» »

Nove funkcionalnosti na Slo-Techu

Nove funkcionalnosti na Slo-Techu

Slo-Tech -

Kot ste verjetno opazili, je Slo-Tech v zadnjem času pridobil kar nekaj utripajočih lučk. Čas je, da si jih skupaj pogledamo:

  • stari članki -- v levem meniju so že nekaj časa na voljo vse vsebine s stare strani.
  • dodatna avtentikacija -- če želite, se lahko na Slo-Tech sedaj prijavite s pomočjo vašega Google ali Yahoo računa. Če je vaš elektronski naslov v profilu enak vašemu Google elektronskemu naslovu, samo namesto prijave kliknite na ikonico "g" pod prijavo. Če ni enak in bi fukncionalnost vseeno želeli uporabljati, lahko vaš Slo-Tech račun povežete z GoogleIDjem v vašem profilu
  • arhiv novic -- drastično je bilo izboljšano iskanje po starih novicah
  • iskanje -- sedaj deluje po celotni vsebini teme in ne samo po prvem sporočilu kot do sedaj. Moralo bi delovati bistveno bolje, nekaj izboljšav še čaka na implementacijo. Konstruktivni predlogi dobrodošli
  • hitro odgovarjanje -- na teme lahko sedaj odgovarjate brez ponovne osvežitve strani. V primeru, da se v temi, ki jo trenutno pregledujete pojavi novo sporočilo, se vam le to prav tako izpiše brez ponovne osvežitve strani
  • povezane teme -- Slo-Tech sedaj poskuša uganiti, če na strani obstajajo še kakšne teme povezane s temo, ki jo trenutno berete. Kadar nam to uspe, se povezane teme izpišejo na vrhu strani pod naslovom. V primeru, da berete temo brez vsebine, se vam lahko zgodi, da sistem predlaga kakšno popolnoma nesmiselno temo. Tovrstne napake bodo s časom odpravljene, hvala za potrpljenje.

Opravičujemo se tudi za popoldanske nenapovedane izpade.

58 komentarjev

«
1
2

Tr0n ::

GG. Keep it up.

patron ::

Zakon!!

arjan_t ::

zakaj samo google in yahoo?

drugače pa fine novosti

zee ::

Cestitke! Keep on the good work!
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Highlag ::

Zakaj bi pa uporabljal googlov profil. Mislim v čem je štos tega?
Never trust a computer you can't throw out a window

NeOman ::

@Highlag: Bodoci novi uporabniki, se bodo lahko prijavili neposredno z ze kreiranim Googlovim racunom in preskocili registracijo.
http://xhtml.si - HTML, CSS in JavaScript po vaši meri.

nodrim ::

lepa! :thumbsup:

Gandalfar ::

zakaj samo google in yahoo?


Kateri ti pa manjka?

Pithlit ::

zakaj samo google in yahoo?


Kateri ti pa manjka?


Windows Live ID!
Life is as complicated as we make it...

karafeka ::

Fajn, da se izboljšali iskanje.
Vsaka čast tistemu, ki je to zrihtal.

arjan_t ::

zakaj samo google in yahoo?


Kateri ti pa manjka?


vsi ostali openID ponudniki?

techfreak :) ::

@Highlag: Bodoci novi uporabniki, se bodo lahko prijavili neposredno z ze kreiranim Googlovim racunom in preskocili registracijo.

Registracija je še vseeno, ampak ti ni potrebno gesla vnesti.

desperados ::

keep up the good work!

cholt45 ::

Plosk, plosk!

Ktj ::

Najs!
Morm rečt da sm opažal že nekaj dni prej da so se teme same "refreshale".
Kr tko naprej!

smihael ::

še FBConnect pa openID na splošno :) pa lepo da se AJAX uvaja

jest10 ::

Funkcija brisanja sporočila bo pa kdaj?

Primoz ::

V malih oglasih jo imaš. V splošnem forumu je iz političnih razlogov ni (imaš nekaj minut da si premisliš -- potem pa je to to).
There can be no real freedom without the freedom to fail.

kriko1 ::

Nice! A s tem valom novosti, pomeni da smo čedalje tudi bližje avatarjem ?:D

Icematxyz ::

Pohvale za razvoj novosti in na splošno za trud in delo vsem ki sodelujejo na projektu imenovan slo-tech.

Poldi112 ::

Saj vem da sem optimist, ampak sem nekako upal da bodo med novostmi avatarji.

Glede brisanja, star slo-tech je to podpiral, zdaj pa lahko samo pobrišeš vsebino, post pa ostane (ali mogoče samo jaz ne vidim kako?).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

Primoz ::

Če v celoti pobrišeš vsebino, post ne ostane.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

jest10 ::

Če v celoti pobrišeš vsebino, ne moreš shraniti praznega posta.

Primoz ::

Hmm ... pri quick editu očitno res. Bo popravljeno ASAP.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

N-E-O ::

Glede avatarjev se mi zdi dobro, da ste konzervativni.
Lep nepokvarjen portal, kar tako naprej.
Follow the white rabbit.

bosmla ::

Avatarji lepo "pasejo" na forum lokalnega vrtca... samo tega ne!

coffeetime12 ::

Pohvalno! Samo tako naprej.

NeOman ::

Kako ste porihtal iskanje? :)
http://xhtml.si - HTML, CSS in JavaScript po vaši meri.

[D]emon ::

Avatarji lepo "pasejo" na forum lokalnega vrtca... samo tega ne!


Pri obsirnejsih temah dostikrat pridejo prav, ko preletis temo ker zelis prebrati samo poste dolocenega uporabnika. Seveda morajo biti avatarji v tem primeru dovolj unikatni.

Good Guy ::

Kot ste verjetno opazili, je Slo-Tech v zadnjem času pridobil kar nekaj utripajočih lučk.


niti ne.. no sj jst nism
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

TESKAn ::

Avatarji lepo "pasejo" na forum lokalnega vrtca... samo tega ne!


Pri obsirnejsih temah dostikrat pridejo prav, ko preletis temo ker zelis prebrati samo poste dolocenega uporabnika. Seveda morajo biti avatarji v tem primeru dovolj unikatni.


Na desni strani imaš meni "posebni izpisi" in lahko izbereš, od katerega uporabnika odgovore želiš imet prikazane.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

[D]emon ::

Na desni strani imaš meni "posebni izpisi" in lahko izbereš, od katerega uporabnika odgovore želiš imet prikazane.


Na starem ali novem layoutu?

TESKAn ::

Nov slo-tech?
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AmokRun ::

V primeru, da se v temi, ki jo trenutno pregledujete pojavi novo sporočilo, se vam le to prav tako izpiše brez ponovne osvežitve strani

Mene tukaj moti, da se ta sporočila ne označijo kot prebrana. Ko grem nazaj v moje teme je tema prikazana kot neprebrana, čeprav sem jo ravnokar prebral.

root987 ::

Na starem ali novem layoutu?

Stari je deprecated in se spljoh ne razvija več.

Mene tukaj moti, da se ta sporočila ne označijo kot prebrana. Ko grem nazaj v moje teme je tema prikazana kot neprebrana, čeprav sem jo ravnokar prebral.

Osebno se mi zdi to dobra stvar, saj bi sicer lahko kakšno sporočilo zgrešil če bi prehitro zaprl temo in pri tem spregledal, da so se spodaj prikazala že nova sporočila.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

bosmla ::

Pri obsirnejsih temah dostikrat pridejo prav, ko preletis temo ker zelis prebrati samo poste dolocenega uporabnika. Seveda morajo biti avatarji v tem primeru dovolj unikatni.


Lahko pa npr. v Firefoxu Ctrl+F "ime uporabnika" oznaci vse pa lepo vidis.

ender ::

Avatarji pridejo prav tudi zato, da takoj vidiš, kdo je avtor teme (precej hitreje razbereš iz slike, kot pa če bereš vzdevek). Pomagajo ko npr. samo preletavaš temo, pa hočeš prebrati sporočila določenih uporabnikov - tu ti Ctrl+F nič ne pomaga, ker lahko iščeš samo enega uporabnika naenkrat.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

AmokRun ::

Osebno se mi zdi to dobra stvar, saj bi sicer lahko kakšno sporočilo zgrešil če bi prehitro zaprl temo in pri tem spregledal, da so se spodaj prikazala že nova sporočila.

Ja če teme ne prebereš do konca, boš sigurno zgrešil poste.

Jaz bi raje videl, da bi lahko sam označil do kam si temo prebral. To bi bilo sploh uporabno pri obsežnih temah, ki jih ne berem vsak dan in se potem nabere nekaj 10 strani, ki se mi jih ne da prebrati vseh na enkrat, napr. tema o GW.

Pri obsirnejsih temah dostikrat pridejo prav, ko preletis temo ker zelis prebrati samo poste dolocenega uporabnika. Seveda morajo biti avatarji v tem primeru dovolj unikatni.

Saj imaš na desni strani "Posebni izpisi", pa tam lahko prikažeš samo sporočila določenega uporabnika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AmokRun ()

Mavrik ::

Avatarji pridejo prav tudi zato, da takoj vidiš, kdo je avtor teme (precej hitreje razbereš iz slike, kot pa če bereš vzdevek). Pomagajo ko npr. samo preletavaš temo, pa hočeš prebrati sporočila določenih uporabnikov - tu ti Ctrl+F nič ne pomaga, ker lahko iščeš samo enega uporabnika naenkrat.


Glih selektivno branje tem uničuje debate, saj ljudje govorijo drugi mimo drugega in se vse sprevže v štalo.

Kar je tudi razlog zakaj ni "ignore" funkcije.
The truth is rarely pure and never simple.

Icematxyz ::

Saj načeloma slo-tech ima avatarje. Ampak pač uporabniku je določen avatar ne more si ga pa sam izbrati. Oziroma celo če se ne motim si ga lahko sam izbereš. Le da je postopek malo bolj zahteven kot ponavadi?

Bi verjel tudi da to da si ga sam izbereš v svojem profilu ni programskih ovir ampak druge. Morda pa bi bilo smiselno testno obdobje. Če seveda ni vsaka razprava v to smer v naprej proti temu in jih nikoli ne bo.

Zgodovina sprememb…

KoKi ::

V primeru, da se v temi, ki jo trenutno pregledujete pojavi novo sporočilo, se vam le to prav tako izpiše brez ponovne osvežitve strani

To sem opažal že nekaj časa. Super stvar. :)
# hackable

Tr0n ::

Zdaj, ko so integrirali Google profile, bi lahko integrirali tudi kaksne storitve, ki ponujajo globalne avatarje. Recimo kak Gravatar.

MrStein ::


Kar je tudi razlog zakaj ni "ignore" funkcije.

Ignore pa pogrešam. Delno.
Sicer bi lahko moderatorji bolj sproti čistili, samo zgleda da je spamerjev včasih več od njih...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

fiore ::

jaz bi predlagal da, ko citiramo kak post, se napiše username citirajočega.

zee ::

Podpiram predlog uporabnika fiore.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrStein ::

Ja, je že bilo omenjeno. Sem zraven.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

[D]emon ::

Stari je deprecated in se spljoh ne razvija več.


Bom vseeno ostal pri starem, ker je nov grd kot smrtni greh.

;-) ::

jaz bi predlagal da, ko citiramo kak post, se napiše username citirajočega.

To ja.

Pa avatarje vsaj 150px x 150px.

Tr0n ::

Stari je deprecated in se spljoh ne razvija več.


Bom vseeno ostal pri starem, ker je nov grd kot smrtni greh.

Nov je cist cool ko si crni template vklopis. Zgleda kot stari, but nicer. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Prijavljanje napak (strani: 1 2 3 471 72 73 74 )

Oddelek: Slo-Tech
3654490226 (1025) bastadu
»

Gmail (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
10523981 (10611) donvito
»

Nove funkcionalnosti na Slo-Techu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
588367 (6451) root987

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531236 (14489) Stepni Volk

Več podobnih tem