» »

NV30H&R300

NV30H&R300

nodes ::

Tr0n ::

Ali povedano po domace; NV30 - the ultimate ATi killer :D .

msmiha ::

Po mojem bo Nvidia res močnejša in temu primerno tudi dražja od ATIja. Kar naprej se mi pa postavlja vprašanje kdo sploh potrebuje take močne kartice?
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

LapD ::

Tisti ki hoce igrat Doom 3 na najvisji resoluciji z vsemi detajli:D

tejo ::

A ni R9700 mišljen kot GF4 killer?

morphling1 ::

To da bo NV30 boljša ne dvomit, samo problem je v tem da ima nvidia kar lepe probleme s tem čipom in je še daleč od izida, po drugi strani bo pa 9700 zunaj že zelo kmalu in bo kar lep čas daleč najhitrejša kartica na trgu vsaj 2-3 mesece.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Senitel ::

Pismo a bi že nehal s tem "a ni R9700 mišljen kot GF4 killer*", "Radeon 8500 ni bil mišljen za konkurenco GeForce-u 4", itd. bullshitom??! :\
Obe kartici (R300 in NV30) bosta DX9 kartici poleg tega pa bo med njima tudi malo časovne razlike in zato ju je povsem fer primerjat. Tud ko bosta prišla vn NV35 in R350 ju bo povsem fer primerjat z R300 in NV30. Tud GeForce-e 3, GeForce 4 in Radeon 8500 je povsem fer primerjat čeprav so prišli vn v obdobju enega leta saj so še vedno ista (DX 8) generacija.
Bistveno manj fer pa je primerjat GeForce 4 z Radeon 9700 ker se razliukjeta v generaciji (DX 8 vs. DX 9) in DirectX 9 potegne zaseboj čudo stvari, ki blazno vplivajo na hitrost in ostale zmogljivosti karte.
OK?

morphling1: A misliš, da je NV30 tko kej delay-an zarad problemov al kaj? NV30 je on track in NVidin interni datum, ko jo bodo izdali se ni spremenil že vsaj od začetka maja.

nodes ::

Pojav te generacije kartic primerjajo z pojavom prvih VooDoo kartic. Zato bo za gamer-je nakup obvezen.
Močne so in je samo en korak na poti brez cilja.
3D svet bo z njimi postal vizualno sprejemljiv. :D

Mislim, da ni problem samo v izdelavi čipa, problem je pri Samsungu in njegovem DDR II. >:D

Tr0n ::

Jaz se bom verjetno opogumo in nabavo tole nv30 stvarco. Ce ne bo zunaj kaj bolj ugodnega :).

Od Voodoo3 na NV30 ... wooo! :)

_Mortal_ ::

Sej sm vedu Sentinel da si
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Kaj da sem?

morphling1 ::

Po tem kar berem po straneh, je povsod prisoten nek pesimizem da nvidia ima probleme, predvsem ker se je odločila za tvegan korak narediti čip v 0.13mikronski teh. za kar skrbi TSMC ter seveda tudi ddr2 za kar je prostojen Samsung, oboje je pionirski korak v grafiki in bo zaradi tega sigurno povzročal veliko začetnih težav, pa tudi to da se o čipu pravzaprav še vedno veliko samo domneva, kar mi daje občutek da je še daleč od finalne silicijeve rezine in če pomisliš koliko prej se začne v bistvu že proizvodnja čipov pred pravim prihodom v trgovine, sem siguren da bo Ati užival sadove v najhitrejši kartici vsaj 2-3mesece.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

LunKi ::

Pa bodo te kartice podpirale VSE dobrote dx 9

Ker dx 8 je full podporo dubu šele geforce 3 pa radeon

Splača se počakat do aprila al pa junija (do dooma3 pol pa nova kartica ce nau dobr laufal na gf4)

Senitel ::

Jah govori se marsikaj :\. Resnice v vseh reh rumorsih pa je bore malo :\.

Pa bodo te kartice podpirale VSE dobrote dx 9

Radeon 9700 ne.

Ker dx 8 je full podporo dubu šele geforce 3 pa radeon

DX 8 je bil narejen za GeForce-a 3. Skoraj vse kar je bilo novega v DX 8 je dobilo strojno podporo v GeForce 3.

Splača se počakat do aprila al pa junija (do dooma3 pol pa nova kartica ce nau dobr laufal na gf4)

Na teh kartah bo Doom 3 letel vsaj z 60 fps na 1280x1024 + FSAA. Te kartice bodo pokazale česa so zmožne šele v kakšnem BOLJ naprednem engine-u od Doom-a 3.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

_Mortal_ ::

.....pro Nvidia
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?

Senitel ::

Zakaj sem pro Nvidia? Zato, ker sem rekel, da Radeon 9700 ne bo podpiral "vseh dobrot", ki bodo v DX 9? :\

morphling1 ::

Kdo se oglaša da je nekdo pro nvidia :)
Senitel, saj če bi samo en pisal da imajo probleme bi to jemal z rezervo, samo če to pišejo skoraj vsi mora biti pa nekaj na tem, recimo to :
Nvidia plans to launch a new high-end chip, the NV30, in the second half as well. However, the product is expected to hit the market later, at the end of the third quarter or early fourth quarter, instead of the originally-scheduled third quarter. The delay was reportedly caused by TSMC not smoothly upgrading to 0.13-micron processing. However, it is believed that Nvidia may opt for postponing the schedule to avoid affecting sales of current products further, as the current inventory level in the downstream market is still high.
Kdaj naj bi pa po tvojem ta kartica prišla ven?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Senitel ::

Pred DirectX 9 torej pred novembrom >:D...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9900

Oddelek: Novice / Grafične kartice
291924 (1924) NoUse4AName
»

ATi vs. nVIDIA

Oddelek: Kaj kupiti
312087 (1428) San
»

Radeon 9700 je zunaj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1296786 (4053) ||_^_||
»

R300 malenkost...

Oddelek: Strojna oprema
171578 (1124) _Mortal_

Več podobnih tem