce temnejši aluminijast pokrovček za baterijo. Si mislil tole?

bluefish ::

mailer je izjavil:

Videl sem že "zlato" sivo in črno z metalnim okvirjem. Se da dobit pri nas tudi čisto črno?
Te verzije so na voljo. Pri nas črna in metalna.

...



EDIT: sem se zmotil, ker sta res dve črni varianti.

...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

mailer ::

Ja, iščem prvo na prvi sliki, pri nas vem da so na voljo druga in tretja s prve slike in tista s tretje. Še eno vprašanje. Nekje sem zasledil, da je največja kartica, ki jo prepozna 16GB nekje pa celo 32GB, vendar slednje sploh še nikjer nisem našel, mogoče premalo iskal.

bluefish ::

Ja, te prve pri nas ni.

mailer ::

Bom še malo počakal, mogoče kdo ponudi čisto črno, medtem pa mogoče celo cena pade za par EUR...

Meizu ::

mailer je izjavil:

Bom še malo počakal, mogoče kdo ponudi čisto črno, medtem pa mogoče celo cena pade za par EUR...


Mah nevem če bo... Že eno leto drži isto ceno...

kmetek ::

Zakaj bi cenili nekaj, kar gre dobro v prodajo?

mailer ::

Potem je pa res že zadnji čas do jo spustijo... >:D

janch ::

bluefish je izjavil:

Ja, te prve pri nas ni.


Itak da je, jo imam že kakšna 2 meseca, točno to barvo, in mi je žal da nimam raje srebrne, a vendar, ker je šlo za služben telefon, si barve res nisem mogel izbirat. Bi pa osebno raje imel srebrno.

lp,

bluefish ::

Čisto črna, tudi okvir?

Kje je firma kupila?

Aldo ::

Ali ta telefon podpira Eduroam?

mailer ::

Vprašal v mc NM ali jih imajo v črni barvi pa so rekli, da so pošli in čakajo novo pošiljko.

racunalnicar ::

Aldo je izjavil:

Ali ta telefon podpira Eduroam?

Kratko in jedrnato: NE. =(

BCSman ::

Kaj je še vedno poln bugov ta telefon ali so popravili?
In to da ne podpira eduroam je krivo hardwersko ali softwersko?

racunalnicar ::

Bugov nekaj še je, vendar ni tako kritično.
Eduroama pa ne bo podpiral nikoli, napaka je v softwere, symbian 3 ne podpira pap protokola, symbian 5 pa ga zato nekaj nokij podpira eduroam vendar jih ni veliko.

js osebno ::

Ne, eduroam je povsem softwerska zadeva. In tudi, Symbian S60 V5 sam po sebi tega ne podpira.. Samo nekateri modeli. Se pa zna zgoditi da E52 dobi posodobitev programske opreme z podporo PAP-u. Ker je E-serija...

janch ::

bluefish je izjavil:

Čisto črna, tudi okvir?

Kje je firma kupila?


Auč, se opravičujem...moja napaka, sicer imam črno, vendar 3. na sliki, ki ima srebrn rob...nisem dobro pogledal, my bad!

sicer pa Tušmobil

lp,

hobbit ::

Vprašanje. Nameravam nabavit telefon. Telefon naj bi imel na začetku kup težav. Kako je kaj sedaj? Kdaj pride pa njegov naslednik ven? malo mi svetujte prosim.

borutz ::

od znanca sem slisal da je treba ob nakupu reci naj telefon posljejo v lj da posodobijo software in s tem naj bi bile tezave odpravljene
tako je on naredil in sedaj mu dela kot urca.
ima pa ga cca. 2-3 mesece

je to se praksa ali so sedaj ze dodelani tako kot morajo biti?

Hvala za odgovor

Meizu ::

Jst ga mam tudi kakšne 3 mesece, pa nisem nikamor na posodobotve pošiljal. Tudi meni dela kot urca :)

js osebno ::

Software lahko posodobiš doma, lahko pa TUDI preko telefona..

kuglvinkl ::

Da se ubijem mi ne uspe telefona povezat z domačim WiFi. Any hints, al vam dela out of the box?

In, se zabrisal Psiloc dol?
Your focus determines your reallity

js osebno ::

Kakšen firewall mogoče?
PS. če rabiš mac addres od telefona ga dobiš, če notri vpišeš *#62209526# (*#MAC WLAN#)

bluefish ::

Zanimivo - danes na Trubarjevi v eni trgovini opazil popolnoma črno varianto.

Nevihta ::

OK, na hitro, imam omenjeni telefon, pa me zanima kaj se splača naredit oz naložit da bo še boljši!
Nevihta

koyotee ::

kuglvinkl je izjavil:

Da se ubijem mi ne uspe telefona povezat z domačim WiFi. Any hints, al vam dela out of the box?

In, se zabrisal Psiloc dol?


men je dalal takoj
mac address je tut pod baterijo na ohišju
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

neres ::

Nevihta je izjavil:

OK, na hitro, imam omenjeni telefon, pa me zanima kaj se splača naredit oz naložit da bo še boljši!

Free iSMS



moraš pa podpisat aplikacijo da bo delala..

js osebno ::

Obstaja tudi verzija 1.03, pa tudi 1.09, ki pa ni brezplačna..

borutz ::

kaj ve mogoce kje se se da dobiti E52 preko mobitel narocnine
baje jih je zmanjkalo povsod?

hvala za kaksno inf.

VidKo ::

Sam imam sledeč problem. V splošnem profilu mi občasno neha zvoniti ob klicih (kot da bi sam prešaltal v silent profil). Edina rešitev je ponovni vklop telefona.

Se še komu to dogaja?

tomos ::

pozdrav
imam omejeni telefon. vedno mi piše, da je pomnilnik poln. niti 1kB prostora ni v pomnilniku telefona. zbrisal sem začasni pomnilnik pri internetu in vse kar je s tem povezano, prestavil stike na sim kartico iz pomnilnika telefona. zbrisal vse sms-e, klice, dnevnike, odstranil aplikacije iz telefona(vse nepomembne)...
torej probal sem vse da bi dobil prostor, ki pa ga enostavno ni!!! torej kaj naj naredim? se da kako resetirat vse skup? če obnovim na tovarniške nastavitve se spremenijo verjetno samo nastavitve ne pa tudi podatki iz pomnilnika telefona?
lp
edit: kolikor vem tudi nimam nič nastavljeno, da bi se shranjevalo na telefon. na pomnilniški je še 1gb placa. telefon mi ne pokaže kdo me je klical, če imam neodgovorjen klic-kaže samo rdečo slušalko. isto mi kaže da sem dobil sms, vendar pa ga nikjer ni(verjetno se ne more shraniti)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tomos ()

dragovan ::

Vtipkaj *#7370# To resetera telefon na čist začetne nastavitve. Zbriše ti tudi vse stvari na pomnilniku telefona, pomnilniško kartico pa pusti tako kot je. Če to ne pomaga ga nesi na servis...

janch ::

kje naj dobim štoparico za ta telefon. Prenesel sem si že nekaj paketov z symbian programi, vendar nikjer sledu o kakšni štoparici..se da to kje dobit?

lukaz ::

Tomos: meni>možnosti>podrobnosti pomnilnika>pomnilnik telefona in poglej kaj ti zaseda

Janch: najdi stopwatch plus

janch ::

hvala

safast ::

Pozdravljeni. Danes sem testiral E52 v eni trgovini a nekaterih odgovorov nisem mogel najti. Zato vas lepo prosim za pomoč.

1. Ali je možno XLS datoteke (ustvarjene na telefonu) kopirati na osebni računalnik (in jih seveda uporabiti z MS Excel-om)

in če ja, kako? Preko podatkovnega kabla?

... ter obratno, ali je možno na telefonu urejati XLS datoteko, ki je bila ustvarjena na osebnem računalniku in prenešena na

telefon?

2. Ali je možno prenašati datoteke (npr. MP3, XLS datoteke ...) preko Blutooth povezave iz osebnega računalnika na telefon in

obratno, iz računalnika na telefon?

3. Ali je možno prenesti MP3 datoteke iz osebnega računalnika NEPOSREDNO (direktno) na SD kartico (16 GB max) in kako?

4. Opazil sem, da je v Excelove celice možno pisati številke. Na kakšen način pa je možno pisati tudi črke?

5. Ali je branje (predvajanje, previjanje naprej, nazaj...) MP3 datotek kakorkoli počasnejše iz SD kartice, kot pa iz

notranjega pomnilnika ter ali je počasnejše, ko je kartica dokaj polna (npr. 15.9 GB od 16 GB)?

6. Ali pri dolgotrajnemu delu v telefonskem "Excelu" in istočasnemu poslušanju glasbe ter 'sprehajanju' med aplikacijami

razen baterije še kaj 'trpi', glede na to da je notranji spomin 256MB? Po domače povedano, ali se telefon 'utrudi'?



No pa še tri kratka vprašanja:

Osebno mi je E52 v zlati barvi najbolj všeč, a opažam da je večina srebrne barve. Je kakšen poseben razlog za to?

Ali že obstaja kakšen naslednik E52?

Ali bi mi glede na zgornji opis opravil morda predlagali kakšen drugi telefonski aparat?

Hvala lepa.

bauci ::

1. DA preko kabla ali modrega zoba
2. DA
3. DA preko kabla ali modrega zoba
4. s tipko # preklopiš na črke
5. ne vem
6. ne vem

LP, Bauci

safast ::

Hvala lepa bauci. Sicer pa mi povej lepo prosim

1. ali si dejansko testiral če XLS deluje (se lahko ureja in shranjuje naprej) na obeh napravah ne glede na to kje je bil XLS ustvarjen?

4. Ma sem skoraj siguren, da sem in pritisnil in držal tipko # in ni hotelo spremeniti v črke :\

je pa mensezdi ponudil simbole.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: safast ()

bauci ::

1. pravkar stestiral. Na telefonu sem ustvaril Excel dokument in ga preko modrega zoba prenesel na PC. Tam sem nekaj dopisal in ga vrnil na telefon. Vse deluje BP.
4. Meni deluje. Najprej ti napiše številko pol pa pritisneš # in se spreminjajo znaki tako kot takrat kot pišeš SMS.

lp, Bauci

safast ::

Hvala ti lepa Bauci!

safast ::

Eno vprašanje: na Simobilovi strani piše, da E52 nima "slovenski črkovalnik". A to pomeni, da E52 dejansko nima T9 v slovenskem jeziku? Je to samo na simobiliovi varianti ali pri ostalih tudi?

k4vz0024 ::

Zanima me tole, glede, da je OS Symbian, je kakšna možnost, da teče tudi java aplikacija?

Je možno uporabljati E52 oz. GPS in ostale aplikacije, ne da bi vstavil SIM kartico?

Tx

k4vz0024 ::

Kateri brskalnik je pred naložen?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nokia C7 (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7114454 (8259) Mikec17
»

Gps na mobitelih

Oddelek: Mobilne tehnologije
235198 (4549) St235
»

Nakup telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
151996 (1378) pleomax
»

Nakup telefona z daljšo avtonomijo baterije (3+dni)

Oddelek: Mobilne tehnologije
394763 (3775) innerspace
»

Nokia OVI maps in težave pri uporabi

Oddelek: Mobilne tehnologije
244610 (4202) PaJo

Več podobnih tem