» »

sharanje diska?

sharanje diska?

samsung113 ::

Torej zanima me če je mozno delit nek disk na enem računalniku z drugimi računalniki?
Na računalniku ki je v drugem prostoru je Win 7,na prenosniku ki je brezzicno povezan je Win 7 na tem ki ga imam v sobi pa Win Xp. Zanima me to sharanje predvsem zato,ker dam na tistem računalniku vlečt z neta kaj in potem samo na tem računalniku ki ga imam v sobi ali prenosniku gledam filem ki je dejansko na tistem disku v drugi sobi.
Vrjetno se to da,samo pojma nimam kako?

ender ::

Za začetek izklopi "Use Sharing Wizard/Simple file sharing" (v Tools -> Folder options -> View), ker povzroča samo težave. Najbolje je, da imaš na vseh računalnikih nastavljenega enakega uporabnika z identičnim geslom (lahko imaš tudi več uporabnikov, vsakega s svojim geslom, vendar morajo biti nastavljeni na vseh računalnikih). Mapo sharaš tako, da jo desno klikneš, izbereš Share with -> Advanced sharing, še enkrat klikneš Advanced sharing (na Win7; na XPjih se ti že takoj odprejo možnosti za deljenje mape) in potrdiš polje "Share this folder". Če želiš, da se lahko preko mreže tudi piše po mapi, klikneš še na gumb Permissions, in potrdiš polje pod Allow pri Full control.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

maxum ::

kje pa nastaviš da mora vnesti geslo če želi dostop do recimo sharanega folderja??Xp pro.. nikjer ne najdem... :/

ender ::

Uporabi se geslo, s katerim se prijavi v računalnik.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

samsung113 ::

Meni nikakor noče sharat diska ko ga dodam na drugem pcju in odprem mi napiše YOU Dont have any persimision blablabla...Contact your network adminstrator.
Imam pa na obeh pcjih Win 7.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 427 28 29 30 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1490435451 (1132) jedateruk
»

Hitrost prenosa znotraj wireless LAN

Oddelek: Omrežja in internet
405010 (4471) amigo_no1
»

Povezava dveh računalnikov

Oddelek: Omrežja in internet
233470 (3118) glinik
»

Windows Server 2008 network sharing

Oddelek: Operacijski sistemi
192439 (2140) mazupan
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243289 (2711) Pyr0Beast

Več podobnih tem